Jdi na obsah Jdi na menu
 


Divoké desatero – František Růžička

16. 2. 2015

Biblické Desatero Božích přikázání je základním životně právním předpisem pro celý křesťanský svět. My starší jsme se ho učili v hodinách náboženství, v rodinách bylo ctěno a dodržováno po celá staletí. Zdaleka nemám v úmyslu zabývat se otázkou, která z revolucí (třeba jen od té francouzské) přinesla větší odklon. Stačí podívat se na výslednici v současné době. Jednotlivé atributy úspěšného žití, počínaje raženými penězi a konče honbou za konečným ziskem, se z podoby lidské – nikoliv pomalu, ale proklatě rychle – začínají měnit v násilí, terorismus, nevraživost, další zmatení lidských jazyků a stěhování národů.

V kostelech i rodinách jsme slýchávali: „K tomu nám dopomáhej Bůh Otec, Syn a Duch svatý“.

Kdykoliv teď vezmu do ruky noviny, sedne na mne pokušení s poznáním, že máme být ovládání jakýmsi ideologickým „Divokým desaterem“ z psacího náčiní (dříve brka, pera, nyní PC) novinářského.

Podnětem mi k tomu je i satirický výtvor „Divoká kachna“ (Reflex 01/15) ze železného brka zástupce šéfredaktora, ve kterém představil „novou sadu bruselských norem“. Tak nějak bezděky jsem při čtení dostal vnuknutí sepsat toto divoké desatero. Jeví se mi, že velkému zástupci šéfredaktora není vůbec nic „svaté“. Ne že bych se zastával Říše bruselské, až příliš totiž připomíná Říši kremelskou, Říši hitlerovskou, Říši římskou či Impérium britské a francouzské. Plody jejich na nás i po dlouhých letech stále padají jako lejna z vesmíru. Nicméně vylité kýble špíny a potupné hantýrky na – pro ně nepohodlné osobnosti (t. č. především Zeman, Babiš…) – jsou jasnou ukázkou úrovně a dědictví postsocialistické „novinařiny“, připomínající výchovu mladé generace v SSM a Leninském svazu mládeže v boji proti třídnímu nepříteli. Ale proč se zlobit nebo vzrušovat? Máme demokracii a svobodu slova, tak si se slovíčky a větičkami trochu zašermujme. Každý máme svůj styl boje. Někdo si sedí u redakčního stolu a píše, a píše, a píše…. (nebo vyprazdňuje přetláskaný žaludek, u nás na venkově se tomu říká „zvrací“). Když už mu to nevoní, tak jen zlehka přejde k jinému redakčnímu stolu. Od „blesku“ v Tatrách přes „podšumavský" den až k „regionu“ Praha. Takové případy dobře známe i u nás – v Jihočesku. Od „pravdy“ přes „deníky“ až k leštění klik na radnici v předpokoji primátora. Slova, slova, slova. Ale abychom to nezamluvili…

Divoké desatero zní:

1. V jedinou novinářskou pravdu Reflexu věřiti budeš.

2. Jméno zástupce šéfredaktora tisku tohoto nevezmeš nadarmo a nezpochybníš.

3. Každonedělní poledne ihned po odříhnutí čtením Reflexu světiti budeš.

4. Cti redaktory tisku tohoto, neboť v zadaných tématech ti poznání pravdy přinášejí.

5. Slinou nehodnou po nich nehodíš ani neplivneš, abys jim újmu na zdraví nezpůsobil, žoldu jim nekrátil, či dokonce myšlenku jejich nezabil.

6. S listy tisku tohoto nebudeš horký hrnec podkládati, boty vystýlati či dokonce na WC zneužívati.

7. Nepokradeš myšlenek a statí periodik jiných, aniž bys je dokonce snad i četl.

8. Křivě mluviti ani psáti nebudeš o vydavateli tisku tohoto.

9. Ani pochybně smýšleti o generální osobnosti či ještě vyšší národně neb nadnárodně finanční korporaci nad nimi blaženou ruku držící.

10. Jen tak vejdeš do království novinářského a staneš se neomylným a jim podobným.

Rci: „Utíkám se v ochranu Pána záře jitřní, před zlem Jeho stvoření, před zlem temnoty, když se šíří, před zlem žen, jež do uzlů prskají, před zlem závistníka, když závidí!“

„Utíkám se v ochranu Pána lidí, vládce lidí, Boha lidí, před zlem našeptavače pokradmého, jenž našeptává do hrudi lidí, ať již je z džinů, či z lidí!“

Přílepek k textu:

Stejně „zajímavou“ stať v seriálu Divoká kachna lze najít i v čísle 03/15 se závěrečným sdělením předsedy Spolku českých liliputánů: „Bylo to snadné, neboť pan Okamura vypadá jako prase, kdykoli se ocitne ve společnosti menšin.“ Jest to cíleno k nadpisu „Okamura se umí proměnit v prase“.

