Jdi na obsah Jdi na menu
 


U nás v Kocourkově 16

5. 3. 2016

Po několikaměsíční přestávce pokračujeme v komentování aktuálního vnitropolitického dění. Žádný z problémů, na něž jsme kriticky upozorňovali, není dodnes uspokojivě vyřešen. Jak se stalo zvykem v českých zemích, zůstali jsme v půli cesty a někde dokonce na samém začátku.

V kauze Vrbětice se vyšetřovatelé dostali nejdál: bylo obviněno několik osob, avšak skladiště zůstává na svém místě a život jde dál. Podobně je tomu i s vyšetřováním vraždy osmi nevinných občanů v Uh. Brodě: nestalo se vůbec nic, pouze Policejní prezidium se rozhodlo udělat „personální kolečko“ policejních ředitelů (zlínský J. Tkadleček mezi nimi není). Ve svých křeslech dál sedí jak neschopný žvanil B. Sobotka, tak i jeho často kritizovaní ministři. Pouze v Praze, jak se zdá, hrozí odvolání nekomunikativní primátorce A. Krnáčové.

Je to stav, z něhož se rozhodně nemůžeme těšit. Daleko horší je to však s naší zemí z pohledu zahraničně politického. S přicházejícím podzimem a nastupující zimou se k nám plíživě, zato spolehlivě, vkradlo nebezpečí mezinárodního terorismu. Po lednovém útoku islamistických zločinců na redakci satirického časopisu Charlie Hebdo v Paříži přišel „černý pátek“ 13. 11. 2015, kdy teroristé z tzv. Islámského státu znovu udeřili v hlavním městě Francie a připravovali dokonce útok i v samotném sídle EU a NATO – v Bruselu. Větší drzost si můžeme jen těžko představit.

Nejnovější zprávy začínají ovšem znepokojovat i jinak klidné občany ČR, které Sobotkova vláda již řadu měsíců ujišťuje o tom, že jim nic nehrozí. Tváří v tvář neakceschopnosti naší policie, jak to názorně předvedla při zpackaném zákroku v Uh. Brodě (24. 2. 2015), si málokdo z nás dovede představit, že by někoho ochránila před teroristickými zabijáky, kteří se neštítí ničeho.

Mnozí vzdělaní a rozumní pozorovatelé dnes říkají, že v souvislosti s uprchlickou krizí, při níž se do Evropy nekontrolovatelně valí statisíce migrantů z Afriky a Asie, nás čekají nelehké časy. To ostatně tvrdíme již delší dobu i my – v redakci SN. Čtenáři se o tom mohou přesvědčit, vrátí-li se k dříve zveřejněným článkům. V tomto úsilí chceme i nadále pokračovat, neboť blaho vlasti je nám nade vše.

* * *

Vstoupili jsme do roku 2016. Situace kolem migrační krize není dodnes uspokojivě vyřešena. Představitelé EU sice zasedají, avšak žádné řešení není na stole. Jediné, co je jisté, je to, že proud běženců z Blízkého východu a ze severní Afriky neztenčenou měrou pokračuje a bude zesilovat. Skandinávcům i jinak disciplinovaným Němcům začíná docházet trpělivost s neschopným vedením státu. Lidé se radikalizují, napětí narůstá, hrozí chaos.

Brzy se dočkáme toho, že začnou padat „demokratické“ vlády a možná dojde i na ty obávané kandelábry. Až občané ztratí trpělivost s vládami svých zemí, které je nechaly v „tom“, sáhnou k pouličnímu násilí. Evropa se ocitne na pokraji občanské války. Pokračující teroristické útoky v evropských městech ze strany islamistů situaci ještě zdramatizují. ‒ To není děj nějakého sci-fi thrilleru, nýbrž realistický výhled do možné budoucnosti našeho kontinentu v případě, že se nepodaří zastavit migrační proud směřující do Evropy.

Radikalizuje se ovšem i česká společnost, třebaže nás migranti zatím nijak neohrožují. Co není dnes, může v brzké době přijít a překvapit i nás. Frustrace občanů z pokryteckého konání Sobotkovy vlády v příštích měsících nejspíše povede k tomu, že politika se přesune (podobně jako na konci roku 1989) z parlamentu do ulic a na náměstí našich měst a obcí. Pak začne i našim „demokratickým“ politikům zvonit umíráček. Co bude následovat, to si lze snadno domyslet. Doufejme jen, že vynucená politická změna nebude doprovázena potoky krve a nekončícím násilím. Že to nebude žádná nová „sametová“ či „něžná“ revoluce, tím si můžeme být naprosto jisti.

REDAKCE

●●●

● Přijmeme další uprchlíky a rozdělíme je po Evropě, zaručila se Merkelová Turkům. I za nás

Německá kancléřka Angela Merkelová uvedla, že syrští uprchlíci budou moci i nadále přicházet do Evropy, a tedy i do Německa. Prohlásila to v Ankaře na jednání o zbrzdění proudu běženců. Píše to server Echo24.cz. - Podle Merkelové budou ti uprchlíci, kteří se do Evropy dostanou, rozdělováni dle systému kvót. (ParlamentniListy.cz, 9. 2. 2016, 18:01)

─────

Kancléřka IV. Říše Merkelová je evidentně nesvéprávná a měla by být urychleně převezena do zařízení, kam patří. Za problémy, které způsobila Německu i celé Evropě, by měla být postavena před Mezinárodní trestní tribunál a zbytek života by měla strávit ve vězení. Nic nepochopila a už zřejmě ani nepochopí. Jsem šokován tím, jak jsou Němci fascinováni touto evidentně duševně nemocnou ženou – podobně jako byli kdysi „uhranuti“ A. Hitlerem. Obávám se toho, že se dějiny opakují, a proto svéprávní občané Evropy (i Německa) musejí konat. Nic jiného jim ani nezbývá!  V zájmu zachování svobody a demokracie v Evropě i z prostého pudu sebezáchovy. Hranice evropských států je nutno uzavřít, střežit a žádné uprchlíky sem nepouštět. Ať řeší problémy Sýrie ty státy, které tam tuto válku rozpoutaly. Je jejich odpovědností, aby za toto tragické pochybení nesly následky i finanční břemeno, které s tím bude spojeno! Soudružka Merkelová z bývalé NDR může mluvit pouze za Německo, pokud jí to naivní Němci dovolují, nikoli za naši republiku. Naštěstí už nejsme Protektorát Čechy a Morava!

●●●

● Bezmocnost na pražské radnici

Ještě snad nikdy v novodobých dějinách města nebyla na pražské radnici zaznamenána situace, jako je nyní. Je to chaos a marasmus. Zbytky městské rady bez opory většiny v městském zastupitelstvu rozhodují pouze o rutinních věcech a město se vůbec neposouvá dopředu. (vaševěc.cz, 9. 2. 2016, 14:57)

─────

Situace v Praze je zralá na IV. pražskou defenestraci. Je zřejmé, kdo by měl letět z okna jako první…

●●●

● V Brně má fungovat islámské kulturní centrum. Odpůrci islámu bijí na poplach

V jedné z brněnských městských čtvrtí – v Králově Poli – má začít fungovat nové islámské kulturní centrum. A iniciativa Islám v ČR nechceme se bojí, že se z této městské části stane muslimská oblast, ve které spadnou ceny nemovitostí. Starostka městské části Karin Karasová (ANO) nepovažuje za nebezpečné nové kulturní centrum, ale spíše snahu radikálů probouzet vášně. Informoval o tom server iDnes.cz. (ParlamentníListy.cz, 9. 2. 2016, 21:34)

─────

Někdejší česko-německé město Brno se možná brzy stane městem muslimským. Někomu asi jde právě o toto. A důvody mohou být podobné jako v Německu, kde někteří politici zvou muslimy do země kvůli tomu, aby je „vděční“ přistěhovalci udrželi u moci svými voličskými hlasy. Nejde politikům hnutí ANO 2011 o něco podobného? Hanba jim! Co na to říkají M. Hašek či S. Juránek? Těm se to nejspíš líbit nebude. Nenechme se mýlit nejrůznějšími „protiislámskými“ výroky A. Babiše. Je to pouze zastírací taktika. Babiš, jak známo, mění své názory jako ponožky: každý den si myslí něco jiného…

●●●

Diplomatický spor o uprchlický komiks. Komisař OSN předal výhrůžky policii

Nenávistné e-maily za „uprchlické“ studijní materiály bude řešit policie. Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky totiž už předal výhrůžky likvidací kriminalistům. Ty se sesypaly na společnost META po představení kampaně Hello Czech Republic, která měla dětem pomoc vcítit se do role uprchlíků. ‒ Projekt o migraci pro školáky do Česka přinesla organizace META. Ta na kampaň získala podporu ministerstva školství, ministryně Valachová ale po kritice od některých poslanců při sněmovních interpelacích uvedla, že její úřad se na přípravě těchto materiálů nepodílel, nemá s nimi nic společného a projektu neposkytl záštitu ani finanční podporu. (Lidovky.cz, 9. 2. 2016, 20:00)

─────

To, že tato společnost získala podporu ministerstva školství na tento projekt, znamená, že ministerstvo, přesněji ministryně Valachová (ČSSD), je zodpovědné za tuto ostudnou záležitost. Nic na tom nemění, že se od toho Valachová později pod tlakem některých poslanců distancovala. Je to neskutečný skandál, za který ministryně musí nést politickou odpovědnost. Její rezignace je tím nejmenším, co by měla udělat. Vzhledem k obrovskému pobouření veřejnosti ponese nejspíše i jiné následky. Těch skandálů kolem Sobotkovy vlády je už tolik, že nejlepší by bylo, kdyby odstoupila vláda jako celek.

●●●

● Já fakt, ale fakt chcípnu, napsal známý novinář po poznámce Michala Haška

Jihomoravský hejtman Michal Hašek mohl mít na svědomí život známého novináře z Hospodářských novin Petra Kamberského. Ten totiž svému twitteru prozradil, že jej málem potkala smrt, když si četl výklad hejtmana Haška, kterak je právě jeho kraj kolébkou celé evropské civilizace. - „Já fakt ale fakt chcípnu. Jižní Morava je kolébkou evropské křesťanské civilizace,“ sdělil svému twitteru. (ParlamentniListy.cz, 10. 2. 2016, 10:08)

─────

Babišovu tiskovému impériu hrozilo, že přijde o jednoho ze svých nejkvalitnějších novinářů, který publikuje v Lidových novinách již řadu let. Nepatří sice k těm, kteří toto periodikum na konci totalitního režimu obnovovali s rizikem, že je komunisté na dlouhou dobu zavřou, ale budiž. To, co píše pan Kamberský na svém twitteru, mne nezajímá, protože to není oficiální, ale soukromé sdělení. Poučné je však v tom, že ukazuje, jaký ten člověk ve skutečnosti je. V Lidovkách se musí přetvařovat a držet určitou úroveň; na twitteru může napsat naplno, co si skutečně myslí. Jeho sdělení na adresu M. Haška je nejen hloupé, ale ukazuje na velmi nízkou úroveň vzdělání autora. Pan Kamberský patří k tzv. Husákovým dětem, a proto mě to nepřekvapuje. Kvalita vzdělání v 70. a 80. letech 20. století v bývalé ČSSR šla rapidně dolů a v dalších desetiletích to jen pokračovalo. Vzdělanostní úroveň dnešní mladé generace je doslova tragédie. Pan Kamberský je toho názorným dokladem. Z jeho vyjádření vyplývá, že zřejmě nikdy neslyšel o Velkomoravské říši ani o Konstantinu a Metodějovi, které papež Jan Pavel II. vyhlásil za spolupatrony Evropy. Takových polovzdělanců s vysokoškolským diplomem je tato země plná. Mohu ho ujistit, že v tom není sám. Se svým chlebodárcem Babišem si v tomto směru může podat ruku. To je taky myšlenkový „gigant“, jakého jsme ještě v českých zemích neměli. Voliči, kteří ho svými hlasy přivedli do parlamentu i do vlády, budou jednou tlouci hlavou do zdi, jakou hloupost to tehdy provedli. A právě takovému člověku, který solidní značku Lidových novin zneužil ke své sebepropagaci, pan Kamberský slouží. Měl by se za to do hloubi duše stydět! Takovým lidem se říká „presstituti“. Jeho vyjádření na adresu prezidenta M. Zemana z roku 2015 je za hranou všeho, co by si mohl a měl solidní novinář dovolit. Opravdu si nemyslím, že právě takoví lidé se mohou pasovat do role všemocných morálních soudců kohokoliv. Panu Kamberskému by nejvíce prospělo, kdyby se občas podíval do zrcadla a poslechl si, co si o něm myslí slušní občané této země. Není to nic hezkého. Jednou se bude za své nynější chování a jednání stydět před vlastními dětmi. Ta chvíle se nezadržitelně blíží…

●●●

● Merkelová mi připomíná Hitlera na konci války. Stejně ztrhaný výraz, stejně roztěkaný pohled, stejně okousané nehty, uvedl analytik

Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec objevil velmi zajímavou paralelu současné situace německé kancléřky. Její předchůdce také seděl v Berlíně a také projevoval řadu neurotických projevů svědčících o blížícím se kolapsu jeho země. Má k tomu prý důvod – situace skutečně začíná být alarmující. (ParlamentniListy.cz, 10. 2. 2016, 10:41)

─────

Merkelová je nový Hitler, který vede Německo do ještě větší záhuby než někdejší Führer. Následky pro Německo budou tak tragické, že Němci budou svou „Mutti“ proklínat ještě za 500 let, pokud v té době bude Evropa a svět existovat v té podobě, jak je známe dnes. Analýza J. Štefce je naprosto přesná a správná. Obávám se, že konec A. Merkelové bude stejný jako v případě Hitlera…

●●●

● Koalice znásilnila jednací řád Sněmovny, zlobí se Fiala. Pravice podá ústavní stížnost

Koalice podle předsedy ODS Petra Fialy znásilnila jednací řád Sněmovny, když dnes ukončila debatu o zavedení elektronické evidence tržeb. Šéf občanských demokratů počítá se stížností k Ústavnímu soudu a slíbil, že jeho strana zákon zruší, pokud se v budoucnu dostane do vlády. Podobně chce postupovat i TOP 09, podle jejíhož předsedy Miroslava Kalouska dnešní situace ve Sněmovně nemá v českém parlamentarismu obdobu. Jde prý o zcela nezákonné jednání. (ParlamentniListy.cz, 10. 2. 2016, 11:53)

─────

Odhlasování zákona o EET nepatrnou většinou poslanců (105) není žádným vítězstvím vládní koalice. Budoucnost ukáže, zda tento zákon nebude zrušen Ústavním soudem a zda bude vůbec v praxi fungovat. Domnívám se, že nikoli a že se „zadrhne“ a posléze bude zrušen. Ostuda, kterou si kvůli němu udělaly „tradiční“ politické strany vládní koalice (ČSSD, KDU-ČSL), se projeví velmi brzy v tom, že se stanou nevolitelnými. Sobotka ani Bělobrádek nebudou mít komu šéfovat, protože jejich strany skončí v propadlišti dějin. Budou se muset jít živit tím, co vystudovali. Zda se doopravdy uživí, o tom si dovolím s úspěchem pochybovat.

●●●

● Míša Marksová zjevně nepochopila, proč jsme hlasovali proti, napsal Bělobrádek o úmluvě o právech žen

O rovnosti mužů a žen by se měli začít učit žáci už na základních školách. Píše o tom server Echo24.cz v souvislosti se schválením tzv. Istanbulské úmluvy, která kromě důrazu na potírání genderově motivovaného násilí páchaného na ženách a domácího násilí klade důraz i na prevenci. (ParlamentniListy.cz, 10. 2. 2016, 11:42)

─────

Ať si lidovecký rozumbrada Bělobrádek a soudružka Marxová-Engelsová tyto věci vyříkají mezi sebou na vládě a neobtěžují tím občany. Ti mají úplně jiné starosti, než jsou nesmysly, které se k nám dostávají z Bruselu. „Chucpe“ je to, co dělá ČSSD a její ministři ve vládě!

