Jdi na obsah Jdi na menu
 


Boj o voliče – František Růžička

17. 10. 2013

 Bezpočet pašíků a volků (nikoliv těch, co odešli z parlamentních lavic) bylo poraženo, aby se zaplnily kotle k navaření dostatečného množství předvolebního guláše. Ano, předvolebního. Neboť po volbách se bude pro vítěze vařit něco pikantnějšího. Rozhodně není nezajímavé podrobněji nahlédnout do novinových stránek. Takový Reflex přímo dští síru již několik měsíců proti politice páně prezidenta a jemu věrných. A evidentně tím nevkusně naznačuje, komu sám táhne káru. Lidovky (LN) zase poukazují (12/10) na podprahový vzkaz voličům a bezestudně podsouvají konečné výsledky, aniž by vyčkaly, jak volič sám rozhodne. I když zároveň daným sloupkem váhavé voliče přímo vybízejí, jak se mají zachovat. Inu - co bychom se divili! Svobodné a nezávislé sdělovací prostředky „svobodného“ Česka. Každý se chce zalíbit, každý se chce uživit. Za každou cenu. I podprahovou! Třeba i za eura cizokrajných vydavatelů.

Nejinak je tomu s přípravami a předvolebním klání i v Jihočeském kraji, a tak se v duchu ironické nadsázky trochu rozhlédněme po jihočeské metropoli.

 František Růžička, České Budějovice

 boj-o-volice--p1210096--1-.jpg

Už to začalo, staň se jednou z hvězd nového politického nebe!

 boj-o-volice--p1210486--1-.jpg

Hledáme 100+100 dravých zvířat do poslaneckých lavic.

 boj-o-volice--p1210479--1-.jpg

boj-o-volice--p1210480--1-.jpg

boj-o-volice--p1210481--1-.jpg

boj-o-volice--p1210482--1-.jpg

Co hlava pomazaná, to nápad.

  boj-o-volice--p1210063--1-.jpg

Léta jsme vám jasně dokazovali, co je zdravý rozum a rozhodnost.

 boj-o-volice--p1210064--1-.jpg

Chceme nový, dobrý svět, kupředu kráčejme…

 boj-o-volice--p1210066--1-.jpg

Bratři v triku vždycky poradí. Jak? To poznáte.

 boj-o-volice--p1210062--1-.jpg

Nejdříve pomůžeme mladým do funkcí.

 boj-o-volice--p1210081--1-.jpg

boj-o-volice--p1210082--1-.jpg

Milenci z kiosku se postarají o nové rodiny.

 boj-o-volice--p1210084--1-.jpg

Nakrmíme je zdravými jihočeskými potravinami.

 

boj-o-volice--p1210085--1-.jpg

Jak někdo doplnil - především na sídlišti Máj.

 boj-o-volice--p1210067--1-.jpg

boj-o-volice--p1210069--1-.jpg

Zelení nám trochu přicukrují dovezeným DDT.

 boj-o-volice--p1210095--1-.jpg

Sociální dávky už nebudou ani pro poslance.

 boj-o-volice--p1210462--1-.jpg

Za uši jste nás tahali dost dlouho.

 boj-o-volice--p1210464--1-.jpg

Nekecáme, dáme si s vámi dýmku marijánky.

  boj-o-volice--p1210471--1-.jpg

A ještě vás po dobrém pivu a spánku šéfík městem povozí.

 

boj-o-volice--p1210465--1-.jpg

Nadávat už nebudeme, jen nevolíme.

 

 

boj-o-volice--p1210070--1-.jpg

Chce to stále novou odvahu.

 

 

boj-o-volice--p1210071--1-.jpg

S Kájou Maříkem si i dobře zabruslíte.

 

 

boj-o-volice--p1210463--1-.jpg

I taková svoboda může být provázena oprátkou u krku.

 

 

boj-o-volice--p1210472--1-.jpg

Hlavu vzhůru, prsa vystrčit, nožky (na)kročit. Necita vyměnil „P“ a napsal „S“.

 

 

boj-o-volice--p1210571--1-.jpg

Opadávající listí politického podzimu.

 

boj-o-volice--p1210478--1-.jpg

 

 

boj-o-volice--p1210506--1-.jpg

Na konec už toho moc nezbývá. Takže ANO. Tyto řádky si ale nekoupil!!!

The END - Počkáme si raději na Ježíška a vánoční nadílku.

