Jdi na obsah Jdi na menu
 


Babí léto – František Růžička

30. 9. 2015

Pod heslem „Město lidem, lidé městu“ se v poslední srpnové dny uskutečnila za přízně počasí další z akcí v rámci oslav 750. výročí založení Českých Budějovic. Město zalily sluneční paprsky a v mnoha ulicích se rozprostřela nevídaně dobrá nálada, úsměvy, křik dětí i spokojenost ve tvářích snad všech přítomných. Bez toho, že místní magistrát je již dva měsíce ve stádiu provizorního řízení, když primátor a tři z jeho náměstků byli koncem června odvoláni. Ale nekažme si náladu, budeme se tomu věnovat v jiné samostatné stati.

Již v pátečním odpoledni se rozjel program pro nejmenší v Amfiteátru na Piaristickém náměstí. „Teatr novogo fronta“ jako pohádková groteska s prvky klaunerie a pantomimy; „Bratři z růže“, podivuhodná dobrodružství“ rytíře Adama; „Malé divadlo“ v letním pouličním představení pro každou rodinu. Večer pak vystoupení českobudějovické indie-punkové a indie-rock-n-roll kapely. Při Promenádě v České byla nabízena dobrá káva, zákusky, vše čerstvé od místních pekařů, farmářů a řezníků, všemožné dobroty zeleninového baru, ochutnávka vín s parádní atmosférou, v Gymnáziu Česká a dalších místech festival studentských kapel, blues a jiné uchu libé melodie. Korzo Krajinská nabídlo program po celý den - aktivity pro děti, tvořivé dílny, hopsárium, objevárium, komentované prohlídky budovy Komerční banky, představení Kašpárek v rohlíku… Po celý den na mnoha místech probíhal piknik, grilování, poležení na trávníku, hrála hudba. Někdo při tom i usnul.

V sobotu pokračovala zábava i nabídka všeho možného, někdy až zcela neskutečného. Ve zkratce:

Piaristické – Swing Trio Avalon naladilo na správnou notu, zněl nejen swing, ale i barokní hudba či jazz; Taneční matiné; Joe Powers světoznámý virtuóz hrající na foukací harmoniku; Večerní koncerty.

Česká – Obchod u Dobráka; Vinotéka s ochutnávkou; Singer pub se super pivem Beránek; Hammond café nejen s kávou, ale k tomu blues.

Krajinská – Další aktivity pro děti; Cirkus Tety s akrobatickým vystoupením; Workshopy; Školka strom života; Večer znovu s Kašpárkem.  

Relax Pod Datlem – Venkovní piknik by královnyfood (jak internacionální!); House music; Módní přehlídka Monika Štacková s originálními koženými výrobky.

Již třetí ročník této akce přilákal rodiny s dětmi, milovníky zábavy i pouhé zvědavce. Stejně jako v minulosti následovalo po setmění na Slepém rameni Malše vypouštění lampionů štěstí.

Tak ať vám to štěstí do příštího pokračování neuplave.

František Růžička, České Budějovice

p1300206.jpg

Opentlená Piaristická ulice, v pozadí Bílá věž

p1300217.jpg

Neopomenutelné Masné krámy s pěnivým budvarem

p1300219.jpg

S deštníky nad hlavami

p1300231.jpg

Picknick in the city

p1300246.jpg

Kašpárek pro celou rodinu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jak zo bylo včera doopravdy v Jižních Čechách při sletu ministrů pod záminkou cvičení!

(jarmara.at, 1. 10. 2015 13:58)

Víme, že za všechno může Al Kajda či Al Queda a ti nejméně od 11.9.2001, jak to potvrdil Miloš v Novém Jorku, září 2015 -při své návštěvě kvůli. Prý kvůli OSN. Proto tam hledejme, v Zemanově projevu v OSN hluboké myšlenky, které okamžitě zhmotnili policisté a vojáci s páskami Policie ČR pod přímým velením bývalého ředitele divadla pana Stropnického - již 30.9.2015 s cílem uzavřít hranice s Rakouskem! Aby zejména v Budějovicích byli odříznuti ve skutečnosti od hlubokého zdroje Zemanových myšlenek a tvůrčího pokladu.
Šumavští pašeráci mají letitou tradici a tak skrze sdružení Kocourkovských učitelů propašovali i do Budějovic tento odkaz (jarmara.at) a jednu citaci, jako vzorek, co se tehdy, jak máme na fotkách z Budějovic už tehdy (!) připravovalo (jako rodinný festival kašpárka v Rohlíku - kde každý ví, že jde o budovu České televize - prostě cimrmanovksý jinotaj - více zpravodajství ČT 24!) a co ještě bude: www.jarmara.at/
Základní myšlenkou Cimrmanovy filosofie externismu je tvrzení "Existuje okolní svět, a neexistuji já". Tato smělá myšlenka tehdy na poli filosofie vzbudila bouřlivou debatu. "Jak může neexistující (s)vědomí stvořit filosofii?" zeptal se ho tehdy profesor Bohlen. Všichni se domnívali, že na tuto otázku Jára Cimrman nebude umět odpovědět. Ale Jára Cimrman odpověděl: "Pravím-li," řekl Jára Cimrman, "že existuje toliko okolní svět, a neexistuji já, neznamená to, že nejsem ve vnějším světě vůbec patrný. Patrnost a existence jsou totiž dvě naprosto různé věci." A dále Jára Cimrman přirovnal okolní svět k jakési ploše, uprostřed níž je místo, kde chybí Jára Cimrman (viz foto). Tato plocha představuje svět. Vidíte, že Cimrman tu vytváří takovou - řekli bychom díru, jejímž reliéfem je jasně ohraničen, tedy patrný. Proces myšlení ve vnějším světě si můžete představit jako napínání a smršťování plochy. Tímto napínáním a smršťováním se zároveň mění reliéf díry, a tato změna nám zase představuje proces myšlení neexistujícího Járy Cimrmana.
Totiž policejní šotek vymazal to "s" - v závorce! Tím jsme byli zemí vědomí a bez svědomí! Tedy výborně napsáno GRAFICKY UPRAVENO VÝBORNÝMI GRAFIKY: http://cimrmanova.jarmara.at/#/content/text/dilo/219-filozofie-externismu a prostě dnes i v přímém přenosu z parlamentu ČR v duchu zprávy Miloše Zeman z jeho: jarmara.at