●●●

● Kalousek chytil ve Sněmovně slinu: Pane ministře Pelikáne, vy jste kreatura Putinova režimu. Vám už nepodpoříme ani to, že dneska je středa. A když to pokračovalo, neudržel se Jandák a kamsi jej poslal

Poslanci dnes odpoledne měli na stolech druhé čtení zákona o trestním řízení soudním, které představil Sněmovně ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Jenže kolem projednávání se zničehonic strhla nevídaná mela. Ne ovšem o obsahu zmiňované normy, ale o samotného ministra Pelikána. Toho totiž předseda TOP 09 Miroslav Kalousek nazval „nedůvěryhodnou kreaturou zpravodajských služeb Putinova režimu“. To ale pak nevydýchal poslanec Vítězslav Jandák (ČSSD) a provolával tak cosi o napadení zikou. (ParlamentniListy.cz, 10. 2. 2016, 18:46)

─────

Na nedůvěryhodnost R. Pelikána poukazujeme v této rubrice od samého začátku, kdy byl jmenován ministrem. Ukazuje se, že jablko opravdu nepadlo daleko od stromu jeho stalinistického tatíka. Zkrátka: Komunista zůstane komunistou, i kdyby trakaře padaly. Tady to platí doslova.

●●●

• Místopředseda TOP 09 chce Zemanovu abdikaci nebo žalobu pro velezradu

Místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek ve středu v reakci na slova prezidenta Miloše Zemana, jenž potvrdil výši výkupného, které ČR zaplatila za dvojici dívek unesených v Pákistánu, oznámil, že začal sbírat podpisy pro žalobu na prezidenta před Ústavním soudem. Zeman se podle něj mohl dopustit velezrady. (Novinky.cz, 10. 2. 2016, 14:58, aktualizováno 18:23)

─────

Místopředseda TOP 09 se chová jako umanuté děcko, které si chce na dospělých vytrucovat, aby mu koupili právě to, co si přeje. Tak nějak to je s požadavkem na odstoupení M. Zemana. Tím, kdo by měl odstoupit jako první, je premiér B. Sobotka. Ten zřejmě této straně nevadí, jen o tom její poslanci plamenně mluví v parlamentu. Když pak dojde na „lámání chleba“, přijdou s požadavkem na rezignaci Zemana. Zvláštní logika. Protože došlo k únikům utajovaných skutečností, které evidentně zavinila vláda, musí odstoupit prezident!  Ať žije logika! Nevím, zda o této vědecké disciplíně pan politolog (to je opravdu vzdělání jako hrom!) Ženíšek někdy slyšel, ale zřejmě nikoli. Holt kvalita vzdělání se u nás po roce 1989 prudce zhoršila…

●●●

● Kauza Fajád štěpí koalici: Bělobrádek vyzývá Stropnického k rezignaci

Vicepremiér a šéf lidovců Pavel Bělobrádek tvrdí, že ministr obrany Martin Stropnický (ANO) by měl zvážit setrvání ve funkci. Důvodem je podle něj komentování případu pětice Čechů, kteří byli uneseni v Libyi. Podle Bělobrádkova vyjádření pro Český rozhlas je takovéto vyjádření nepřijatelné. (Novinky.cz, 11. 2. 2016, 9:49, aktualizováno 11:10)

─────

Už je to tady. Náš předpoklad o možném chování lidovců se naplnil. Nezklamali. Jako vždy. To, co Bělobrádek předvádí, je známý lidovecký „tanec mezi vejci“.

●●●

● Zapomněli jste na Mnichov? Řekové kritizují Česko, že chce o uprchlících jednat bez nich

Řecko se nezúčastní pondělního mimořádného summitu visegrádské čtyřky v Praze. Řecký ministr zahraničí si stěžoval, že země V4 chtějí jednat „o nás bez nás“. Evropské země chtějí dát Řecku dva měsíce na nápravu nefungujících hotspotů, pokud se situace nezmění, budou moci členské země EU mezi sebou obnovit hranice až na dva roky, čímž by padl schengenský prostor.Řecký ministr zahraničí Nikos Kotzias dokonce Čechy, kteří schůzku jako předsedající země V4 pořádají, nařkl, že chtějí jednat „o nás bez nás“. ‒ „Zrovna vy, Češi, kteří jste zažili Mnichov,“ stěžoval si koncem minulého týdne na schůzce ministrů zahraničí v Nizozemsku. (Aktuálně.cz, 11. 2. 2016, 12:09)

─────

Dobrá připomínka. Jen dokládá nekompetentnost Zaorálka a jeho kolegů z V4. Jsou to nepochybně velcí „znalci“ světové politiky i historie! Jeden by zaplakal. Zaorálek je další hlupák ze Sobotkovy vlády, který by se měl co nejrychleji poroučet…

●●●

● Otevřeme migrantům brány do Evropy, varuje turecký prezident Erdogan

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan pohrozil Evropské unii, že by jeho země mohla začít ve velkém posílat migranty z Blízkého východu dál na západ. Dochází mu trpělivost s boji v Sýrii. Evropa v listopadu Ankaře slíbila miliardy eur za to, že migrační krizi pomůže zmírnit. (iDNES.cz, 11. 2. 2016, 11:49)

─────

Jestliže to turecký prezident udělá, je s Evropou konec. To už nikdo nezastaví. Bude nutno nasadit armádu. To odstartuje vývoj, který povede k válce. S Turky má Evropa své historické zkušenosti. Jsou tragické. Stačí připomenout staletou tureckou okupaci Balkánu, jejich válku proti Habsburkům (včetně obležení Vídně) i vojenské vpády na území Slovenska a Moravy. (Kolik dětí se narodilo zdejším ženám, jež Turci znásilnili, ale nezabili ani neodvlekli do otroctví? To se zřejmě nikdy nedozvíme, protože o tom dobové prameny mlčí.) Odboj proti katolickým Habsburkům přivedl na myšlenku možného spojenectví s Turky nejen jednoho z vůdců stavovského povstání, Václava Budovce z Budova, jenž za to zaplatil hlavou, kterou mu sťal kat Jan Mydlář na Staroměstském náměstí v Praze (21. 6. 1621), ale i našeho „učitele národů“ J.  A. Komenského. Toho zachránila před dopadením a popravou ze strany vítězných Habsburků včasná smrt (16. 11. 1670) a exil v protestantském Nizozemí. Jeho přítel Mikuláš Drabík (1588-1671) takové štěstí neměl: v létě 1671 byl upálen na náměstí v Bratislavě. Dějiny nás varují…

●●●

● Seďa (ČSSD): Proč jsem podpořil elektronickou evidenci tržeb

Po všech peripetiích a zjevné obstrukci pravicové opozice, se odhodlala vládní koalice k tomu, že již nebude tolerovat zneužívání jednacího řádu. (Novinky.cz, 11. 2. 2016, 9:49, aktualizováno 11:10)

─────

Aktivity tohoto poslance ČSSD sleduji již několik let. Přesněji: jeho neslané a nemastné působení v PS. Je to jen další z mnoha prosťáčků, z nichž tato strana vystavěla svůj aparát. Seďův článek mi připomíná jiné „zpovědi“ politických zoufalců z minulých desetiletí, např. o tom, proč podepsali (či naopak nepodepsali) Dva tisíce slov nebo Chartu 77. Hlasování sociálních demokratů ve prospěch Babišova „nesmyslu“ je nejlepší vizitkou toho, jak špatně na tom tato naše nejstarší politická strana je. Zdá se, že v soutěži o plášť po Zdeňku Fierlingerovi suverénně zvítězil B. Sobotka.

●●●

● Schwarzenberg: Odstoupit by měl jak ministr Stropnický, tak prezident Zeman

Na svoji funkci by měl rezignovat jak ministr obrany Martin Stropnický, tak prezident Miloš Zeman, prohlásil ve čtvrtek předseda zahraničního výboru Sněmovny Karel Schwarzenberg (TOP 09). Čestnému předsedovi topky vadí, jak se oba politici vyjadřovali k případu unesených Češek v Pákistánu a Čechů v Libanonu. (Novinky.cz, 11. 2. 2016, 15:00)

─────

Zdá se, že „spící kníže“ Schwarzenberg se probudil ze zimního spánku. Brzy bude jaro. Nijak nepřekvapuje, že si přeje odstoupení Zemana. Asi stále ještě „nevydýchal“ porážku v prezidentské volbě. Jen mi není jasné, proč žádá rezignaci havlovce M. Stropnického. Copak mu tento politik-herec provedl? Vždyť je to takový mírumilovný člověk!

●●●

● Úplatnému soudci Havlínovi zmírnili trest, vězení se ale nevyhne

Krajský soud v Praze zmírnil ve čtvrtek trest Ondřeji Havlínovi, který podle obžaloby za úplatu pomáhal obžalovaným z trestných činů. Odsedí si pět let a tři měsíce. Dopis soudu poslala i dvaadevadesátiletá matka soudce, která žádala o zmírnění trestu na podmínku. (iDNES.cz, 11. 2. 2016, 10:53, aktualizováno 16:24)

─────

Nenechme se dojímat nářky nemocné matky O. Havlína. Tento úplatný soudce si za léta, kdy působil v justici, a na úplatcích nahrabal tolik, že si bez problému může najmout celý štáb pečovatelek pro svou matku. Obyčejní občané, zejména ženy s nízkým důchodem, takovou možnost nemají. Nenaříkají a nezneužívají sdělovacích prostředků k ovlivňování právě probíhajícího soudního řízení jako matka O. Havlína. Zmíněný soudce jde po zásluze do vězení a měl by tam zůstat až do konce života – jako odstrašující příklad, že toto chování je nepřijatelné. ‒ Jen tak na okraj: Fyziognomie pana (soudruha) O. Havlína je velmi podobná obličeji někdejšího komunistického tajemníka z období tzv. normalizace Josefa Havlína. Zmíněná 92letá matka O. Havlína by mohla být jeho manželkou. Navíc je známo, že vnukem J. Havlína je dřívější ministr za ČSSD K. Březina, rovněž nedávno odsouzený za trestnou činnost. Ten je stále ještě zastupitelem Prahy za tuto stranu. Myslím si, že na jednu rodinu je těch průšvihů poněkud dost, nemyslíte?

●●●

● Poslanec se vysmál Kalouskovi: Po příštích volbách končí

Vládní poslanci i přes odpor opozice schválila ve středu zákon o elektronické evidenci tržeb. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek mluvil o znásilnění jednacího řádu a „zacpání hub“ jeho poslancům. Poslanec hnutí ANO Martin Komárek se mu na sociálních sítích doslova vysmál. Předvídá, že Kalousek po příštích volbách do sněmovny ani neproklouzne. (EuroZprávy.cz, 11. 2. 2016, 8:22)

─────

Z někdejšího úspěšného novináře Martina Komárka se stal patolízal morálně velmi problematické osoby oligarchy  promoskevského stylu ‒ „Čechoslováka“ A. Babiše. Tato ostudná „metamorfóza“ se šíří naší zemí jako rakovina. Rozumní lidé přicházejí o svůj mozek a pomáhají udržovat při životě nedemokratickou vládní koalici s Babišovým pseudoprotestním hnutím ANO 2011. Komárkova nepředstíraná radost z toho, že Kalousek neuspěl, ho vede k poněkud unáhlenému závěru. Až příští měsíce ukáží, kdo skutečně v parlamentních lavicích usedne a kdo nikoli. Jsem si téměř jist tím, že M. Komárek tam sedět nebude. Češi znají jedno velmi poučné přísloví: Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp. M. Komárek se zase jednou projevil jako hloupý syn moudrého otce – V. Komárka.

●●●

● Učitelku pražského učiliště tři žáci ušikanovali k smrti

Střední průmyslová škola ve Strašnicích zažívá velmi těžké chvíle. Zemřela zdejší kantorka Ludmila W., která učila na škole rok. Podle děsivých svědectví žáků ji k smrti utýrala trojice chlapců. Studenti prý učitelku bili, zamykali ve třídě a dělali z ní „svítící pochodeň“. O případu informuje deník Blesk. (Novinky.cz, 11. 2. 2016, 15:00)

─────

Kam jsme se to po 26 letech nového režimu dostali?! Mám ještě v živé paměti případ šikanování učitele na učilišti Zelený pruh v Praze 4 v 80. letech minulého století. Tehdy žáci přinutili učitele, aby si na krk navlékl oprátku a „spáchal sebevraždu“. Situace byla tehdy tak vážná, že musela při výuce ve třídách asistovat policie (tehdejší příslušníci SNB). Není to tedy nic nového. Jen to svědčí o pokračujícím úpadku našeho „demokratického“ školství. Vina jednoznačně leží na Ministerstvu školství. Proto je na místě, aby ministryně Valachová rezignovala, protože svou práci nezvládá. Žena v čele tak důležitého ministerstva není schopna zajistit pořádek a disciplínu v našich školách. Ministrem by měl být muž. Nějaké nesmyslné kvóty o zastoupení žen ve funkcích, které prosazuje ČSSD, to opravdu nevyřeší. ‒ Průmyslovka na Třebešíně v Praze 10 patřila ještě před pár lety k prestižním školám. Dnes už jsou to „staré pověsti české“. K jakému úpadku tam došlo, je neuvěřitelné. Vina jednoznačně padá na hlavu současného vedení. To by mělo dostat „padáka“ a zákaz práce ve školství. Pedagogický sbor, který šikanu kryl, „rozprášit“, školu zrušit a studenty rozmístit na jiné školy téhož zaměření – podmínečně (s poznámkou, že pocházejí z této školy a že je třeba si na ně dát pozor). Budovu „deratizovat“ a na několik let uzavřít – jako výstrahu, že něco takového se ve slušné společnosti nedělá. Až budou muset studenti dojíždět na opačný konec Prahy, možná si oni i jejich rodiče uvědomí, co se na této škole stalo. Bez takto razantních opatření se na to za pár měsíců zapomene. Aktéři šikany musí být vyloučeni ze školy a trestně stíháni. Měli by dostat nepodmíněný trest. Ve vězení budou dostávat od spoluvězňů „nakládačku“ každý den, aby nezapomněli, co způsobili. Až se vrátí z vězení, měli by pod dohledem policie navštěvovat školy a žákům vysvětlovat, proč byli ve vězení a na co by si žáci měli dát pozor. Mohou-li takto „besedovat“ se žáky „feťáci", nevidím důvod, proč by to tak nemohlo fungovat v případě šikany studentů vůči učitelům.

●●●

● Není ve vládě odpudivější strany, než jsou lidovci, napsal Jiří Vyvadil. Jejich předseda prý dokonce možná pracuje pro CIA

Zakladatel Přátel Ruska v ČR Jiří Vyvadil se zhurta pustil do předsedy křesťanských demokratů Pavla Bělobrádka. Je to prý flákač a premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) se jednoho dne vymstí, že se s ním spojil. Možná dokonce pracuje pro CIA. Lidovci jsou pak podle Vyvadila pro většinu společnosti tou nejodpudivější stranou. (ParlamentniListy.cz, 11. 2. 2016, 21:31)

─────

Lidovci byli vždy velmi problematickou stranou, nemluvě o jejich kolaboraci s komunisty za minulého režimu. Politici této strany ani dnes nepředstavují to „pravé ořechové“, co bychom tady potřebovali. Lidovcům vždy vyhovovalo „být jazýčkem na vahách“. Postava bývalého předsedy J. Luxe je neprávem zbožšťována. Zase takový fenomén to nebyl. Spíše jen zákulisní hráč, přičemž o tomto zákulisí víme velmi málo. Je to podobné jako s P.  Bělobrádkem a jeho „záhadnou“ cestou do Ameriky, po níž vzrostlo jeho sebevědomí do nadpozemských výšek. Vyvadilovo podezření na spolupráci P. Bělobrádka se CIA, případně se svobodnými zednáři, nelze potvrdit, ale ani vyvrátit.

●●●

● IS udělal ze čtyřletého kluka džihádistu, který vyhodil zajatce do povětří

Islámský stát zveřejnil video další brutální vraždy, kterou spáchal čtyřletý Isa Dare, syn muslimské konvertitky a džihádistky Grace Dareové, původem z jihovýchodního Londýna. Chlapec na sedmiminutovém záznamu na dálku odpálil výbušninu v autě se třemi muži. Ti předtím na kameru přiznali, že jsou špióni. Pravost videa nebylo možné nezávisle ověřit. (ParlamentniListy.cz, 11. 2. 2016, 21:31)

─────

Chcete přesvědčivější důkaz o zrůdnosti militantního islamismu? Dětské vojáky známe již několik desítek let z Afriky, ale i jiných, muslimských částí světa. Teď tady máme dokonce vraždící, zfanatizované děti předškolního věku. Děti, které by se měly připravovat na školní docházku, nebo se věnovat hrám. Nikoli zabíjení. Svět spěje ke svému zániku.