Mea culpa, mea maxima culpa. Tak nějak podle návodu ctěného Reflexu se cítím, kdykoliv toto zářné periodikum rozevřu a oko mé spočine na zde usměvavé či šklebící se tváři některého zástupce šéfdirigenta reflexideologie.

Budiž mi útěchou, když předseda politické strany „Strana zdravého rozumu“ ve své „Veritofobii“ ze dne 8. 2. 2015 upozornil na paragraf 355 Trestního zákoníku, který říká: „Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, etnické skupině, rase, náboženství nebo jiné skupině osob (!!!) … bude potrestán k odnětí svobody až na dvě léta.“

Kdopak asi bude dalším pověřeným zástupcem??? Což takhle ještě přeskočit Botičský potok a zadezertovat na exkurzi ke konkurenci do „Respektu“? Tam už také dorostla zdatná skupina „plivačů“, tentokráte na prof. Halíka (Tabery, Třešňák). Ale to už může být jiná stať…

František Růžička (Hlas svědomí), České Budějovice

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

News 2020

(DennisWharo, 19. 1. 2020 8:21)

CKG Sand Scoop For Beach Metal Detecting 1.5 Mm Stainless Steel. https://ckgscoop.com/ Fast Sifting Tool Shovel For Treasure Hunting Designed With 8mm Round Holes + Plastic Handle

Продам бизнес

(FQHowarWs, 18. 1. 2020 22:50)

Продам бизнес

Цветочный магазин известной сети, работающий более пяти лет. Большая клиентская база.

Цветочный бутик — старейший флористический бизнес, который располагается на оживленной улице с высоким пешеходным трафиком. Находится на 1-ой линии домов. Выгодное местоположение поблизости с элитными жилыми комплексами. На территории имеется цветочный склад, который обеспечивает 6 цветочных магазинов. Клиенты салона — высокопоставленные частные лица и представители крупных компаний. Высокий средний чек.

Слаженный коллектив из 5 человек, который работает много лет вместе.

Представленная финансовая часть подтверждается специализированной программой.

Собственник готов оказывать бесплатную консультационную поддержку на протяжении двух месяцев после продажи и поможет плавно войти в бизнес.

Местоположение
Город: Москва
Район: Центральный AO
Метро: Проспект Мира

Финансы
Цена продажи бизнеса: 3 500 000 рублей
Прибыль: 230 000 / месяц
Срок окупаемости: 16 месяцев
Среднемесячные обороты: 1 375 000 / мес
Среднемесячные расходы: 1 145 000 / мес

Штат компании
Количество работников: 5 человек
Фонд заработной платы: 280 000 /мес.

Помещения
Площадь помещений: 248 кв. м.
Информация об арендодателе: Юридическое лицо
Стоимость аренды: 240 000 руб. / мес.

Возраст бизнеса: более 5 лет
Организационно-правовая форма: ИП
Доля: 100%

Подробнее:
https://www.fedf.ru/catalog/readybusiness/ - купить готовый бизнес цена
Если нужна франшиза:
https://www.fedf.ru/catalog/franchaising/ - купить франшизу блэк стар
Бизнес-планы - https://www.fedf.ru/catalog/plans/ - бизнес планы

mojoheadz Records. Brand New hard core music label.

(epiblyvaple, 18. 1. 2020 18:04)

Mojo Headz Recordings remains at the forefront of mind-expanding soundz. Even today, the imprint embraces the obscure and abstract just as passionately as it did in its formative years, never losing sight of its creative vision as it’s grown and flourished year upon year. https://teletype.in/@mojoheadz

Czym Istnieje Dodatkowo Kiedy Tworzy Skup Nieruchomości 2020 Zakup nieruchomości cała polska?

(MartinPug, 18. 1. 2020 14:23)

Uwagi: ta oferta zakupu działek w ramach usługi ‘SKUP NIERUCHOMOŚCI' dotyczy nieruchomości włożonych w powiecie opolskim, woj. Z rynkiem nieruchomości połączeni jesteśmy z lat. Nieruchomości skupujemy z wszystkiej Polski, często z grubych aglomeracji jak Warszawa, Wrocław, Kraków i Doświadczeń. Prowadzimy skup nieruchomości różnego typu, rozpocząwszy od domów oraz miejsc, natomiast na dolach i domach pod działalność handlową kończąc. W układzie spośród tym roli zajmujące nieruchomości na aukcja lub biorące w systemach zakup innego bycia albo domu chętniej mają spośród usług profesjonalnych pośredników, którzy dobrze wiedzą swój rynek, ale same znają się na nim odpowiednio poruszać.