Foto: František Růžička

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Schwarzenberg: Už se zase hrbíme před Rusy 24.10.2013

(Karel Schwarzenberg, 24. 10. 2013 19:26)

Schwarzenberg: Už se zase hrbíme před Rusy
Proč volit právě vás? Zasloužíte si být premiérem?
Je hluboký omyl domnívat se, že se premiérem člověk stává za zásluhy. Jsem ale deset let v politice, něčeho jsem dosáhl a i naše strana je strana odpovědná, nedělá žádnou populistickou politiku. Podařilo se nám český rozpočet dát do pořádku.
Zatím to s vámi nevypadá příliš dobře. Proč?
To je pravda. Doplácíme na nepopulární škrty, ale i na vlastní chyby. K těm patří, že jsme se chovali docela necitlivě v sociální politice. Na staré a postižené jsme měli brát větší ohled. Ale defi cit v rozpočtu byl tehdy tak hrozivý, že jsme se hlavně dali do boje s ním. Nedůstojný konec této vlády poškodil všechny koaliční strany. A do třetice: velká skupina voličů hledá stranu jako pannu neposkvrněnou, která nemá žádnou aféru, jež by mohla přinést spasitele. Z toho jsme minule těžili my a pan Bárta, dnes pan Babiš.

Dá se v politice mluvit pravda, čistá pravda a nic než pravda?

Podívejte se, já už jsem starý pán, nic si nepamatuju, a nejjednodušší je tudíž říkat pravdu. Lháři musejí mít dobrou paměť. Někdy tu pravdu ale lidé nechtějí slyšet.
Co je třeba Čechům říkat, co nechtějí slyšet?
Že naposledy se na této zemi objevil spasitel před dvěma tisíci lety. Neočekávám, že by se objevil v roce 2013 v České republice.

Myslíte tím Babiše?
Tu roli nárokují dva, on a pan Okamura. Ale osoby nejsou tak zajímavé, zajímavý je ten fenomén. Řada lidí si myslí, že když byli úspěšnými podnikateli, dají nám naši zemi do pořádku. Babiš říká, že povede republiku jako podnik. Ježíšikriste, já znám v Německu a Rakousku tolik podnikatelů, kteří šli do politiky, a vždy to ztroskotalo, poněvadž je to úplně jiné myšlení.
Vy máte podobnou zkušenost, byl jste podnikatel. V čem je to jiné?
Za prvé: když podnikatel zavolá řediteli filiálky, ten se pokloní a řekne: Provedu. Když zavolám krajskému kandidátovi, už mu to nemůžu nařídit, ale jen navrhnout. A on to zváží. Podnikání je do značné míry racionální, politika nikdy. Je plná předsudků, starých zvyků, ideologie ... To musíte taky zohlednit a umět udělat kompromis. ....
http://www.top09.cz/co-delame/medialni-vystupy/schwarzenberg-uz-se-zase-hrbime-pred-rusy-14371.html

Pondělí 21.10. 2013 - Poslední průzkum: Velké strany dál padají, ANO sílí

(Jakub Novák, 21. 10. 2013 18:13)

Praha - Sedm stran ve Sněmovně a další pád preferencí velkých stran, z něhož těží zejména nováčci ANO a Úsvit.

Takový je volební model založený na průzkumu stranických preferencí Centra pro výzkum veřejného mínění.

Sociální demokracie by podle něho získala 26 %, druhá KSČM se k ní přiblížila na rozdíl osmi procent, třetí ANO by podle modelu získalo 16,5 %.

TOP 09 by se po výraznějším poklesu dostala pod hranici deseti procent (konkrétně 9 %), naopak pád se zřejmě podařilo zastavit ODS, která dosáhla zisku 6,5 procenta, tedy prakticky stejného výsledku jako před měsícem. Do Sněmovny by se kromě těchto stran dostali těsně ještě lidovci a Okamurův Úsvit shodně s pěti procenty.

http://aktualne.centrum.cz/domaci/volby/clanek.phtml?id=793294#utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_campaign=B&utm_term=position-2The leader of France’s far-Right party has vowed that the European Union would “collapse like the Soviet Union” as she conspired to form what would be the most radical faction yet seen in the European parliament.

Marine Le Pen, buoyed by a weekend by-election triumph in southern France, criticised the EU as a “global anomaly” and pledged to return the bloc to a “cooperation of sovereign states”.

She said Europe’s population had “no control” over their economy or currency, nor over the movement of people in their territory.

“I believe that the EU is like the Soviet Union now: it is not improvable,” she said. “The EU will collapse like the Soviet Union collapsed.”

Ms Le Pen, 45, will next month travel to Holland to chart a joint campaign with Geert Wilders, whose anti-Islamic Freedom Party (PVV) currently tops national opinion polls for May’s European elections.


The leader of France’s far-Right party has vowed that the European Union would “collapse like the Soviet Union” as she conspired to form what would be the most radical faction yet seen in the European parliament.
Marine Le Pen, buoyed by a weekend by-election triumph in southern France, criticised the EU as a “global anomaly” and pledged to return the bloc to a “cooperation of sovereign states”.
She said Europe’s population had “no control” over their economy or currency, nor over the movement of people in their territory.
“I believe that the EU is like the Soviet Union now: it is not improvable,” she said. “The EU will collapse like the Soviet Union collapsed.”
Ms Le Pen, 45, will next month travel to Holland to chart a joint campaign with Geert Wilders, whose anti-Islamic Freedom Party (PVV) currently tops national opinion polls for May’s European elections.