●●●

● Miliardář Soros předpověděl krach Ruska v roce 2017

Finanční[k] George Soros prohlásil, že Rusko bude čelit bankrotu v roce 2017, v době vyplacení velké části zahraničních půjček. - „Putinův režim bude čelit bankrotu v roce 2017, když přijde čas věnovat velkou část vyplácení zahraničních půjček," uvedl známý rusofobní a putinofobní miliardář na stránkách Project-syndicate.org. (prvnízpávy.cz, 12. 2. 2016, 10:04)

─────

Rusku hrozí nová revoluce přesně po sto letech. Zda to nebude doprovázeno vojenskou agresí, nelze vyloučit. Obětí se může stát řada států v okolí Ruska. Možné angažmá ve válce v Sýrii může být začátkem většího konfliktu, kterým se bude putinovský režim snažit o záchranu. Důsledky toho všeho si lze obtížně představit. Budou vážné.

●●●

Obnovme Svazarm, vyzval poslanec Chalupa. Chce tím reagovat na domobrany extremistů

Domobrany a různé bojůvky v lesích. To jsou v poslední době oblíbené kratochvíle extremistů, kteří chtějí vzít obranu Česka před běženci do vlastních rukou. Poslanec Bohuslav Chalupa (ANO) jim chce vzít vítr z plachet „obnovením“ Svazarmu. (Lidovky.cz, 12. 2. 2016, 9:26)

─────

Babišovo „protestní“ hnutí ANO 2011 se prostřednictvím svých loutek, které si rozestavělo na nejrůznější posty, snaží splnit sen pana předsedy: obnovit to, co tady bylo za minulého režimu, v němž se A. Babiš evidentní zhlédl. Babiš, tento muž doby tzv. normalizace, hájí všechno, co mu připomíná léta, kdy začínal jako zaměstnanec podniku zahraničního obchodu a spolupracovník StB svou politickou kariéru. Poslanec B. Chalupa (ANO), který je zároveň šéfem jednoho z parlamentních výborů, navrhuje obnovení Svazarmu. A co takhle obnovit také funkci Pomocné stráže VB nebo Pohotovostních oddílů SNB, v nichž někteří dnešní poslanci před listopadem 1989 působili? Je hanba, že poslanci demokratického parlamentu něco takového požadují. Měli by svůj mandát složit a vystěhovat se k soudruhu Putinovi nebo do KLDR ke Kim Čun-unovi.

●●●

● Stropnický udělal jen menší chybu, ministrem zůstane, uvedl Sobotka

Premiér Bohuslav Sobotka nenavrhne odvolání ministra obrany Martina Stropnického. Kvůli jeho výroku o výměně pětice unesených Čechů za Libanonce Alího Fajáda to požadoval šéf lidovců Pavel Bělobrádek. Sobotka po pátečním jednání lídrů koaličních stran uvedl, že ministr udělal chybu, ale ne tak závažnou. - „Já jsem dnes nerozdával žádné karty, žluté ani červené,“ řekl premiér. Ministra Stropnického prý neodvolá, jeho vyjádření nepovažuje za zásadní. „Bude muset zvážit, zda je jako ministr obrany schopen účastnit se jednání, kde se probírají utajované skutečnosti,“ uvedl. (iDNES.cz, 12. 2. 2016, 11:22, aktualizováno 11:41)

─────

Premiér B. Sobotka se rozhodl po jednání předsedů koaličních stran neřešit ostudnou kauzu výměny Libanonce Fajáda za pět unesených českých občanů. Nezákonné nevydání Fajáda do USA bude mít nepochybně ještě politickou dohru. Tak jako již mnohokrát předtím Sobotka raději strčil hlavu do písku. Hlavně si nepřipouštět nějaké problémy! Tímto nelogickým rozhodnutím premiér jen oddálil pád své vlády, který je po dnešním dni jistý. Zůstává otázkou, kdy to bude. Dojde k tomu tak jako tak a Sobotka to již nebude moci nijak ovlivnit. Další vývoj povede k tomu, že bude demokraticky „smeten". Sobotkova zbabělost bude mít těžké politické následky. Přesvědčíme se o tom na podzim letošního roku, kdy se budou konat krajské a senátní volby. Pak Sobotkovi nezbude nic jiného než opustit oba své posty: premiéra i předsedy ČSSD. Jak známo: Pýcha předchází pád!

●●●

Masový vrah z Brodu trpěl paranoiou, lékaři o tom věděli šestnáct let

Rok od největší vraždy v novodobé české historii MF DNES zjistila, že muž, který zastřelil osm lidí v uherskobrodské restauraci Družba, trpěl paranoiou. Lékaři to věděli šestnáct let, ale činu nedokázali zabránit. Zdeněk Kovář se svou manželkou prožíval něco, čemu experti říkají „šílení ve dvou". (iDNES.cz, 12. 2. 2016, 0:01)

─────

Rok se s rokem sešel a přichází tato překvapivá informace. Kdo nám to před rokem lhal? A kdo ve skutečnosti zavinil smrt nevinných občanů? Když se budeme chovat všichni tak nezodpovědně jako dotyční lékaři, bude tady brzy občanská válka!

●●●

● ‚Pelikán je agent Ruska.‘ TOP 09 chce prověřit, proč nechal propustit Fajáda

Státní zástupce by měl zvážit, zda nedošlo v kauze propuštění Alího Fajáda ke spáchání trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby či jiných trestných činů. Novinářům to v pátek řekl šéf TOP 09 Miroslav Kalousek s tím, že ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) měl buď vydat Fajáda našim spojencům, nebo zajistit jeho stíhání v Česku. Strana podá podnět městskému státnímu zastupitelství v Praze. (Echo24.cz, 12. 2. 2016)

─────

Věc se musí vyšetřit. Bez toho se nehneme ani o milimetr vpřed. Bude zájem to řešit? Sobotka a jeho vláda na tom žádný zájem nemají. Bude proto nutná demise celé vlády a vypsání nových parlamentních voleb. ‒ Když se umožní bolševickým podsvinčatům, aby se dostala do vysokých postů, pak by nikoho nemělo překvapovat, že se zachovají jako ministr spravedlnosti. Tento synek komunistického tatíka, skalního stalinisty z 50. let 20. století, odmítl poskytnout finance na projekt záchrany věznice v Uh. Hradišti, která patří k majetku jeho ministerstva. To tak, aby si pohněval soudruha V. Putina či M. Grebeníčka, jehož otec v této věznici mučil politické vězně komunistického režimu elektrickým proudem! Budova věznice se měla stát muzeem obětí komunistické totality. Teď z toho nejspíš nebude nic. Peníze jsou přece potřebné na jiné „projekty“, např. na Babišův „tunel na podnikatele“ – EET.

●●●

● Komunisté žádají demisi Sobotky a Stropnického

Komunisté požadují demisi premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) i ministra obrany Martina Stropnického (ANO) v souvislosti s úniky utajovaných informací. Uvedli to v tiskovém prohlášení zaslaném ČTK. Úniky utajovaných skutečností týkajících se unesených Čechů v Libanonu a Pákistánu jsou podle KSČM selháním systému, nikoliv pouze jednotlivce, a vláda z nich musí vyvodit zodpovědnost. (prvnízpávy.cz, 12. 2. 2016, 10:04)

─────

Skandál s únikem citlivých informací nemůže skončit jinak než demisí celé vlády. K té dojde tak jako tak, když odstoupí premiér Sobotka. Je nemyslitelné, že by vláda ve stejném složení, ale bez Sobotky a Stropnického, mohla pokračovat dál. Nemohla. Je zcela nedůvěryhodná a musí se poroučet. Následovat musí předčasné parlamentní volby. Do nich se nikomu nechce, protože poslanci by přišli o své platy a neměli by peníze na splácení svých hypoték, není-liž pravda! To je celá pravda o skandálu kolem Libanonce Fajáda…

●●●

● Jana Černochová popsala, jak se za zavřenými dveřmi Poslanecké sněmovny choval Sobotka. Neuvěříte

Podle poslankyně Jany Černochové (ODS) se dnes v Poslanecké sněmovně odehrálo jedno z nejtrapnějších divadel, jaká viděla za posledních pět let. Její strana prý dala v dobré víře vládě šanci se obhájit v neveřejném zasedání ke kauze Libanon (Fajád), což ale vládní koalice neocenila a hlasovala proti programu. - „Stydím se za tuto vládu, která má ve svém čele bezpáteřního zbabělce a lháře,“ zakončila svůj ostrý příspěvek. (ParlamentniListy.cz, 12. 2. 2016, 20:45)

─────

Velké „divadlo“ vládní koalice kolem vydání A. Fajáda do Libanonu bude ještě nějakou dobu plnit stránky novin a internetu, než tento skandál vytěsní nějaká nová aféra. Tak to totiž celých 26 let v naší polistopadové politice chodí. Jedna lež stíhá jinou lež, jeden podvod zastiňuje nový, ještě větší. Mohou v této atmosféře občané ještě něčemu věřit? Mají vůbec koho volit v příštích volbách? Nově zveřejněné volební preference stran jsou sice hezké, ale zcela falešné. Nikdo už jim věřit nemůže. Až volby ukáží, jak na tom ve skutečnosti jsme! – Jsme rádi, že v hodnocení B. Sobotka se shodujeme s některými poslanci. Lidé si to myslí už dávno…

●●●

Šéf NATO: Nechceme světovou válku, ale odpověď vůči Rusku musí být tvrdá

Rusko podle generálního tajemníka NATO destabilizuje Evropu a ohrožuje její bezpečnost. Jens Stoltenberg to řekl na konferenci v Mnichově. Aliance kvůli tomu prý výrazně posiluje, válku však rozpoutat nechce. Ruský premiér Dmitrij Medveděv v reakci na jeho prohlášení hovořil o nové studené válce. (iDNES.cz, 13. 2. 2016, 10:51, aktualizováno 11:29)

─────

Ještě nikdy od Karibské krize (1962) se svět nepřiblížil k začátku III. světové války tak jako v těchto dnech. Vojenské akce na území Sýrie hrozí přerůst ve válečný konflikt, do nějž by mohlo být vtaženo velké množství států. Každý z nich má své vojenské a politické zájmy. Nezbývá než apelovat na zdravý rozum a diplomatické řešení. Jinak nás sežehne oheň příštího vojenského konfliktu. Důležité bude, jak se zachová Rusko. Po ztrátě pozice supervelmoci, s čímž se nikdy nesmířilo, nemá co ztratit – pouze může získat. Když to přežene, odstartuje tím apokalypsu…

●●●

● Komu Michaela Jílková a její pořad tak strašně vadí? A proč asi?

Můžete být fandy Michaely Jílkové a jejího pořadu Máte slovo, nebo ho můžete z duše nenávidět. To je na každém z vás, ale je to v tuto chvíli celkem jedno. Co ale není jedno, že člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka by tento pořad nejraději zrušil. Vypadá to, že hlavním důvodem je, že jemu se nelíbí. (instory.cz, 13. 2. 2016, 5:00)

─────

Už zase Šarapatka! Kdy ho konečně vyhodí z Rady ČT? Je to podivná postava, která jen otravuje ovzduší v celé společnosti. Tento zneuznaný „génius“ by nejlépe udělal, kdyby se vystěhoval někam, kde se bude cítit lépe a kde bude demokracie podle jeho představ. U nás to evidentně není. Postupná likvidace svobody sdělovacích prostředků pokračuje. Proto ten tlak na zrušení pořadu M. Jílkové a soustavné pokusy o manipulaci všeho, co se vysílá „živě“. Tam se totiž dostávají myšlenky, které nutně musí někomu vadit.

●●●

● Jurij Andropov byl otcem rozpadu evropského komunismu

Tento týden uplynulo 32 let od smrti bývalého předsedy sovětské tajné služby KGB a patnáctiměsíčního generálního tajemníka a nejvyššího představitele Sovětského svazu Jurije Andropova. Ve své době to byl patrně nejinformovanější muž celého východního bloku, který se neustále obával útoku západu. (Technet.cz, 13. 2. 2016)

─────

Se jménem J. A. Andropova (1914-1984) je spojen nejen nástup M. Gorbačova, ale i pád Berlínské zdi či naše tzv. sametová revoluce. Všechno mělo svůj původ v „Operaci Golgota“, která odstartovala politické změny, jež i u nás trvají dodnes. Nebýt Andropova, o V. Havlovi by nejspíše věděl jen omezený okruh chartistů a nikdy by nedostal tu historickou šanci, která ho vynesla až na vrchol moci. O „Operaci Golgota“ si mohou zájemci přečíst stať, kterou SN publikovaly již v roce 1998. (Viz rubriku SN v PFD ke stažení – SN č. 6/1998).

●●●

Prezidium řadovým policistům po střelbě v Brodě slíbilo samopaly. Nedodalo je

Vybavení policejních hlídek dlouhými zbraněmi se vleče. Sám šéf policistů Tomáš Tuhý přitom už vloni po tragédii v Uherském Brodě slíbil, že v každém okrese bude minimálně jedna hlídka, která bude mít k dispozici samopaly. S jejich nákupem sice už prezidium začalo, k řadovým policistům se však nové zbraně zatím téměř nedostaly. (Lidovky.cz, 14. 2. 2016, 9:00)

─────

Uplynul rok od událostí v Uh. Brodě. Jak se zdá, nestalo se vůbec nic a žádná náprava nepřišla. Od neschopné Sobotkovy vlády se ani nic jiného čekat nedalo. Pouze mnoho zbytečných slov – a skutek utek’.

●●●

Koalice u EET porušila jednací řád Sněmovny, připustila Jermanová

Koalice při prosazování zákona o elektronické evidenci tržeb (EET) porušila jednací řád Poslanecké sněmovny. V diskuzním pořadu Otázky Václava Moravce České televize to připustila místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová (ANO). Opozice hodlá kvůli způsobu schválení zákona a předloze samotné podat návrh Ústavnímu soudu na zrušení zákona. (Lidovky.cz, 14. 2. 2016, 15:06)

─────

Co dodat k tomu, že poslanci porušili zákon? Žádného komentáře není třeba. V nedělním pořadu Václava Moravce dne 14. 2. 2016 byla místopředsedkyně PS PČR J. Jermanová usvědčena nejen z této lži, kterou nakonec sama přiznala, ale navíc i z dalších lží, starých tři roky, z doby, kdy kandidovala do parlamentu. Chcete lepší důkaz o tom, proč se o ní říká, že je nejhloupější poslankyní za hnutí ANO 2011? Pokud toto hnutí stojí na takových „osobnostech“, nemám obavy, že by se ANO mohlo stát hegemonem v našem politickém životě. Bude slábnout, až nakonec z parlamentu zmizí.

●●●

● Vláda skončí do švestek a ruku k tomu přiloží i Zeman. Veterán ODS tuší bouřlivý politický rok

Někdejší výrazný politik ODS Vlastimil Tlustý poznamenává, že se toho v dnešním světě děje mnoho a vše je navíc komplikováno tím, že se na všechny události můžeme dívat z různých pohledů. Možná by proto bylo užitečnější zamyslet se nad tím, co se neděje. Podle Tlustého je toho také dost. „Vláda ČR nepřijala žádná opatření, která by ochránila naše občany před hrozící přistěhovaleckou vlnou,“ píše např. (Lidovky.cz, 14. 2. 2016, 15:21)

─────

V. Tlustý patří k velmi zkušeným politickým harcovníkům. Jeho úsudek je realistický. Také já odhaduji konec vlády na dobu co nejkratší – do léta. Pak by se daly ještě stihnout mimořádné volby v podzimním termínu.