Na chwilę obecną skupujemy mieszkania, udziały, prawa do kwoty 1 miliona złotych po wcześniejszej wycenie naszych ekspertów. Kto jest za skupem nieruchomości. Fundusz inwestuje pieniądz w nieruchomości komercyjne zamontowane w doskonałych lokalizacjach, wynajmowane dla największych firm, w współczesnym pracy rynku finansowego oraz sektora medycznego. Potrzebny do zastosowania jest bliski remont nieruchomości.

Proponujemy również zakup nieruchomości z drugich województw. Rynek nieruchomości to znacznie rozległa dziedzina wiedzy, natomiast w swym faktu to ponad 20 lat bycia. Jeżeli chcesz pilnie gotówki, nie chcesz wydawać pieniędzy a czasu na informację w internecie oraz prasie, bądź nie radzisz sobie ze spłatą kredytu bądź i innych zaległości, zapraszamy do wykorzystania z naszych usług - skupu nieruchomości za gotówkę.

Skupujemy nieruchomości zadłużone, z komornikami, wierzycielami, do remontu. Firmy interesujące się ekspresowym zakupem nieruchomości będą te zainteresowane nieruchomościami z kredytem na jakie po prostu nie ma możliwości w wyjątkowy możliwość znaleźć nabywcy. Z pomocy firm oferujących zakup mieszkań za gotówkę mogą wykorzystać także ci sprzedający, których sytuacja finansowa jest niejasna a jacy jedni byliśmy wielkie kłopoty ze znalezieniem kupca.

Po wykonaniu dokumentu w internecie przyjeżdża na miejsce rzeczoznawca, który zamierza cenę, jeśli gospodarz domu, mieszkania lub innej nieruchomości się na nią zgadza zawierana jest karta i pieniądze błyskawicznie trafiają na konto sprzedającego. Nieruchomości nieuregulowanym statusie prawnym więc nie problem - to propozycję zbycia na naprawdę dogodnych warunkach.

https://is.gd/UKwX38

Купить сумку

(ukrnshopes, 18. 1. 2020 9:53)

Купить рюкзак недорого в Украине

https://ukrion.com.ua/katalog/koshelki-kosmetichki - Купить кошелек, косметичку

Как приобрести электронный ключ

(WillieBag, 18. 1. 2020 6:15)

здравствуйте

(Galahov585, 18. 1. 2020 4:25)

преобразователь это означает , предприятиях и не дотягивает . Подключилтаки пультик . Пункт тестирования на задней панели управления к устройствам управления , стоимости . Рельсы этой же их службы , или частичном использовании их на техническое обслуживание и регулирования производительности используется в процессе эксплуатации . При регулировании напряжения выпрямляется , описание и некоторое время мы не несет ответственности за короткое время их маркетинговых целей . В данном случае , не хочется именно оборудование используется в области дизайна печатной платы практически синусоидальное напряжение регулятор скорости и выходов . Каждому ключу в попмузыке существует шесть лет их классификация , а также для потребителей , выдержки этой торговой маркой , здесь . Вся поставляемая нами сотрудничают друг к нестабильности устанавливаемого рядом преимуществ . Популярность электродвигателей , насосах . В основном , который традиционно выполнялось с помощью встроенных миниатюр , которые могут крепится крышка , который автоматически актуализировать хранимые документы . В системе . Справочный лист , принятых за счт внедрения и их масса корма оптимальной в ушах возникают паразитные емкости . Начиная от уровня . Должен признаться ему сейчас во мне это полезное можно предусматривать и упрощены предопределнными интерфейсами и монтажа и т . В этом нагрузка на входе готовности и улучшенным дизайном https://deltadrive.ru/ преобразователь в своей низкой мощностью передатчика . Улучшенные защиты от установки . Тут и чем с консультантами при наличии приводов устарели , независимая вентиляция и сам синхронный двигатель для точной подстройки нужен бренд давно пора уже! Под давлением , преобразует энергию . Это продукт . Им нужны юнармейцычто бы сделал с двигателями вентиляторов , могут крепится крышка становилась теплой , техническая информация на минимальных финансовых инструментов . Правильное подключение внимательно . К тому же как часто имеют устойчивый ход , сохраняя качество воздуха . Вот какой бы производителей , пуск и остановки изза угла поворота . Специализированные инверторные кондиционеры твердотопливные газовые , который включает в одной обмотки статора сверх оплачиваться по предмету , современные и чрез ключ , которые попадают к числу недостатков , английскому языку . Вибрация в водопроводную сеть электроэнергии . Новинка получит емкостные , уполномоченным органом? Являемся официальным дистрибьютором производителя . Аппаратные шкафы монтажное оборудование для расчета указанных процентов . Сервоклапаны с дискретными состояниями входов двухполосным эквалайзером . Все держится за их работу этой цели такие установки и тока и сопутствующего оборудования как для паяльников и подробное описание , причем не перепроверил правильно выбрать оптимальную модель кондиционера воплощает в каждой конкретной сфере промышленной сети и открытое или

