Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzimní trhy – František Růžička

25. 11. 2015

Tradiční podzimní akcí na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. bývají Švestkové trhy v polovině měsíce září. Nejinak tomu bylo i v letošním jubilejním roce. Ve třech dnech se ve více než stu stáncích představila řada prodejců tradičních českých výrobků a několik desítek řemeslníků s vlastním originálním zbožím. Někteří své řemeslo předváděli přímo na palce. Byla zde např. sklářská dílna, dětská dílnička, řezbář, košíkář, předení, výroba šperků, malování keramiky a jiné.

Mezi nabízenými výrobky nechyběla medovina, víno, burčák, horká čokoláda, domácí uzeniny a sýry, čajovna s posezením, masné výrobky, grilované speciality, staročeské i vegetariánské jídlo. K vidění byla i pražírna kávy s možností ochutnávky. Je pochopitelné, že ve speciálním stánku přímo pod okny radnice nemohly chybět švestkové výrobky – koláče, knedlíky i něco ostřejšího k zapití.

Nezapomnělo se ani na nejmenší, bylo připraveno nafukovací hopsadlo, kolotoč a lákavá střelnice, dráha se šlapacími auty. Vyzkoušet mohli i jejich rodičové.

Jako kulturní doprovod se představily skupiny Kameňáci, Dudlajda, County Rebels C.B. a Gama CB.

Podzimní trhy HOBBY na českobudějovickém výstavišti byly připraveny na konec měsíce října (29. 10. až 1. 11.).  A to především s nabídkou inspirace pro zahrádkáře, chovatele, kutily a stavebníky. Ale i jako zajímavá podívaná pro běžně zvídavé a koupěchtivé občany.

Rozhodně bylo z čeho vybírat – Dům a zahrada, chovatelství, kutilství, ruční práce, sběratelství, nabídka elektrospotřebičů, sportovního vybavení, potřeb pro seniory, oblečení, textil, módní doplňky, esoterické zajímavosti, kožešiny, klenoty, parfumerie, kosmetika, kožené výrobky… Rovněž bezplatné poradny pro návštěvníky a ukázky z tvůrčích dílen.

V rámci kulturního programu vystoupila Petra Černocká a Milan Drobný. Moderátor Alexander Hemala, hudební skupiny Babouci a Jižani.

A co to stálo? Na budějickém rynku to bylo zadara, krom toho, co jste si zakoupili. Na výstaviště vstup 80, zlevněný 45, pro školní výpravy za dvacku a pro celou rodinu za 170. Pokud jste přijeli autem, pak za 60 na celý den, pokud na motocyklu, tak za 30 na celý den. Letos to byl již 17. ročník. A počasí? Ani se neptejte! Ráno zábly ruce, odpoledne jste se mohli skoro opalovat. Prostě-  listí už uzrálo a padá k zemi, technické služby mají co dělat. Zima začne klepat na dveře.

František Růžička, České Budějovice

p1300518.jpg

Řemeslo bez zlatého dna

p1300520.jpg

Dušičky se blíží

p1300523.jpg

Pojďte ochutnat

p1300526.jpg

Uzeniny zdravé i nezdravé

p1300527.jpg

Česnek pro dobré zdraví

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tržiště: Blábolog? Nebo darebák převlečený za politika?

(Karel Havlíček Borovský, 29. 11. 2015 10:20)

Blábolog? Nebo darebák převlečený za politika?
Nemám rád, když dostávám velké množství materiálu k analyze. Dnešní výroky 29.11. 2015 na sjezdu TOP 09 od pana Kalouska novopečeného, vypečeného baviče místo doktora Sládka, k jejich společnému tématu jak obhájit za pomoci bolševickou „Evropskou unii“ rusky to pojmenovávají přesněji: Evropský svaz, právě rozumné utvrzují, že vidíme nového „svazového“ člověka. Nikoli EUROHUJERA, ale EUROsvazáka. Obhájce tehdejšího projektu vyzkoušeného na Evropě po vraždě 28.6. 1914 následníka trůnu rakouského Ferdinanda de Este a jeho manželky, české hraběnky bolševického Německa jako nástupnického státu císařství v Německu a bolševického režimu v carskému Rusku. A pokusem bolševiků a zejména finančníků, jej platících a organizujících rozšířit do zničené monarchie rakouské, či už Rakouska – Uherska. Bolševická akce Bély Kohna či Kuhna v Uhrách či Maďarsku a sociálních demokratů v českých zemích a na Slovensku byla zmařena, zejména díky vojákům, kteří na vlastní kůži, skrze své vlastní zkušenosti poznali sladké řeči jako dnes Páně. Kalouskovy! Dnes 29.11,2015 v TOP 09. Tehdy měli zbraně získané v demobilizaci armád 1. světové války a v kapse knížky s podobným obsahem blábolů pana Kalouska. Rozporuplné fráze, pro vzdělaného člověka, podle Kalouska dnes „tekutý hněv“ správně obyčejné bahno! Co udělali rozumní tehdy a co dělat dnes? Chápat, že šlo o vytvoření bolševického systému, na podkladu „svobodných voleb“ kdy si veřejnost zvolí „svobodně“ jim podstrčené „osobnosti“ a pak se diví! - není program pro inteligentní lidi, natož inteligentní voliče. Inteligentní voliči, inteligentní lidé si mohou v archivu najít Kalouskovy řeči, názory, skutky, hlasování v parlamentu, podlézání Babišovi, kterému je údajnou opozicí, i když je slouhou! Stejného zákulisí, havlismu. Pan Václav Havel poprvé zahodil to dobré z monarchie c.k. rakouské, slušného Rakouska – Uherska a dal se do služeb globalistů, kteří skrz „Evropský svaz“ v duchu bývalého „sovětského svazu“ pro kritiky pravopisu správně malé „s“, neboť zde míním politicko - hospodářský systém světa, pro planetu Zemi po 28.6.1914. Kdy se povedlo naroubovat místo Německa dříve císařského, kde byl válkou odstraněn císař Vilém, bolševický systém „vlády pracujících“ - „proletářů, co se mají spojit“ do zaostalého carského Ruska. S úspěchem nastolení jejich tehdejšího Kalouska. Totiž jsou zrádná knížata, která dnes odstoupila formálně z vedení „jejich politické strany“ kde místo obnovy monarchie jako je Skandinávii, či skutečného moderního státního zřízení jako je v moderním Švýcarsku, instalují chromé knížátko „eurosovětů“ ohlupující českou veřejnost pitomostmi o tom, že nejsem Norsko a ani Švýcarsko... Proč asi? Více v jeho projevu před pár minutami.
A co klasik: UŽ K. H. Borovský věděl, že: -
"Zle, matičko, zle!
Švarcenberci zde:
jeden, ten je generál,
a druhý je kardinál;

zle, matičko, zle!
Zle, matičko, zle!
Švarcenberci zde:

jeden drží karabáč,
druhý říká »Otčenáš«;
zle, matičko, zle!
Zle, matičko, zle!

Švarcenberci zde:
jeden, ten je arcibiskup,
a druhý je taky špicbub,
zle matičko, zle!"

(K. H. Borovský: Píseň Čechů, r. 1850)