●●●

● Zeman: ČSSD potřebuje člověka pro obranu země před migrační vlnou

Sociální demokracii podporují podle prezidenta Miloše Zemana takzvaní „sluníčkáři“, zatímco ztrácí podporu některých svých dosavadních voličů. „Co potřebuje sociální demokracie, je člověk, který zemi připraví na obranu před migrační vlnou, zvlášť když ta vlna může přijít už tento rok,“ prohlásil Zeman v rozhovoru pro rádio Frekvence 1. - Prezident neřekl, kdo by člověkem místo Sobotky v čele sociální demokracie mohl být. Připustil, že existuje i možnost, že by se současný lídr strany měnit nemusel, ale jen kdyby Sobotka změnil názory na to, jak přistupovat k migrační vlně. „Jinak mu hrozí, že v rámci Evropské unie zůstane poněkud osamocen po boku Angely Merkelové, a možná ani to ne,“ uvedl Zeman. (iDNES.cz, 14. 2. 2016, 17:40)

─────

Zeman se konečně odhodlal naznačit, že by se ČSSD měla Sobotky zbavit. Dělá to opatrně, aby zase proti sobě nepopudil „sluníčkáře“, pro něž se stala Sobotkova strana „jejich“ stranou. Na rozdíl od Zemana si nemyslím, že Sobotka může zůstat v čele strany. Pokud ho někdo „zaúkoloval“, aby tuto stranu rozvrátil a přivedl ji na okraj propadliště dějin, pak ano. Přesto si nemyslím, že ho poctiví sociální demokraté za tuto aktivitu budou chválit…

●●●

Policie vyšetřuje, zda se Babišovi někdo nenaboural do elektronické pošty

Možné prolomení pošty vicepremiéra Andreje Babiše začala prošetřovat policie. Stalo se tak poté, co se začaly šířit zprávy o tom, že e-mailová korespondence šéfa hnutí ANO je k mání za peníze. Prozatím ale není jasné, zda se někdo skutečně do schránky naboural. - „Nějaký vtipálek nabízí moje maily za 100 tisíc korun. To jsem teda myslel, že mají pro mé nepřátele větší hodnotu,“ napsal Babiš. (Lidovky.cz, 15. 2. 2016, 10:43, aktualizováno 12:07)

─────

Po B. Sobotkovi je dalším mužem na „odpis“ dosud úspěšný vicepremiér A. Babiš. Všechno nasvědčuje tomu, že Sobotkova-Babišova vláda brzy skončí. Babiš si velmi fandí, když si myslí, že jeho korespondence má větší cenu. S ním je to podobné.

●●●

● V ANO asi drží bobříka pravdomluvnosti, upozorňuje Bartošek

Představitelé hnutí ANO zřejmě začali držet bobříka pravdomluvnosti, komentoval vyjádření místopředsedkyně sněmovny Jaroslavy Jermanové o porušení zákona při schvalování elektronické evidence tržeb další místopředseda dolní komory, Jan Bartošek z koaliční KDU-ČSL. Podle člena ústavněprávního výboru Jana Chvojky by její slova neměla oslabit pozici koalice při případném jednání před Ústavním soudem. (ParlamentniListy.cz, 15. 2. 2016, 19:28)

─────

Špičkování pana J. Bartoška není na místě. Teď jde o krk KDU-ČSL. Na vlastní oči a uši jsem byl prostřednictvím televizní obrazovky na ČT 24 svědkem toho, jak právě Bartošek hrubou manipulací (jako místopředseda řídící schůzi PS) protlačil termín hlasování o EET dne 10. 2. 2016. Z toho se nevykroutí! KDU-ČSL se jen tak tak drží nad pětiprocentní hranicí pro vstup do parlamentu. Ještě pár měsíců podobných „kotrmelců“ a skončí mezi mimoparlamentními stranami. Žádná škoda! Hnutí ANO 2011 pochopilo, že tudy cesta nevede. Proto ta pravdomluvnost. Zkrátka: z nouze ctnost!

●●●

● Povstání proti Merkelové, píší v Německu k V4 v Praze

Země visegrádské čtyřky (V4) se na pondělním summitu v Praze jasně postavily proti politice německé kancléřky Angely Merkelové v uprchlické krizi, shodují se němečtí komentátoři a konstatují, že je Německo v Evropské unii se svým postojem stále izolovanější. (Novinky.cz, 16. 2. 2016, 10:57)

─────

To bylo řečí! A zase jako obvykle: skutek utek’. Od Sobotky nic jiného ani čekat nelze. Když jde do tuhého, „hodí zpátečku“. Umí akorát dělat ramena, ale odvaha dotáhnout věci do konce mu chybí. Takový politik do „pěkného počasí“ je nám k ničemu! Zkrátka: povstání, které skončilo dříve, než začalo. Čili: povstání po sobotkovsku…

●●●

● Žáci hrozí učitelům likvidací. Útoky zažili kantoři 40 procent středních škol

Šikana vůči pedagožce pražské střední průmyslovky nebyla výjimečná. Rostoucí počet napadání kantorů prokazují zprávy České školní inspekce. Za tři roky se slovní i fyzické útoky zdvojnásobily. Učitelé si dokonce stěžují, že jim žáci vyhrožují likvidací. (Novinky.cz, 17. 2. 2016, 6:15)

─────

Nebýt smrti šikanované učitelky na průmyslovce na Třebešíně v Praze 10, nikdo by se tím nezabýval. Ani Česká školní inspekce, ani Ministerstvo školství nemají zájem něco řešit. Kdyby tomu tak bylo, dávno už by situace v našem školství byla jiná. Nejde jen o peníze, ale především o atmosféru ve společnosti, která je desítky let špatná. Nic se nezlepšilo ani za 26 let nového režimu. Pár stokorun nic nevyřeší. Úctě člověka k člověku se děti musí naučit v rodině. Pokud tam chybí – a ona chybí – nic se s tím dělat nedá. Nevychovávat z dětí „mazánky“ a „génie“, ale především slušné lidi! Předpokladem ovšem je, že také rodiče jsou slušní a uznávají autoritu učitele. To zatím není a ještě dlouho nebude. Změnu nelze nastartovat zákonem nebo vyhláškou, ale dlouhodobou výchovnou prací. Nejprve vychovat rodiče a teprve pak děti!

●●●

Turkům dejme měsíc na zastavení migrantů, má Sobotka mandát od vlády

Turecko by podle české vlády mělo dostat už jen několik týdnů na to, aby splnilo dohody a dokázalo zastavit proud migrantů do Evropy. Pokud se v polovině března příliv migrantů nezmírní, bude třeba vytyčit novou hranici, kde bude nutné migranty zastavit, vyplývá z mandátu premiéra Bohuslava Sobotky pro čtvrteční summit v Bruselu. (iDNES.cz, 17. 2. 2016, 11:50, aktualizováno 12:52)

─────ukrutnosti-turku---valecnik.jpg

Už vidím Turky, jak se leknou Sobotky. Lepší vtip jsem tento týden ještě nečetl. Ze Sobotky má každý akorát legraci. Náš pan premiér, který má prý rád historii, potřebuje poněkud osvěžit paměť. Proto připojujeme alespoň obrázek toho, jak se chovali Turci na území českých zemí (Moravy) a Slovenska, když se jim podařilo na pět set let obsadit Balkán a usadit se v Karpatské kotlině, odkud pořádali nájezdy do okolních zemí.  Opravdu si někdo myslí, že se bojovníci Islámského státu budou chovat líp?

●●●

● Téměř polovina Slováků chce studovat univerzitu v Česku

Přihlášku na některou z českých univerzit si plánuje podat téměř polovina slovenských středoškoláků. Většinou jde o lepší studenty, kteří si od studia v Česku slibují vyšší kvalitu škol a následně lepší pracovní uplatnění.  (zprávy.tiscali.cz, 17. 2. 2016, 14:50)

─────

Slovákům se nedivím. Vždyť na českých univerzitách je tak dobře! Nic se tam po studentech nechce a ještě zadarmo dostanou diplom. Kdo by to nebral, že ano? Proč by tady nestudovali, když jim to hloupí Češi zaplatí? Byli by sami proti sobě! Jenom nechápu, proč někdo z českých politiků potřebuje Slovákům podlézat takovým způsobem. Jako by nestačilo, že Sobotka podlézá Merkelové a eurobossům z Bruselu.

●●●

● Pražské ANO trvá na Krnáčové. Bez primátorky nebude koalice

Pražské ANO si klade jako podmínku pro vytvoření nové koalice setrvání současné primátorky Adriany Krnáčové (ANO) ve funkci. Novinářům to ve čtvrtek řekl místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek. Hnutí ANO zároveň čeká na seznam požadavků od TOP 09, o vytvoření koalice bude jednat i s ODS. (Lidovky.cz, 18. 2. 2016, 11:09)

─────

Ani za komunistického režimu se nikdy nestalo, že by byl Slovák primátorem Prahy.  Že to zastupitelé, zvolení ve volbách v roce 2014, připustili, je neskutečná ostuda, která v tisíciletých dějinách Prahy nemá obdoby. Nyní mají zastupitelé Prahy historickou šanci tento lapsus napravit: Krnáčovou odvolat a dohodnout se na nové koalici. Pokud toho schopni nebudou, je nutno vypsat nové volby. S Krnáčovou ať se Babiš i s Faltýnkem jdou vycpat!

●●●

Walesa spolupracoval s tajnou policií. Podle expertů to dokazují objevené svazky

V domě někdejšího polského komunistického ministra vnitra se našly dvě složky, které podle expertů dokládají spolupráci zakladatele protikomunistického hnutí Solidarita Lecha Walesy s tajnou policií. Oznámil to ředitel polského Institutu národní paměti (IPN) s tím, že dokumenty obsahující i Walesův podpis jsou autentické. Walesa a jeho příbuzní označují opakovaně se objevující tvrzení o jeho spolupráci za snahu pošpinit jej. (Lidovky.cz, 18. 2. 2016, 12:28)

─────

O Walesově spolupráci s tajnou policií se ví už hodně dlouho. Podobně se spekuluje o spolupráci našich disidentů s StB. Kdy se dočkáme toho, že se také u nás „objeví“ dosud dobře uschované materiály na V. Havla a další, kteří stáli za „svržením“ totalitního režimu v roce 1989? Nebo že by tito „hrdinové“ posloužili jen jako trapné figurky v loutkovém divadýlku o tzv. sametové revoluci? Také Walesovo zapírání je víc než trapné…

●●●

● Zvládli bychom přijmout víc uprchlíků, než si myslíme, řekl Schwarzenberg. A pěkně to schytal

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg vystoupil v pořadu Radiožurnál, kde mluvil mimo jiné o přijímání uprchlíků. Zmínil třeba, že Česko by jich zvládlo přijmout více, než si samotní Češi myslí. Jeho slova ale pobouřila předsedu Úsvitu Miroslava Lidinského. Nerozdává ze svého, rýpnul si do něj. (EuroZprávy.cz, 18. 2. 2016, 13:22)

─────

Schwarzenberg si může migranty nastěhovat do svých nemovitostí. Nikdo mu v tom bránit nebude. A tam je může hostit, jak dlouho se mu zlíbí. Samozřejmě za své, nikoli za peníze daňových poplatníků! – Z bohaté diskuse na adresu našeho „velezasloužilého“ aristokrata mě pobavily dva příspěvky: „Už dávno měl Schwarzenberg být v LDN (léčebna dlouhodobě nemocných) a Kalousek pro změnu v protialkoholní [léčebně].“ Autor druhého příspěvku to upřesňuje: „Po tom, jak se projevuje, to není na LDN, ale na trvalý pobyt v Kosmonosich nebo v jiné psychiatrické léčebně.“ Zkrátka: Češi neztrácejí humor v žádné situaci!

●●●

● Urgentní zakázka: 80 milionů míří k právníkům z okolí premiérova přítele

Tak dlouho stát otálel s výběrem právníků ve vleklém sporu o naftu se společností Viktoriagruppe, až přiklepl zakázku bez soutěže skupině advokátů s úzkou vazbou na premiérova přítele Radka Pokorného. Jde přitom o právní služby, za které je stát připraven zaplatit 80 milionů korun. (Neovlivní.cz, 18. 2. 2016)

─────

Další důkaz o tom, že Sobotka je zkorumpovaný politik, který patří do vězení. Kampak se poděla tak často skloňovaná služba občanům? Také sociálním demokratům ve vedení státu jde hlavně o peníze pro sebe a pro kamarády!

●●●

● Babišovy noviny odhalují: Sobotkovi poradci koupili hotel. Prý pod cenou

MF Dnes si ve svém dnešním vydání všímá koupě horského hotelu Kladenka v Krkonoších, který v roce 2005 koupili za třináct milionů korun poradci ČSSD. Hotel byl původně majetkem společnosti OKD. ‒ Privatizaci společnosti OKD vládě předkládal dnešní premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), hotel poté za velmi nízkou cenu, dle expertů měla být minimálně dvojnásobná, koupily Monika Růžičková, manželka Miloše Růžičky, a Olga Bisová. Dnes ji vlastní právě Růžička, Bisová a Jiří Bis, lobbisté z agentury Bison & Rose. ‒ Premiér Sobotka však žádné pochybení při přivatizaci OKD nepřipouští. A to ani tehdy, když se ukazuje, že miliardářovi Zdeňku Bakalovi v té době pomáhali dva současní vlastníci hotelu – Růžička a Bis.  (ParlamentniListy.cz, 19. 2. 2016, 10:10)

─────

Do vězení patří nejen jmenované osoby, ale také Sobotka, který tuto lumpárnu kryl. Není vůbec důležité, zda cítí nebo necítí zodpovědnost. Ta je jednoznačná. Jen orgány činné v trestním řízení stále nekonají! Kdy už konečně začnou? Nebo snad někdo stojí nad zákony, které pro ostatní občany platí?

●●●

● Petr Gabriel po roce: Policejní zásah v Uherském Brodě byl zpackaný

S ročním odstupem hodnotí 34letý Broďana Petr Gabriel v rozhovoru pro Slovácký deník nejen své nekonečně dlouhé dvě hodiny, které musel strávit 24. února 2015 zavřený v kabince toalet uherskobrodské restaurace Družba, kde vyšinutý vrah Zdeněk Kovář popravoval svými dvěma pistolemi nevinné hosty. (deník.cz, 19. 2. 2016, 13:32)

─────

Hodnocení, které vyslovuje P. Gabriel po roce od těchto tragických událostí, jsme ve SN použili bezprostředně po činu osminásobného vraha. Stále to platí, stejně jako to, co je napsáno v úvodu naší rubriky „U nás v Kocourkově“. Je to, co tady prožíváme, něco jiného než Kocourkov? Není!

●●●

● ‚Nemůžu rezignovat. Strana jsem já,‘ řekl Babiš v rozhovoru s Financial Times

Ministr financí a předseda Hnutí ANO Andrej Babiš se otevřel listu Financial Times (FT) v rozhovoru s Henry Foyem. Popsal tam svoji nynější situaci, co by si přál, ale také zkritizoval ostatní politiky a označil se za „nepřítele systému“. - Když se ho novinář zeptal, proč tedy s kariérou politika neskončí, Babiš se rozčílil: „Já nemůžu rezignovat! Jste blázen? Musel bych opustit zemi. Všichni by si mysleli, že jsem zrádce. To nemůžu udělat. Musím to tu dokončit. Spousta lidí na mě sází, že to tady dokážu změnit. A já věci měním. Strana je se mnou propojená. Strana jsem já.“ (Lidovky.cz, 19. 2. 2016, 19:17)

─────

Taky je vám ten Babišův výrok povědomý? Něco podobného v 17. století prohlásil „král Slunce“ Ludvík XIV.: „Stát jsem já!“ (L’Etat c’est moi!) Babiš, který hovoří (a zřejmě i píše – snad bez pravopisných chyb) francouzsky, to jistě ví. ‒ Kdopak Babiše (Bureše) úkoluje? Že by stále ještě StB, nebo rozvědčík KGB soudruh Putin? Může odejít hned! Tady nikomu kromě několika patolízalů chybět nebude.

●●●

● Nové tarify elektřiny ohrozí chudší domácnosti, obává se Sobotka

Nové tarify elektřiny, jak je navrhl Energetický regulační úřad (ERÚ), by mohly negativně dopadnout na domácnosti s nižšími příjmy či domácnosti s malou spotřebou. Po jednání širšího vedení ČSSD to novinářům řekl šéf strany a premiér Bohuslav Sobotka. Podle něj to ukázaly první analýzy. Příští týden o postupu bude jednat s ministrem průmyslu Janem Mládkem a ministryní práce Michaelou Marksovou (oba ČSSD). (Echo24.cz, 20. 2. 2016)

─────

Od předsedy vlády se očekává, že se nebude obávat, ale že bude jednat! Pokud toho není schopen, udělá nejlépe, když podá demisi!