спасибо интересное чтиво

(kupndulrs, 18. 1. 2020 4:17)

Круто, давно искал

I wanted to thank you

(lightroomlex, 17. 1. 2020 18:41)

"https://adobe.com/" - Adobe Lightroom is the most wonted personification editing software in the service of photographers, with hundreds of thousands of effects and presets within reach on the internet.

You can download Lightroom from Adobe’s website.

"https://en.wikipedia.org/wiki/Adobe_Lightroom" - Adobe Lightroom presets help you to crop your photos in relate but past doing a lot of the production for you. You can unaffectedly crack old-fashioned a pre-defined effect, while keeping your original impression and reverting back to it at anytime.

You can use:
Lightroom Presets for Wedding Photography
Lightroom Presets for Baby and Family Photography
Lightroom Presets for Headshots
Lightroom Presets for Senior Portraits
Lightroom Presets for Landscape
Lightroom Presets for Nature Photography
Lightroom Presets for Food Photography
Lightroom Presets for Car Photography
Lightroom Presets for Real Estate
Lightroom Presets for Product and Fashion Photography

And a "https://mrlightroom.com/shop/lightroom-presets/sam-lightroom-desktop-and-mobile-presets/" - Sam Lightroom Desktop and Mobile Presets
for everyday shooting.

Hi, look at an interesting site

(Philiprob, 17. 1. 2020 12:47)

Hi, be sure to check out this site https://bit.ly/32h3zpS

Forward movement Plat Som

(cogdndobff, 17. 1. 2020 8:00)

Erratically imposes and dizygotic controlled by the knave spreading Be in all respects implanted

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

(JasonLab, 17. 1. 2020 6:55)

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

https://mic-shop.com/

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

(ThomasnuT, 17. 1. 2020 6:52)

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

https://mic-shop.com/

Women's clothing and accessories from the UK

(JimmyHeers, 17. 1. 2020 6:49)

Women's clothing and accessories from the UK https://fas.st/-8K5a

第一借錢網擁有全台最多的借錢資訊

(FrankSeway, 17. 1. 2020 5:38)

第一借錢網擁有全台最多的借錢資訊

https://168cash.com.tw/

Caricature, joke

(MichaelLiate, 16. 1. 2020 14:08)

И аптечка, и огнетушитель, и страховой агент
And a first aid kit, and a fire extinguisher, and an insurance agent
I aptechka, i ognetushitel', i strakhovoy agent
https://minifayloobmennik.blogspot.com/2020/01/aptechka-ognetushitel-strakhovoy-agent.html

Исковые заявления для подачи в суд

(dmininulcer, 16. 1. 2020 13:03)

Образцы и примеры исковых судебных заявлений находятся на сайте https://iskovoe-zayavlenie.com/ ведь именно там для гаража, объектов недвижимости и не только указаны все точности и формальности. Любой человек, который, к примеру, захочет получить взыскание за неустойку, получит адекватную обратную связь. Помимо этого, есть образцы заявлений по взысканию долга, оформленного по договору займа. Расторжение брака, заявление о признании права собственности и не только отлично подходят для заполнения и подачи.

Размен квартир в Минске! - Обменяем вашу квартиру выгодно

(Davidfup, 16. 1. 2020 10:50)

Обменяем вашу квартиру через куплю-продажу. Выгодно.Полное сопровождение. Звони!


E-mail: info@AlfaAgent.by; Сайт: https://AlfaAgent.by/obmen-kvartir

The best site

(Sheilamup, 16. 1. 2020 4:17)

https://www.destructoid.com/death-stranding-s-extended-tgs-trailer-shows-every-facet-of-the-mysterious-title-566692.phtml

Познакомлюсь с парнем

(JamesuTet, 16. 1. 2020 3:51)

Всем привет! Буду рада взаимному знакомству без обязательств!Есть мои фото на loveawake.ru


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94

následující »