●●●

● Sobotka už to začal schytávat za své postoje na summitu EU. Kritizuje ho pravice i levice

Kritika na hlavu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) za jeho postoje na summitu EU, který v noci skončil v Bruselu, se snesla nejen z části pravice, ale i od komunistů. Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa se Sobotka svými vstřícnými postoji k Británii podílí na dezintegraci Unie. Občanští demokraté tvrdí, že Sobotka promeškal příležitost podpořit reformní návrhy britské strany. Podle Svobodných Sobotka při prosazování českých zájmů zcela selhal. Naproti tomu TOP 09 oceňuje, že se EU dokázala dohodnout. (ParlamentniListy.cz, 20. 2. 2016, 20:59)

─────

Za to, že nedokázal prosadit vůbec nic, ho jistě nebude nikdo chválit. Na druhé straně ani víc udělat nemohl. Podmínky našeho vstupu do EU byly před více než 10 lety tak špatně vyjednány, že to nelze napravit. Za to můžeme poděkovat V. Špidlovi a P. Teličkovi, Zdá se, že se k tomu dnes nikdo nehlásí. Žádný div! Spíš by mě překvapilo, kdyby se hlásil…

●●●

● Byl jsem tvrdý vyjednavač, chlubí se Sobotka na Facebooku

„Česká republika patřila na jednání Evropské rady mezi nejtvrdší vyjednavače a sehrála klíčovou roli při prosazení ústupků, které museli Britové udělat. Současně jsme celou dobu jednali tak, abychom neznemožnili celkovou dohodu,“ napsal předseda české vlády na svůj profil. (Echo24.cz, 21. 2. 2016)

─────

Obávám se, že této Sobotkově pohádce věří pouze on sám! Nebo víte ještě o někom, kdo by takovému nesmyslu mohl uvěřit? Snad jen „Svědkové Babišovi (Burešovi)“, kteří věří svému guru nejen každé jeho slovo, ale i nos mezi očima.

●●●

● Profesor Milan Zelený: Česko je chudá země. Uprchlická krize ohrozí naši výrobu. Nikdy nespoléhejte na EU, udělají z vás kolonii

„Je třeba uvolnit českou ekonomiku na autonomní a svobodnou, o které budeme sami rozhodovat, to znamená lokální, podnikatelskou a hlavně nezávislou, očištěnou od bankéřů i oligarchů,“ říká profesor Milan Zelený, který vyučuje ekonomické obory na prestižních amerických a čínských univerzitách. Podle něj by byla skutečným řešením české ekonomické prosperity obnova masivní podnikatelské a inovační kultury (jako v dobách Tomáše Bati) a dále rozvoj malých a středních podniků na státní úrovni. O migrační vlně si myslí, že může Česko oslabit, jelikož naše pracovní síla bude nahrazena tou ještě levnější – uprchlickou – přímo v Německu. (ParlamentniListy.cz, 22. 2. 2016, 11:01))

─────

Celých šestadvacet let se pokouší český ekonom světového renomé M. Zelený ukazovat cestu našim polistopadovým vládcům, jak to mají dělat. Je to však jako „volání na poušti“. Nic se neděje a všechno „jede“ ve starých kolejích tak, jak to kdosi v éře Havlova „kapitalismu kámošů“ nastavil. Kam nás to dovede, je zřejmé. I to, že nebude líp, jak nám slibovalo hnutí ANO 2011, ale jen a jen hůř. O inspiraci Baťovým kapitalismem nestačí jen mluvit, jak to dělají někteří naši politici (včetně prezidenta M. Zemana), ale hlavně je nutno pro to něco udělat. K tomu však chybí vůle a odvaha…

●●●

● Policie při demonstracích v Praze neselhala, tvrdí Chovanec

Demonstrace, které se v Praze uskutečnily 6. února, byly pravděpodobně největší za posledních dvacet let. V pondělí to na tiskové konferenci prohlásil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Prohlásil také, že policie při ve své práci neselhala. (Novinky.cz, 22. 2. 2016, 10:54, aktualizováno 11:10)

─────

Kdyby M. Chovanec přiznal, že tomu bylo jinak, musel by on i policejní prezident T. Tuhý odstoupit. To od něj čekat nemůžeme, protože v případě, že B. Sobotka bude nucen podat v brzké době demisi, je právě Chovanec vážným kandidátem na post premiéra. Taková šance se mu už nikdy nenaskytne.

●●●

● Vitásková dostala v případu solárních elektráren 8,5 roku vězení

Krajský soud v Brně poslal v pondělí předsedkyni Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenu Vitáskovou na 8,5 roku do vězení v případu solárních elektráren. Podle soudu vytvořila podmínky, aby mohly zůstat v provozu fotovoltaické elektrárny, které dostaly výhodnou výkupní licenci, i když na ni neměly nárok. (Novinky.cz, 22. 2. 2016, 10:34, aktualizováno 11:34)

─────

Zdá se, že už konečně začínají padat hlavy. Ale trvalo to, že ano, soudruzi!

●●●

● Pelikán: Zásah nebyl bezproblémový, policie nenaplnila svou roli

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) se znovu pustil do ministerstva vnitra, které ovládá ČSSD. Řekl, že nesouhlasí s jeho závěry týkající se migrační demonstrace na začátku února. „Došlo k opakovanému a závažnému narušení veřejného pořádku, tak mě z toho nevyplývá, že byl zásah bezproblémový,“ řekl. Za zásadní označil problém, proč s průvodem šlo osm policistů bez uniforem. (Echo24.cz, 22. 2. 2016)

─────

Sociálně demokratickému ministru M. Chovancovi vyrostl náhle neústupný konkurent v podobě sebevědomého R. Pelikána, který uvěřil tomu, že Pelikánové budou v této zemi rozhodovat o spravedlnosti, potažmo o demokracii. Svou aroganci dal tento ministr jasně najevo nevydáním libanonského zločince do USA. Zdá se, že ve svém „tažení“ za spravedlností hodlá pokračovat, dokud ho někdo neklepne přes prsty. Najde se někdo, kdo umravní tohoto bolševického spratka, synáčka stalinisty z 50. let 20. století ‒ Dragutina Pelikána? ‒ Ta chyba v tvarosloví je dnes běžnou záležitostí u novinářů, kteří navštěvovali základní školu v období tzv. normalizace a později. Tehdy nastal hluboký pád znalosti mateřského jazyka, zejména pravopisu. Obliba těsných přívlastků tam, kde by se lépe vyjímala vedlejší věta přívlastková, je pro někoho možná věcí vkusu. Když už ho ale použiju, musím znát správný tvar slova!

●●●

● Jiří Vyvadil: Bude Vitásková řídit Energetický úřad z Věznice s ostrahou?

„Nebuďme malí. Naše země není obyčejná ani v oblasti zločinu…Václav Babinský se svého času dostal i do prostonárodních písní a historky o jeho zločinech tvořili součást historie jeho doby,“ píše advokát a bývalý soudce nejvyššího správního soudu Jiří Vyvadil v komentáři, který poskytl serveru EuroZprávy.cz. (EuroZprávy.cz, 22. 2. 2016, 10:34, aktualizováno 17:16)

─────

Nejspíš nebude. Vyvadil by to mohl vzít místo ní. Aspoň by se tím poněkud uspokojilo jeho ego a nemusel by kopat do všech politických oponentů kolem sebe. ‒ Nevěřím tomu, že by tuto pravopisnou chybu udělal JUDr. Vyvadil. Vypadá to spíše na negramoty ze serveru EuroZprávy, jimž svůj text poskytl, aby v něm při přepisování nasekali hromadu chyb…

●●●

Náměstek Dolínek o škole se šikanou: Končí celé vedení, i třídní učitel
Náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD) navrhne městské radě, aby odvolala ředitele průmyslovky Na Třebešíně Františka Bártla. V rozhovoru pro Blesk.cz navíc uvedl, že skončit by měl celý tým, který školu vedl. „A nedovedu si zároveň představit, že u třídy, kde docházelo k šikaně, zůstane současný třídní učitel,“ říká Dolínek. (Blesk.cz, 23. 2. 2016, 11:09)

─────

Až do dnešního dne jsem si o náměstku Dolínkovi myslel, že je to pouze takové „ťululum“, které Krnáčová utáhne na vařené nudli. Dnešní stanovisko je z úplně jiného soudku. Snad se sociální demokraté ve vedení Prahy konečně vzpamatovali. Bylo už načase! Jenom Krnáčová pořád dokola mele cosi o „lítačce“. Měla by se jít nechat vyšetřit, jestli se jí to nějak v té hlavě nepomotalo. Zkrátka: komu není dáno, v apatyce nekoupí…

●●●

Brzy nashledanou!

mikes.jpgZdraví vás

Mikeš

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

půjčka

(bishop leo, 21. 5. 2016 2:40)

Ahoj
Jsme křesťanská organizace, se tvořil na pomoc lidem v nouzi to pomůže, například finanční pomoc. Takže pokud jste procházejí finanční potíže nebo jste v každém finančním chaosu a vy potřebujete peníze na založit svůj vlastní podnik, nebo potřebujete úvěr uhradit dluh nebo zaplatit ze svého účtu na začátek dobrý obchod, nebo si jen těžko získat úvěry od tuzemských bank, kontaktujte nás ještě dnes na email bishopleoloanfunds01@gmail.com pro Bible říká: "Luke 11:10 každý, kdo prosí, dostává; Ten, kdo hledá, nalézá, a kdo tluče, bude otevření dveří. takže nenechte tyto příležitosti ujít, protože Ježíš je stejný včera, dnes i navěky víc. prosím to pro seriózní a Bůh se bát lidí.

Mikeš je gentleman!

(Miloš Ovča Zeman, 6. 3. 2016 18:40)

Mikeš je gentleman! - Že slavná demokratická kancelář presidenta ČR zastoupená ing. Milošem Zemanem pravila, že Peroutka je fašista, se obecně ví. Protože kdo se komunistům postaví natož kriticky, je vždy přece fašista. Eo ipso, Mikeš který nemá rád komunisty, neboť mu znárodnili v Hrusicích kde co, a těžko zapomenutelný Otec zakladatel dětského písemnictví „Rudá záře nad Barunkou z Kladna“ (?).... arcispisovatel president umělec Antonín Zápotocký, velký předchůdce ing. Miloše Zemana, také hulvát a primitiv a sprosťák, ale menší.... nastavil Zemanovi laťku! Protože “slušným mravům“ se (vy)učil jako kápo v německém koncentračním táboře. Ti kdo se mu postavili, už nikdy nepromluví! Naštěstí Ferdinand Peroutka v koncentráku neměl za kápo ani Zápotockého ani podobné soudruhy lidumily co „nic lidského jim není cizí“. A přežil a pak mohl před komunista utéci i do Svobodné Evropy. Tam se stal fašistou, že? „Člověk“ pro komunisty byl zase jen komunista.... a jinak nic. Všichni odpůrci komunistů jen a jen fašisté! V této logice se vyjádřil 27.1. 2015 Miloš Zeman na adresu Ferdinanda Peroutky prvotřídního novináře, objektivního a zcela oddaného demokracii a slušnosti. Na rozdíl od ubohého sprosťáka a žvanila Miloše Zemana, co oslavuje 3 roky presidentování na účet Pana Putina a jeho administrativy. Jenže dělá ostudu Rusku, že KGB si vybírá za loutky něco tak ubohého jako dvojice Zeman – Ovčáček, co by zapřela i mámu.....
Co s tím má co společného kocour Mikeš? Kocour Mikeš je také fašista, v terminologii Ovčáčko/ Zemana? Nemá rád komunisty, jako bývalého člena KSČ pana ing. Miloše Zemana, je zcela domácí coby „kočka/ kocour domácí“ a je pohádková bytost. Pro děti! Má rád děti a děti jeho. Naopak Miloš Zeman je tak dobrý pro Mulisáka nebo do muzea kuriozit....
Minulý týden český soud vydal v Praze na žalovaného zločince Zemana - „nactiutrhání“ typu pavlačové drbny.... nepravomocný rozsudek, že se Miloš Zeman musí omluvit, včetně jím zastoupené ČR. Mikeš si dlouho předtím vybral léto v Antarktidě, a zkoumá, jak je to tam s nacistickou základnou „české“ exopolitiky veleducha dr. Sally, PhD. Původně z Austrálie. Mikeš při nadcházející zimě v Antarktidě si to zamíří do Austrálie a jistě do té doby spor o omluvu Ferdinandu Peroutkovi bude pokračovat Pan Zema ajeho kancléři a mluvčí se neomluví! A tak zcela určitě se dozvíme řadu ubohých výroků, urážek a sprosťáren senilního exota s komunistickými kořeny v roli kašpárka na Pražském hradě, zastoupeného Ovčáčkem – vše dříve KSČ Halo noviny..... Že by zatím nebyl Putin a jeho KGB či její nástupnické organizace, ale ufoni a Paroubkovi „Marťané“ co s nimi hodlá vládnout? Že by už paní Merkel byla stejná „marťanská“ či ufonská politika: Mikeš na tom pracuje. Drže mu palce. Neboť „Mikeš je gentleman!“! Více další čísla Svobodných kocourkovských novin, od zahraničního dopisovatele z Austrálie a okolí až po Jižní kříž!

Re: Mikeš je gentleman!

(bishop leo, 21. 5. 2016 2:38)

Ahoj
Jsme křesťanská organizace, se tvořil na pomoc lidem v nouzi to pomůže, například finanční pomoc. Takže pokud jste procházejí finanční potíže nebo jste v každém finančním chaosu a vy potřebujete peníze na založit svůj vlastní podnik, nebo potřebujete úvěr uhradit dluh nebo zaplatit ze svého účtu na začátek dobrý obchod, nebo si jen těžko získat úvěry od tuzemských bank, kontaktujte nás ještě dnes na email bishopleoloanfunds01@gmail.com pro Bible říká: "Luke 11:10 každý, kdo prosí, dostává; Ten, kdo hledá, nalézá, a kdo tluče, bude otevření dveří. takže nenechte tyto příležitosti ujít, protože Ježíš je stejný včera, dnes i navěky víc. prosím to pro seriózní a Bůh se bát lidí.

„Poděkování“ milé vládě, nenažraným a zkorumpovaným poslancům a.....

(Rodiče zmrzačených a zabitých dětí v ČR a býv. ČSR, 9. 3. 2016 12:21)

„Poděkování“ milé vládě, nenažraným a zkorumpovaným poslancům a senátorům a jejich policejně armádním a finančním ochráncům a smluvně opozičním bolševikům všeho druhu!- Děkujeme že v sérii tragických nehod, pečlivě legislativně připravených a udržovaných denní prací jak v býv. ČSR tak zejména současné ČR došlo ke zcela zbytečné silniční nehodě autobusu na silnici č. 7 u Panenského Týnce ráno okolo 8 hodiny 9.3.2016. Zatím je veřejně publikováno kromě kusých zpráv na ČT 24 minimum. Je zcela jisté, jen, že mrzlo, bylo náledí a mlha, jak zvláštní, že? Hlavně že máme předpovědi počasí, silničáře a daně a jedinečné ministry financí, kteří pár idiotům dají koblihu a tim jim dají skoro 50 % volebních preferencí. Včera 8.3. 2016 vyhlásila lékařská komora, že ruší povinnost lékařské péče o lidi, veřejnost. Humanita sem, humanita tam. Hlavní jsou prachy! Tak se přes obří ministerstvo dopravy a 40 000 policistů a bezpočet vnitráků MV ČR zařídí, aby silnice vypadaly tak jak vypadají. Naposledy byl zde pořádek na silnicích v době Protektorátu, ovšem zase byla válka a lidské oběti mimo silnice. Ovšem počet popravených nacisty v jednom roce náhodně vybraném z válečných let, velmi nedosahuje počty zavražděných zkorumpovaností systému, zejména ve „svobodné ČR“. Stačí statistiky dopravních nehod. Proč solit? Škodí to přírodě! A tak se nesmí v zimě užívat pneumatiky s hřeby. Prý hodně ničí silnice... Tak jsou uživatelé silnic nuceni vyhláškami do zimních pneumatik, které jsou v podstatě k ničemu...., a ctěná policie si mastí kapsu, za lovení duší ve slunných dnech za pitomosti, jako obsah lékárničky, a zda máte zimní pneumatiky kdy je venku +25 stupňů Celsia.... či vesty a podobně. Ovšem v zemi prošpiclované miliony kamer, fízlovských systémů šmírování a odposlechů všeho druhu, je těžké uhlídat náledí a zejména rychlost dopravy, tak kde je pod koly led. Tak tomu bylo i dnes ráno http://www.dopravniinfodnes.cz/komplikace-nehody-louny-1985nehoda autobusu; havárie autobusu mimo komunikaci Od 9.3.2016 08:10 do 11:15; na silnici 7 u obce Panenský Týnec okres Louny; další útržky ze zpravodajství jsou: ….41 desetiletých dětí ze školy z Vejprt, bylo zraněno při nehodě autobusu, ke které došlo ve středu ráno u Panenského Týnce na Lounsku. Záchrannou akci navíc výrazně komplikuje námraza a hustá mlha, kvůli které nemohl vzlétnout vrtulník. ….„Když jsme přijeli na místo, byla už řada dětí v péči náhodných řidičů, kterým tímto děkujeme. ... těžkým zraněním. Nyní už mám součty: jednalo se celkem o 41 dětí, z toho čtyři byly ve velmi vážném stavu. ..... "Zraněných je 36 dětí a čtyři dospělé osoby. Jde o škálu zranění od lehkých po závažná. Zraněné transportujeme do nemocnic v Motole, Slaném, Žatci, Rakovníku, Mostě, Litoměřicích a v Kladně," řekl ČTK Voleník. Na místě zasahovalo 14 posádek záchranné služby z Ústeckého a Středočeského kraje a jedna z Prahy. Kvůli nepřízni počasí nemohly vlétnout pro zraněné vrtulníky. ….řekl dnes ČTK mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. ...Silnice byla v místě nehody silně namrzlá. Děti podle policie jely na školní výlet do Prahy. ….Pražská záchranná služba vyslala k nehodě vůz Atego, ... Od nehody poté odvážely 17 dětí narozených v roce 2005 a 2006 do motolské nemocnic, řekla ČTK mluvčí záchranky Jiřina Ernestová a doplnila, ... bylo dítě, u kterého podle mluvčí museli zajistit dýchání, napojit na umělou plicní ventilaci a po dalších úkonech ho převézt do pražské motolské nemocnice na oddělení dětské traumatologie..... Děkujeme za podobné zprávy, kolik jste ušetřil pane Babiši a Sobotko za posyp silnic s tisíci podobných případů – hlavně že se plní kasy nemocnic a kvete průmysl pohřebnický a banky mají kšefty a synagogy (a k tomu jim žehná žido-křesťanská „ekumena“ neviditelné ruky trhy....) se plní děkujícími za tohle tržní požehnání od Klause a Havla se Zemanem.

V tomto systému se mi líbí...

(ing.Petr Šedý /Klaus Kinkel , 9. 3. 2016 7:46)

došlo nám to!: Včera 8.3. 2016 14:43 - 7. března 2016 10:04 – Vám už to došlo také? - Je zajímavé až tragikomické, jak se od dob tzv. "komunistů" principiálně v pracovně právních vztazích nic nezměnilo: Námezdná síla se stále dívá na své šéfy jako na všehoschopné zloděje, a ti šéfové na námezdnou pracovní sílu jako na naprosté idioty, a odírají ji dohola. Změnil se pouze rozměr, kde za komunistů se dodržovaly ještě jisté hranice, avšak v pakárně, zvané dneska "kapitalizmus" již hranice okrádání neexistují, a vše se změnilo v praktický kanibalizmus. Přitom vůbec o žádný kapitalizmus nejde, protože když se v roce 1989 otevřely hranice, tak se jen dokonale smíchal divoký západ s divokým východem, a vznikl jakýsi absurdní Clondyke, kolonie která by se dala přibližně nazvat termínem "čéšskaja amérika". Nejhorší vnitřní nepřítel takovýchto patologických národních společenství je 50 procent zmanipulovaných psychopatů, kterým zloději nastrkají volební lístky do rukou, a oni jim je běží hodit do uren, a zajistí jim tim na další leta právní legitimitu. Klaus Kinkel kdysi správně tvrdil, že:
Každý národ má nárok na určité procento idiotů. Ovšem když se k volbám pětadvacet let po sobě dostaví 40 procent nesvéprávných a zadlužených chudáků, a deset procent cikánů, kteří si dají za to že přišli zaplatit, pak je pokaždé znovu a znovu katastrofa na obzoru.
V tomto systému se mi líbí. Vytvořil jsem způsob života, který je velice dlouhý, téměř nekonečný a využívá nesmyslnost tohoto režimu. Nestydím se, že ve své podstatě žiji na úkor 90%. stáda, které na mě pracuje. Využívám všeho, co mi systém nabízí a to i tehdy, když jsem důchodce. ...., díky tomu, že mé parní stroje dokáží totálně omladit organismus a zbavit se všech stárnoucích problémů. Jsem naprosto zdráv a kolabující systém zdravotnictví mi nevadí, neboť ho vůbec nevyužívám.
Červenec 2010 - Kolo na páru 28. července 2010 v 15:32 | Petr Šedý Tohle se bude určitě každému líbit. Kolo na páru je skutečně unikát.
Tento snímek mi poslal jeden pán, co shání parní stroj právě na takovéto kolo. Myslím si, že by se sem ten náš malý stroj akorát vešel. Kotel bych nahradil papiňákem s PB vařičem a dal ho dozadu na nosič. I když to sice vypadá skvěle, myslím si, že jezdci by bylo asi trochu horko, hlavně v létě. .... Takovéto motorové kolo by pak mělo nepatrnou spotřebu. Když uvážíme, že jeden kg propanbutanu má energii kolem 13kWh, spotřeba by musela bý velmi malá a jízda téměř za pakatel. Při větším výkonu bych mohl papiňák nahradit malou propanbutanovou bombou, podle návodu pana Milana. Voda by se pak doplňovala z plastového kanistru malým zubovým čerpadlem, které by bylo na ose parního stroje. Takové čerpadlo by mohlo mít výkon pouhé 2 až 4W, takže by parní stroj nijak nezatěžovalo. Celkové provedení kotle, nádrže a parního stroje by mohlo být mnohem skladnější nežli toto parní kolo. Určitě budu na návrhu v nejbližší době pracovat. Je to skvělý nápad... Tento veselý obrázek mi poslal jeden pán s tím, že je to stejně hnusné jako mé stroje. Samozřejmě, že náš stroj nebude za sebou nechávat clonu páry, neboť s ní bude předehřívat doplňující se vodu. Dokonce s dá říci, že pára nebude vůbec vidět. V zimě bude kondenzování páry ještě mnohem účinnější.V každém případě vypadá tento stroj, jako by ho někdo našel na skládce. Čert ví na co je vlastně poháněn. Pára to však asi nebude. Nevypadá to na parní stroj. Spíše na nějaký typ turbíny. V každém případě toto vozidlo nedojede daleko. Podle výfuku. I tak děkuji za fotky. Je to úsměvné. S našimi stroji to však nemá nic společného. Jsem velice rád, že čtenáře mého blogu inspiruji k vyhledávání na internetu. Některé věci jsou poučné a na některých se zase dá ledacos demonstrovat.
Kocourkovští učitelé cyklisté: pod papiňák je třeba dát pár deka plutonia 238 a jak to pak jede...!

...jak jsou složité cesty odposlechů....Dovětek- jděte tam, kde vám rozumí!

(veřejnost poplašená, fih -Mikeš/(Jiří), 8. 3. 2016 13:30)

Všichni dobře víme, jak jsou složité cesty odposlechů. Celé stohy důkazů publikovali bojovníci za pravdu o internetu. Známý pan Asange byl ovbiněn z harašení a znásilňování.... Nyní je tu v přímeém přenosu/ čerstvá reportáž SN na intenetu - otázka zdvojování textů jako u té reportáže z cvičení“ Vlna“ které zatím skončilo u prohlídky, kde sličné studentky – figurantky pašují peníze, vyčenichané speciálními policejními psy. Ovšem systém „Bóbika !“ ( nebyl/a), psi někdo nesnědl ba nešežral, a kontrola dutin byla vzájemně příjemná. Ovšem cesta zrady, kudy se toulají příspěvky, které se zdvojují, je těžká. Tel Aviv, Moskva, či Washington: Tedy USA to nebude. Ty mají svých starostí dost, jak zatočit s nepřizpůsobivými. Tedy s D. Trumpem. Tak už jen to vypadá na Putina jeho nového spojence Tel Aviv? Že?
Či hrozný severokorejský režim, co tam žerou trávu? Ty zase mají spojence Čínu, a tak více reklama „Bóbiká“! Reklama Centrum.cz Pes Bobík youtube.com/watch?v=44KNGpF1VwM Bobika - Published on May 28, 2012: Velice povedená reklama na Centrum.cz , nikdy nedávejte psa z ruky v asijské restauraci. Horší kvalita videa. Velice povedená reklama na Centrum.cz , kultovní reklamy: Pečený mops Bobík zastínil značku
7. října 2015 12:31: Vtip s nehodou v čínské restauraci, kdy kuchař ženě naservíruje jejího psího miláčka, zasáhla miliony lidí v Česku. Reklama patří k nejvýraznějším kouskům nového tisíciletí. Přesto podle mnoha mediálních odborníků nebyla úspěšná, propagovaná značka totiž zůstala ve stínu přílišné kreativity. Spot, kterému se začalo prostě přezdívat „Bóbika“ a na jehož adresu směřovala celá řada hospodských vtipů a narážek, vznikl v roce 2003 v dílně agentury Leo Burnett. V té době byla na vrcholu a produkovala nejlepší české reklamy. Herci Václav Rašilov a Barbora Halamová si v povedené, šikovně natočené a střižené reklamě zahráli zamilovaný pár na večeři v čínské restauraci. „Postaráte se mně o Bobíka?“ svěřuje žena do péče obsluze svého mopsíka v očekávání perfektního servisu. Šok přichází, když kuchař přinese na stříbrném podnose předkrm a odkryje pokličku. „Běžte raději tam, kde vám rozumí. Centrum.cz s inteligentním vyhledávačem,“ nabádá hlas na konci spotu. Reklama s trochu morbidní, leč vizuálně nedořečenou pointou, byla velmi oblíbená a v následné vlně parafrází či narážek dokonce vznikla webová stránka Bobika.cz. Podle serveru Lupa později tuto doménu koupil majoritní vlastník konkurenčního portálu Seznam.cz Ivo Lukačovič. Spot se však podle odborníků potýkal s jedním problémem - myšlenka zde podle názorů mnoha lidí z branže zabila značku a lidem v paměti zůstal jen silný příběh. Podle průzkumu společnosti OMD Snapshot pro týdeník Marketing & Media jen 20 procent lidí dokázalo reklamu přiřadit ke značce Centrum.cz. „Problémem byl branding. Lidé si nepamatovali, o jakou značku jde a dodnes se tento spot na přednáškách dává jako příklad dobré kampaně, u které si však nikdo nevzpomene na značku,“ říká Miroslav Pomikal z agentury Young & Rubicam. Dovětek „jděte tam, kde vám rozumí“ byl od reklamy jakoby oddělený. „Pokud si někdy na otázku, jestli by daný příběh mohl být i u reklamy na jinou značku, odpovíte ano, pak je to špatně,“ dodává Pomikal. Šovinistická však reklama podle odborníků nebyla, přestože na internetu najdeme komentáře lidí, kteří si to myslí. „Nikdo si na Radu pro reklamu nestěžoval,“ vzpomíná bývalý prezident rady Jiří Mikeš. - Zato na další reklamu na Centrum.cz, která už byla počinem agentury Kaspen, se snesla řada stížností..... „Domnívám se, že tato pověst reklamě křivdila. Ačkoli se portál Centrum nikdy nepřiblížil mnohem silnějšímu Seznamu a například svými inzertními výkony zůstával za svým známějším konkurentem zhruba na čtvrtině jeho výkonu, přece jen ho tato kampaň zařadila ve své době mezi nejrychleji rostoucí domény u nás,“ napsal.
Autor: fih

Jak Policie ČR provedla hraniční kontroly, tréning na příchod většího počtu migrantů 8.3.2016-reportáž!

(Reportéři 168 hodin v Kocourkově , 8. 3. 2016 13:01)

Akce Vlna. Jak Policie ČR provedla hraniční kontroly, tréning na příchod většího počtu migrantů 8.3.2016-reportáž! - Cvičení Vlna, probíhající v době publikování výsledků této bojové hry policie a armády ČR v úterý 8.3. 2016 (na počest TGM a Miloše Zemana a podobných), policisty skutečně prověřilo, jak jsou připraveni na příchod většího počtu migrantů. Při cvičení uskutečněném na hraničních přechodech Dolní Dvořiště a Mikulov byl přivezen poloprázdný autobus hezkých studentek, které nenačerněny krémem na boty či podobně sehrály černé pasažéry(ky). Pak byl vpuštěn na kontrolu bankovek (platidel) a následná osobní prohlídka (do naha(?)) proběhla úspěšně. Cikáni a ani vietnamští či čínští specialisté na odchyt a následnou úpravu psů (viz obecně známý případ „Bóbika...!“(!) neměli úspěch, žádný pes nebyl sežrán.... Vše je tajné, dále nic nemůžeme říci, možná se to některým figurantkám líbilo, kolik za to dostaly, budeme v Kocourkově zjišťovat později.... Je to fantastický úspěch, že na zledovatělých a neposypaných silnicích vůbec někdo dorazil, ostatní se dorazí v místní hospodě! Boj se zimními nástrahami počasí pokračuje! Sníh a ani led a a teploty okolo nuly nemohou pokazit bojovou náladu! Kontrola tělních dutin se nám nepodařila zachytit na kameru, více eu.Svobodné noviny, které z původní zelené (nyní v těchto dnech od 6.3. 2016? přešly na konkurenční modrobílou s červenou grafikou těchto Svobodných novin na internetu.... ) a dost hnusné grafiky přešly na ještě na hnusnější výběr textů a článků . Kde se občas něco vybere, a jistě se tam najde i to video z kontroly tělních dutin, když už tak z rektoskopie Václava Havla, zejména na dnes 8.3. 2016 na nové lavičce v Liberci či Miloše Zemana, jehož sláva se dotýká už cca 70 % (tedy procent) českého voličstva. Jistě k tomu dostanou zdarma koblihu od Babiše, a proč nebýt šťastní? Možná že jim taťka Putin dá medaili jako Maštálkovi, Klausovi, nebo Bobo? Natáčení chtěl zkazit přítel Ruska pan Vyvadil s jeho maskoty, že je to prý vše proti Rusku(sic!) - když se politická situace hodnotí skrze lavičky Václava Havla, kde za otištění svého „pozadí“ si můžete dát u Dáši za pár peněz pravý glejt, kde jste všude byli i v Pr....! A že za vše můžou zrádní imperialisté z USA!
Tato zpráva navazuje na sdělení ministra vnitra ČR, která sousedí s Eurokocourkovem!
Akce Vlna. Policie cvičně zavede hraniční kontroly, trénuje na příchod většího počtu migrantů
(Ministr vnitra ČR, 7. 3. 2016 16:04)
Cvičení Vlna, které proběhne v úterý 8.3. 2016 (na počest TGM a Miloše Zemana a podobných), policisty prověří, jak jsou připraveni na příchod většího počtu migrantů. Úterní cvičení se bude týkat Jihočeského a Jihomoravského kraje. Uskuteční se na hraničních přechodech Dolní Dvořiště a Mikulov. Policisté ale budou trénovat i na části takzvané zelené hranice. Cvičení zaměřené na zavedení kontrol na hranicích s Rakouskem se v Česku dělalo i loni v září, kdy se zapojila také armáda.

Jak Policie ČR provedla hraniční kontroly, tréning na příchod většího počtu migrantů 8.3.2016-reportáž!

(Reportéři 168hodin v Kocourkově , 8. 3. 2016 12:51)

Akce Vlna. Jak Policie ČR provedla hraniční kontroly, tréning na příchod většího počtu migrantů 8.3.2016-reportáž!
Cvičení Vlna, probíhajíc v době publikování výsledků této bojové hry policie a armády ČR v úterý 8.3. 2016 (na počest TGM a Miloše Zemana a podobných), policisty skutečně prověřilo, jak jsou připraveni na příchod většího počtu migrantů. Při cvičení uskutečněném na hraničních přechodech Dolní Dvořiště a Mikulov byl přivezen poloprázdný autobus hezkých studentek, které nenačerněny krémem na boty či podobně sehrály černé pasažéry(ky). Pak byl vpuštěn na kontrolu bankovek (platidel) a následná osobní prohlídka (do naha(?)) proběhla úspěšně. Cikáni a ani vietnamští či čínští specialisté na odchyt a následnou úpravu psů (viz obecně známý případ „Bóbika...!“(!) neměli úspěch, žádný pes nebyl sežrán.... Vše je tajné, dále nic nemůžeme říci, možná se to některým figurantkám líbilo, kolik za to dostaly, budeme v Kocourkově zjišťovat později.... Je to fantastický úspěch, že na zledovatělých a neposypaných silnicích vůbec někdo dorazil, ostatní se dorazí v místní hospodě! Boj se zimními nástrahami počasí pokračuje! Sníh a ani led a a teploty okolo nuly nemohou pokazit bojovou náladu! Kontrola tělních dutin se nám nepodařila zachytit na kameru, více eu.Svobodné noviny, které z původní zelené (nyní v těchto dnech od 6.3. 2016? přešly na konkurenční modrobílou s červenou grafikou těchto Svobodných novin na internetu.... ) a dost hnusné grafiky přešly na ještě na hnusnější výběr textů a článků . Kde se občas něco vybere, a jistě se tam najde i to video z kontroly tělních dutin, když už tak z rektoskopie Václava Havla, zejména na dnes 8.3. 2016 na nové lavičce v Liberci či Miloše Zemana, jehož sláva se dotýká už cca 70 % (tedy procent) českého voličstva. Jistě k tomu dostanou zdarma koblihu od Babiše, a proč nebýt šťastní? Možná že jim taťka Putin dá medaili jako Maštálkovi, Klausovi, nebo Bobo? Natáčení chtěl zkazit přítel Ruska pan Vyvadil s jeho maskoty, že je to prý vše proti Rusku(sic!) - když se politická situace hodnotí skrze lavičky Václava Havla, kde za otištění svého „pozadí“ si můžete dát u Dáši za pár peněz pravý glejt, kde jste všude byli i v Pr....! A že za vše můžou zrádní imperialisté z USA!
Tato zpráva navazuje na sdělení ministra vnitra ČR, která sousedí s Eurokocourkovem! - Akce Vlna. Policie cvičně zavede hraniční kontroly, trénuje na příchod většího počtu migrantů
(Ministr vnitra ČR, 7. 3. 2016 16:04)
Cvičení Vlna, které proběhne v úterý 8.3. 2016 (na počest TGM a Miloše Zemana a podobných), policisty prověří, jak jsou připraveni na příchod většího počtu migrantů. Úterní cvičení se bude týkat Jihočeského a Jihomoravského kraje. Uskuteční se na hraničních přechodech Dolní Dvořiště a Mikulov. Policisté ale budou trénovat i na části takzvané zelené hranice. Cvičení zaměřené na zavedení kontrol na hranicích s Rakouskem se v Česku dělalo i loni v září, kdy se zapojila také armáda.

Bělobrádek:fantastické výsledky českého výzkumu pod jeho vedením pokračují:Chem.Listy96,643–668 (2002)

(Ladislav Appl, 7. 3. 2016 14:07)

(jak)snížili obsah cukrů-Bělobrádek: fantastické výsledky českého výzkumu pod jeho vedením pokračují: Chem. Listy 96, 643–668 (2002)- Snížili obsah cukrů - Pražské pivovary vyrábí pivo se sníženým obsahem cukrů. Jak se dozvídáme na štítku, zatímco je ve 100 ml piva maximálně 0,75 g sacharidů je v témže vzorku pouze a pouze 0,5 g cukrů. Tudy na to. Za všechny diabetiky si dovoluje redakce udělit tomuto výrobku čestný titul „chemšmejd“ III. třídy. Jistě by pomohlo, kdyby se v pivu stanovovaly vedle bílkovin i proteiny. Tomáš Trnka Využiti jalovce obecného při analýze struktury sacharidů Úvod Sazenice jalovce obecného (Juniperus communis L.) a některých tropických rostlin mají tu obdivuhodnou vlastnost, že jsou-li zalévány slabým roztokem sacharidu ve vodě, svým tvarem přejímají strukturu tohoto cukru. Tuto metodu jsem použil při určení struktury prostředku pro snižováni nadváhy Reduxinu. Reduxin byl v minulém roce nabízen dealery v severních Čechách. Jeho účinek – na rozdíl od desítek podobných prostředků - je vynikající, pacientky udávaly úbytky své tělesné hmotnosti až 3 kg za týden a to bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Proto jsem se rozhodl tuto látku prozkoumat podrobněji. Materiál a metodika - Pacientka J. M. mi věnovala asi 80 g Reduxinu zakoupeného na předváděcí akci na parníku poblíž Hřenska. Sazenici jalovce obecného jsem koupil v teplickém zahradnictví Dvořák a syn. Použil jsem modifikovanou Cimrmanovu metodu publikovanou ve Wien. Paramed. Woch. 31, 101 (1914). Rostlinu jsem zaléval jednou denně 0.1%roztokem Reduxinu v „Dobré vodě“ po dobu 6 měsíců. Reduxin je narůžovělý prášek dobře rozpustný ve vodě. Má sladkou chuť trochu připomínající vína Čaro Zemplína nebo Nitranské knieža. Zřejmě pochází z nedaleké ciziny, o čemž svědčí i SPZ automobilů dealerů od moravsko-slovenské hranice. Výsledky - Rostlina skutečně přejala strukturu zkoumané látky, čímž se potvrdilo mé tušení, že jde o monosacharid. Z obrázku je zřejmé, že jde o L-aldosu s 13 atomy uhlíku.
Diskuze - V práci použitou metodu objevil Jára Cimrman během stáže na vídeňské univerzitě. Peněz na výzkum se nedostávalo (Rakousko-Uhersko se pilně připravovalo na válku), takže se muselo improvizovat. Nejlepší výsledky měl s tropickými rostlinami (rostou rychleji), ale jalovec při troše trpělivosti dokáže totéž. J. C. touto metodou určil strukturu všech pentos a hexos (aby studentům usnadnil jejich zapamatování vymyslel mnemotechnické pomůcky r-a-x-l pro pentosy a a-al-glu-magul-id-gal-ta pro hexosy). U disacharidů se mu to nezdařilo (Evropa tehdy ještě neznala bonsajistické formy „lesík“ a „vor“, které jsou k tomu nezbytné). Závěr Z uvedeného je zřejmé, že i v dnešní době lze jednoduchou a zdánlivě zastaralou metodou dospět k pozoruhodným závěrům. Poznámka Mechanismus účinku Reduxinu objasnili biochemici ze Severo- severo- východočeské univerzity v Liptákově. Z jejich posudku vyjímám: „...pod elektronovým mikroskopem byl sledován vzorek jaterní tkáně naložený do roztoku Reduxinu. (... ) Mitochondrie téměř přestávají pracovat a vyděšeně zírají na molekuly R. Enzymy štěpící sacharidy si molekuly R. Přehazují jako horké brambory. Krebsův cyklus se občas zastavuje a z buněk se ozývá slabé skřípání. Zato se zvýšila intenzita odbourávání tuků, chvílemi až na trojnásobek...“ Ladislav Appl

Kam zmizel zlatý poklad republiky(1)

(Ivan Turnovec, 7. 3. 2016 13:17)

Zajímavá publikace Stanislava Motla vyšla v roce 2003 a znovu v roce 2007. Jde o dokument s řadou fotografií a kopií archivních dokumentů. Šokující, a při tom pravdivé informace jsou nejen v podtitulu, kde je napsáno: „O tom, jak jsme museli spojencům platit zlatem za to, že naši vojáci mohli po jejich boku umírat ve válce proti Hitlerovi“, ale i v závěru kde se píše: „část zlatého pokladu v historických mincích i zlatých cihlách byla již v době demokracie po r. 1989 zcela bezostyšně prodána, aniž by o tom veřejnost věděla.“ Po přečtení jsem ztratil poslední zbytky iluzí o slušnosti domácích „vládců“ i o vztahu USA a VB k našemu státu. Autor má každou stránku své publikace ověřenu. Prošel mnoho různých archivů, hovořil s pamětníky, pročetl mnoho dobového tisku, i knih různých autorů k dané problematice, na které se odvolává. Začíná tím, jak vlastně po založení republiky v r. 1918 zlatý poklad vznikal. Zajímavé jsou informace z historie Československé republiky, o významu legionářů i o jejich bojích v carském Rusku a o ochraně zlatého pokladu Ruska, který nakonec předali bolševikům. Zajímavé jsou i kapitoly, věnované době první republiky, a oficiálním i zákulisním jednáním při vzniku Mnichovské dohody, a hlavně o osudu československého zlata při začátku německé okupace. Zlatému pokladu republiky za 2. světové války je věnováno několik kapitol. Jde jednak o převod části zlatého pokladu do nacistické banky a o převod jeho části přes švýcarské banky do Anglie. Cituje i slova Winstona Churchilla, který koncem války konstatoval, že vydání části československého zlata Němcům bylo vlastně „druhým Mnichovem“. Jistou satisfakcí za zradu Angličanů v souvislosti s Mnichovem a zašantročením československého zlata, mohou být Churchillova slova na slavnostní večeři, kde prohlásil: „Nevím, jak se věci dále vyvinou a nemohu ani říci,zdali Velká Británie půjde kvůli Československu do války. Ale jsem si docela jist, že mír, který budeme uzavírat, se nebude uzavírat bez Československa. Slibuji, že pokud budu živ, budu pracovat, abych odčinil ten hrozný zločin, kterého jsme se dopustili na vaší zemi.“ To sliboval prezidentu dr. Benešovi. V kapitole Umři – ale napřed zaplať se píše, že„Velká Británie účtovala vládě Československa každou pušku, každou uniformu, každé ponožky, batoh, zkrátka museli jsme zaplatit Anglii zlatem veškerou výzbroj i výstroj československých vojáků, byť jako třeba letci zachraňovali Velkou Británii. A co je i zarážející, že jsme museli zlatem platit i za ty vojáky, kteří za Anglii padli.“Kniha se zmiňuje i o zlatu, které bylo zabaveno Židům za okupace a o zlatém pokladu samostatného Slovenského štátu. Stručně je připomenuto také pražské povstání. Po osvobození jsou připomenuta jednání o zlatém pokladu v zahraničí ministra Jana Masaryka. V kapitole Vítězové a poražení je taková rekapitulace o českém zlatém pokladu.

Kam zmizel zlatý poklad republiky(2)

(Ivan Turnovec, 7. 3. 2016 13:09)

„V době před Mnichovem měla naše země, tedy Československo v různých trezorech doma i v zahraničí uloženo více než 90 tun měnového zlata. 14 tun jsme ztratili po záboru pohraničí, dalších více než 6 tun odvezli němečtí okupanti po příchodu do Prahy v létech 1939 a 1940, včetně velmi vzácné numismatické sbírky zlatých mincí. Přes 26 tun si vzali Britové za to, že naši vojáci bojovali za Velkou Británii, tedy jako kompenzaci za výstroj a výzbroj našich vojáků a letců na Západě a přes 23 tun vydali Britové z Banky pro mezinárodní platby v Basileji.“ Dalších 15 tun zlata využili nacisté pro obchodování se strategickými surovinami. Po roce 1945 bylo v analýze dr. Chmela konstatováno, že výše měnových ztrát představovala 135,5 miliardy korun a připočteme-li k tomu ztráty na židovském majetku, v průmyslu, zemědělství, dopravě apod.,činila celková ztráta 456,3 miliardy korun. V knize není zapomenut a ani doba „studené války“. I v té době se permanentně jednalo o československém zlatém pokladu. Důležitým poznatkem v knize uvedeným je, že na základě
Postupimské dohody nám mělo Německo zaplatit válečné reparace, které jsme však nedostali, ačkoli válečné reparace jsou právně nepromlčitelné. A v knize je i zmínka o nalezení části našeho pokladu v rakouských dolech,kam Němci všechny cennosti ukryli. V poslední třetině knihy se pak již hovoří o návratu části zlatého pokladu do republiky 20. 2. 1982 třemi speciálními letadly za naprostého utajení,veřejnost nebyla informována. Některé dokumenty týkající se zlatého pokladu nebyly dosud odtajněny. V době rozdělení Československa byly v sejfech Státní banky 102 tuny zlata, přičemž Česká republika získala 63,289 tun zlata a Slovenská republika 39,137 tun zlata. Na dotaz co je s českým zlatým pokladem autorovi knihy řekl jeden z dobře informovaných pracovníků Státní banky České republiky: „Copak vy nevíte,že jsme před dvěma lety zlato prodali?“A to v době, kdy na celém světě zlato získávalo na hodnotě a prakticky všechny státy zlato nakupovaly jako trvalou peněžní hodnotu. V té době se Česká republika zlata zbavila prodejem. Zlato bylo prodáno ve dvou etapách v září 1998. V první fázi šlo o 31 tun zlata a toto zlato jsme vyměnili s Německem za dluhopisy. A to se stalo v době, kdy byl guvernérem Státní banky ing. Josef Tošovský. V knize
jsou pochopitelně jmenováni všichni rozhodující členové bankovní rady. A je zajímavé, jak Státní banka v souvislosti s prodejem českého zlatého pokladu mlžila. Kniha se skutečně čte jako detektivka, je nabitá informacemi,o kterých se nám ani nezdálo. Je doplněna přílohami – kopiemi archivních dokumentů a má i obsáhlý seznam použité literatury. Je napsána velmi objektivně a proto jí doporučuji všem, kteří se chtějí dovědět o našem zlatém pokladu,který se rozplynul. Knihu vydalo nakladatelství Rybka Publishers v roce 2003, první vydání a znovu ještě druhé, v roce 2007. Kniha má 263 stran, stojí 259,- Kč a lze jí koupit např. v internetovém knihkupectví Kosmas (www.kosmas.cz).

Establishment se bojí Trumpa, protože není součástí „tajného společenství“

(Čech Fr.R.-bohemian groove-Skull andBonesInfowars/PepíkŠEVCOVIC, 7. 3. 2016 12:50)

Posted on 4.3.2016 - Bývalý předseda americké sněmovny Newt Gingrich včera pro Fox News uvedl, že establishment se bojí Donalda Trumpa, protože „nepatří k tajným společnostem“ a neúčastnil se žádných rituálů spojených s takovými skupinami. Diskutujíc o včerejší řeči Mitta Rommneye proti Trumpovi, Gingrich uvedl, že to vše ukazuje „paniku republikánského křídla,“ a že vyhlídky toho, že by se mohl Trump stát kandidátem je „absolutně přivádí k šílenství.“ Když byl tázán proč, Gingrich odpověděl: „No protože je Trump outsider, on k nim nepatří, není součástí klubu, je nekontrolovatelný, nebyl součástí iniciačních obřadů, nepatří k tajným společnostem.“ Gingrich je v perfektní pozici na to, aby věděl o „tajných společnostech“ vzhledem k jeho vztahu se skupinou Bohemian Grove, tábor, který se koná každým rokem v Monte Rio, Kalifonii, a účastní se jej nejmocnější lidé na světě. Fotografie Gingricha se objevila v časopise klubu Bohemian Grove, svazek 7, 1987-1996 vedle George W. Bushe a jeho otce. Bývalý mluvčí je také členem Skull and Bones, tajné společnosti na Yale, mezi jejíž členy patří také George W. Bush a John Kerry, kteří proti sobě bojovali v prezidentských volbách v roce 2004. Skull and Bones je notoricky známá organizace díky jejich iniciačním rituálům, které podle některých svědků zahrnují onanování v rakvi. V roce 2001, novinář Ron Rosenbaum se stal prvním člověkem zvenčí, který byl svědkem tohoto rituálu. Na jeho pořízených video záběrech z obřadu je vidět „Bonesmen“, který křičí, zatímco líbá lebku a provádí inscenovanou vraždu. Infowars/ Pepík ŠEVCOVIC-KONSPIRACE Skull Bones Trump: Trump je velkou nadějí pro normální Američany, stejně jako pro normální a obyčejné lidi na celé planetě právě proto, že snad není napojen na tajné společnosti. Tedy možná není řízen ze zákulisí a snad může vykonávat autonomní politiku v zájmu svých voličů. Od vraždy JFK byly všichni následující presidenti USA BEZ VÝJIMKY napojeni na tajné společnosti, účastnili se akcí v Bohemian Groee, skupiny Bieldeberg či B nai Birth. Ani jeden nebyl skutečným representantem zájmů USA!! Všichni bez výjimky prosazovali zájmy nadnárodních bankéřů a korporací. Ronald Reagan měl to štěstí, že v době jeho působení se zájmy zákulisních loutkovodičů překrývali s národními zájmy USA. Proto je dnes hodnocen jako nejúspěšnější poválečný president. Stejně jako předřečníci vyslovuji vážnou obavu o Donalda Trumpa. Buď z jakýchkoli důvodů (např. zdravotních, nečekané odstoupení, těsný volební výsledek a opakované přepočítávání jako u Busche jun., atd.) nebude zvolen, nebo bude zvolen, ale z nejasných důvodů bude svůj volební program naplňovat velmi liknavě a z ničeho nic otočí orientaci USA v rozporu s volební rétorikou. Nebo si udrží charakter a začne naplňovat své volební sliby – pak mu zřejmě zdraví a život nevydrží ani půl volebního období. Kéž bych se mýlil!!!! Pepík z orlických hor 4.3.2016 at 19:59 ….Nerad se opakuji po panu Čechovi, když si před kamerou a obecenstvem honíte ptáka, / nemluvím o obětování dětí /, je pak těžké dělat samostatnou politiku. Mě bylo tehdy divné, že Bush měl nejvíce dovolené a štípal na ranči dřevo. Přitom byl president a nikterak velký chytrák.U nás se tomu říká bílá mula. Trump stojí na nejnebezpečnějším místě na světě. Tam bych stát nechtěl. A nejlepší pro byznys by bylo ho bouchnout před volbami. Držme mu všechny palce! - Hlavně si spomente ako ste sa těšili na Obamu před deviatimi rokmi, ako mu většina alternativy fandila. ... Nikdo nemůže vyhrát kdo nebyl Bilderbergem schválen. Clintonová i Obama byli již dříve na zasedání Bilderbergu no a Obama se stal prezidentem a Clintonová ministrem a nyní tedy bude prezidentkou(?), když už byla prokádrována a vyhovuje. Svět je jedno velké divadlo.
Čech Fr.R. 4.3.2016 - Jak pana Trumpa nenávidí Mainstream, je to ten pravý prezident pro USA i pro Nás normální lidi. Fandím mu, ale čím bude více úspěšný, tím více mu v Americe půjde o život!!!

Zakažme islám v České republice a máme po problému ? Je blábol aneb D.Trump má pravdu!

(nela liskova versus AfA, 7. 3. 2016 10:59)

Zakažme islám v České republice a máme po problému ? Je blábol aneb D.Trump má pravdu! O to jde, ne o islám – zástupný problém izraelitů a komunistů! - Zakažme islám v České republice a máme po problému ! Budeme v bezpečí a ušetříme miliardy… ! Posted on 7.3.2016 -V posledních měsících většina národa jen nevěřícně přihlíží, jak si z důvodu vlastního prospěchu udělala „naše“ vláda složená většinově z parazitů a užitečných proamerických blbců z nás všech potenciální oběti muslimských teroristů. .... Co mě, jako matku ovšem velmi znepokojuje, je skutečnost že jsou již od útlého věku vychovávány muslimské, řekněme děti( i když s ohledem na jejich agresi je význam slova dítě zcela popřen) k podřezávání hrdel a toto vše se natáčí jako příklad a vzor pro ostatní muslimské děti a patří to k nedílné součásti jejich takzvané výchovy. Valí se na nás černá muslimská vlna se zápachem smrti a Sobotka veřejně prohlásí, že bezpečnostní riziko je pro Českou republiku nulové ! Zločinec ! Do jakých škol budou chodit naše děti, když většina rodičů nikdy nedopustí, aby byly jejich děti ve škole byť s jedním jediným muslimem ? Protože já toto nikdy nedovolím a svou dceru budu od té primitivní, vraždící verbeže chránit do konce svých dnů ! ... Opravdu to vážení občané, vlastenci dopustíme ? Budeme naše děti vědomě ponechávat ve společnosti těchto nelidských bytostí, které nedosáhly ani úrovně zvířat, protože i ta jsou mnohem inteligentnější a čistotnější a pro které nemá lidský život žádnou hodnotu a jsou jen předurčeni a placeni zločinci z americké vlády za zabíjení jakéhokoli bílého člověka ? Komplex černé rasy dostal díky Obamovi a jeho původu zelenou a bílá rasa má být vyvražděna. .... O to tady jde… . To, že se rapidně sníží úroveň výuky a vzdělanosti našeho školství je v tomto případě neoddiskutovatelné a součástí jednoho z mnoha zločineckých plánů „naši“ a americké vlády. Dle programu NWO má být přece maximální IQ 80. Takže ve výsledku chtějí „člověka“ smíšené rasy s nízkou inteligencí, aby nemohl protestovat proti všem zvěrstvům, která na něm budou páchána, ale byl schopen pracovat a plnit úkoly. Vláda má povinnost upozorňovat národ a řešit všechna rizika spojená s muslimskými imigranty. Nezanedbatelné je riziko možnosti nákazy našich dětí nemocemi, viry a parazity, které k nám muslimové dovlečou. Nemluvě o jejich příšerných a vlastně žádných hygienických návycích. Potřebu vykonávají kdekoli… Umíte si představit, v jakých podmínkách by naše děti po celou dobu ve škole trpěly ? Bezpečnost ve školách bude nulová a ohroženy nebudou jen naše děti, ale taky učitelé a celý personál škol. Životní úroveň všech občanů České republiky se díky muslimským imigrantům sníží minimálně o 50%. Řeší snad někdo i tuto otázku ? Jistě, že neřeší, protože upozorňovat na všechna negativa je v naši zemi tabu a kdo si snad dovolí a veřejně na tyto skutečnosti poukáže, má být dle vyjádření ministra „spravedlnosti“ Pelikána, který jedná pouze v zájmu USA a poslankyně za TOP 09 Langšádlové ( mimochodem tato paní se vyjádřila, že si přeje atomovou válku, která by vyřešila problémy s Ruskem…) stíhán a trestán ! Tito psychicky nemocní, chtějí slušné občany perzekuovat za pravdu ?
Takže máme být trestáni za to, že nechceme dopustit , aby nám byly zabity naše děti ? Proč bychom toto vše měli my, občané České republiky vlastizrádným zločincům z „naši“ vlády dovolit ?
AfA – hezká polopravda, více celé pravdy bez příkras je psáno už 1990(!) od Miroslava Dolejšího v jeho Analýze 17.11. 1989 a paní Liskova sice odkrývá kousíček pravdy, ale vše je ještě horší – více první trhnutí oponou za havlárnou na Slovensku na den připomínky svátku Miroslava Dolejšího 6.3.2016!

Migranti znásilnili dívku v bazénu, majitel omezil vstup pro muže

(ČTK,DPA - AfA/Norderstedt, 7. 3. 2016 1:34)

5. března 2016 - Provozovatel vodního světa v severoněmeckém Norderstedtu se kvůli případu znásilnění čtrnáctileté dívky dvěma afgánskými běženci rozhodl zpřísnit bezpečnostní opatření v bazénu. Na některé atrakce v určitý čas dokonce úplně zakáže vstup mužům. Informovala o tom agentura DPA. Afghánci ve věku 14 a 34 let podle vyšetřovatelů minulý týden v neděli na plovárně sexuálně napadli dvě dívky. Té mladší bylo 14, té starší pak 18 let. Ostraha oba muže na místě zadržela, nyní jsou ve vazbě. Matthias (Twitter)@bykuchel 04.března 2016 , příspěvek archivován: 05.března 2016 v 19:07: Getrennte Rutschzeiten für Männer nach Vergewaltigungen im Spaßbad. Das kann alles nicht wahr sein. #Norderstedt https://t.co/SPWJYJlZJf
V reakci na to provozovatel vodního světa zakázal v určitý čas mužům vstupovat na skluzavky či na atrakci pod názvem divoká voda. V rozlehlém areálu budou také doplněny bezpečnostní kamery. Mezi návštěvníky navíc vždy budou nejméně tři neoznačení členové ostrahy. „Budou plavat, chodit na tobogany či sedět na lehátkách, takže budou mít dění pod dohledem,“ oznámil akvapark.
Problémy s chováním vůči ženám ze strany některých běženců dlouhodobě hlásí i další německé plovárny, některé z nich dočasně zakázaly mužským žadatelům o azyl vstup. Například Mnichov se po sérii incidentů rozhodl u bazénu rozmístit letáčky ve více jazycích, mimo jiné v arabštině, somálštině či paštunštině. Text je doplněn obrázky, aby byl srozumitelný i negramotným.
Autor: ČTK
AfA- evropští politici lžou, až se práší. Tvrdí, že uprchlíci jsou významná ekonomická pomoc, ač jak veřejnost jasně vidí, velká část jich je negramotných, s jedinou kvaligikací, ale výbornou: střílení, vraždění, znásilňování, loupeže a uctívání Aláha a velebení prroka Mohameda a Koránu a učení jejich "práva" jako zde - "šárijá". zvykejte si "česká" veřejnoti, než vás Disnstbierem, Sbotkou a Babišem přivezení uprchlíci v čr přečíslí. Na Slovensku Ficovi hra s "protiuprchlickou rétorikou" ve volbách 6.3.2016 nevyšla:Výsledky voleb podle politologů znamenají, že jednání o vzniku nové vlády budou komplikovaná. Média zase uvedla, že jde o volební pat, který by mohl vyústit až v ústavní krizi a vypsání předčasných parlamentních voleb. Z vyjádření představitelů stran zvolených do sněmovny ohledně možné povolební spolupráce vyplývá, že koalici s většinou v Národní radě by musely vytvořit nejméně čtyři strany. Těsně pod pětiprocentní hranicí, jejíž zdolání zaručuje vstup do sněmovny, nečekaně skončilo opoziční Křesťanskodemokratické hnutí (KDH). Poprvé v polistopadové historii se tak ocitlo mimo parlament. Řady KDH v uplynulých letech opustil nejen nynější lídr Sítě Procházka, ale i exministr vnitra a spravedlnosti Daniel Lipšic, jenž se se svou formací NOVA před volbami spojil s opozičním uskupením Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti.
Volební účast dosáhla 59,82 procenta. Byla tak nejvyšší od roku 2002, ale jen těsně přesáhla účast z předchozích voleb v roce 2012, kdy dosáhla 59,11 procenta. Oficiální výsledky parlamentních voleb na Slovensku:
Strana Volební zisk v procentech Počet mandátů
Směr-sociální demokracie 28,28 49
Svoboda a solidarita 12,10 21
Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti-NOVA 11,02 19
Slovenská národní strana 8,64 15
Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko 8,04 14
Jsme rodina-Boris Kollár 6,62 11
Most-Híd 6,5 11
Síť 5,6 10
Zdroj: Státní komise pro volby a kontrolu financování politických stran

Švédská frustrace - EU na závazky kašle, uprchlíci proudí dál

(Mats Braun, politolog MUP Praha a Dalarna University , 7. 3. 2016 1:13)

iDNES.cz z Dánska a ze Švédska-Mats Braun, politolog MUP Praha a Dalarna University - Mats Braun je politolog a působí na Metropolitní univerzitě v Praze a na Dalarna University ve Švédsku. Je také externím výzkumným pracovníkem Ústavu mezinárodních vztahů v Praze.): 3. března 2016 - Zatímco v Dánsku politici soutěží o nejradikálnější návrh, jak zastavit příliv uprchlíků, ve Švédsku se naopak mluví o tom, že další restrikce azylového práva zapříčiní pád vlády. Nervozita je vysoká a hrozí, že země omezí příspěvky do EU. Když ostatní státy neplní v rámci uprchlické krize své závazky, proč by tak mělo činit Švédsko? ptá se švédský politolog Mats Braun. Švédsko nařídilo dopravcům povinné kontroly cestujících. U kodaňského letiště proto musí všichni vystoupit z vlaků a ukázat ochrance průkaz s fotografií. Již šestnáct let stojí most přes průliv Öresund mezi Dánskem a Švédskem. Most je fungujícím příkladem, jak může nová infrastruktura napomoci odstranit zastaralé hranice a vybudovat nové regiony. Jenže od začátku roku je zase třeba ukazovat v půli regionu, na hranici tzv. Greater Copenhagen průkaz totožnosti. Normálně trvala cesta vlakem z hlavního nádraží v Kodani na hlavní nádraží Malmö zhruba 35 minut, nyní je to dvakrát tolik. Pro lidi, kteří pracují na druhé straně mostu, než na které bydlí, a takových je hodně, je to nepříjemný zásah do každodenního života. Navíc pro mnoho z nich je to šok, jelikož volný pohyb bez pasů platí mezi severskými státy již od padesátých let.
Z mostu přes Öresund je pomník uprchlické krize, pro běžence se uzavřel Švédsko a Dánsko jsou státy, které mají mnoho společného, kulturně i politicky. Jenže pokud hledáme odpověď na současnou krizi regionální integrace související s přílivem uprchlíků, najdeme na každé straně mostu podstatně odlišnou interpretaci. V Dánsku vláda tvrdí, že krizi způsobili Švédové svojí velkorysou azylovou politikou, a ve Švédsku naopak, že za krizi může Dánsko a další nezodpovědné Evropské státy, které odmítají plnit své závazky vyplývající z mezinárodních úmluv. K nám nejezděte! - Dánsko patří mezi premianty Evropy v takzvané signální politice neboli negativním marketingu vlastního státu. Loni publikovalo například v libanonských novinách inzeráty oznamující, nakolik se v Dánsku zhoršily podmínky pro uprchlíky. Signál byl tedy zřejmý: „k nám nejezděte!“ Dalším příkladem je nedávná novelizace zákona, který státu umožňuje odebrat žadateli o azyl cennosti. Jedná se o novinku, za kterou dánská vláda čelila silné mezinárodní kritice, a to bylo patrně přesně to, čeho chtěli Dánové dosáhnout. Opět silný signál pro lidi na útěku, jak špatné jsou podmínky v Dánsku. Koneckonců většina států, a to včetně Švédska, uplatňuje princip, že žadatel o azyl nemá nárok na dávky, má-li majetek, který mu umožňuje žít bez dávek. Naopak Švédové, kteří sice považovali za nutné zavést hraniční kontroly, a tím pádem znemožnit cestu do Švédska většině uprchlíků, kteří cestují bez dokladů totožnosti, i nadále tvrdí, že dánské řešení jenom přesouvá uprchlíky do jiných států Evropské unie. Proto je jedním z vyřčených cílů nové švédské restriktivnější politiky právě to, donutit ostatní Evropské státy, aby přijaly svou odpovědnost za řešení uprchlické krize. Do Švédska přijelo během minulého roku 163 000 žadatelů o azyl, zatímco do Dánska jen asi 18 500. Nervozita ve vládě je očividně vysoká, a proto se nelze divit, že ze strany vlády zaznívá, že Švédsko v budoucnu přispěje podstatně méně do rozpočtu EU. Zejména chce snížit příspěvek na kohezní politiku s odůvodněním, že když ostatní státy nesplní své závazky, tak proč by tak mělo činit Švédsko? Je patrné, že tato hrozba se zaměřuje zejména na státy Visegrádské skupiny. Frustrace švédské vlády je zřejmá, ale pravděpodobnost, že by se hrozba nakonec realizovala, zatím malá. Uprchlíci? Krátkodobě výhodní.....