Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtyři dny MH17 – Euring. Dr. Bohumil Kobliha

29. 7. 2014

 

Jak dlouho trvá vyšetřování, když je někde automobilní havárie nebo v domácnosti vybuchne plyn, natož něco vyhoří? Každý občan Anglie (ale i jinde) může zaznamenat, když chodí po řadu dní i týdnů okolo policejních žlutočerných pásek, označujících území, že tam se něco stalo, děje a kam se nesmí. Trénovaní policisté či členové jiných vyšetřujících orgánů tam sbírají o tom evidenci. Můžeme pak, jak vyšetřování pokračuje, sledovat osoby v kombinézách, jak čtvereční decimetr za decimetrem shledávají možné stopy, které by mohly vést k příčinám neštěstí, havárie či jiného maléru, oharkem cigarety počínaje a kouskem plechu konče.

Při hledání příčin leteckých havárií se studují trosky v hangárech, kam se zbytky snáší a sestavují do modelu draku, tak jak patří. Zkoumají se trhliny, každý spoj, trubička, kabel, šroub či matka. Odhalovat příčiny či skutečného viníka trvá měsíce. Chce to profesionalitu. Můj kamarád a kolega ze studií i na strojní fakultě, amatérský pilot, po promoci absolvoval další školení a stal se inspektorem pro letecké katastrofy.

Přijít na kloub tomu, co zavinilo ztráty, smrt lidí a miliony na materiálových škodách, co se skutečně stalo, není snadné. Proto mne osobně v Londýně a jistě každého, kdo jen trochu užívá mozek, nemohl neohromit uragán novinové i televizní propagandy proti Ruské federaci a jmenovitě nelogické obviňování Putina za katastrofu Malaysia Airline linky MH17 nad územím východní Ukrajiny 17. 7. 2014, kde zahynulo 298 lidí. Komu hluk novinářské smrště mohl posloužit? Analytik deníku The Times Michael Binyon 19. 7. 2014 poznamenal: „Netanyahu takes his chance as Word eyes Ukraine“ … situace využil pan min. předseda Izraele k útoku na Gazu, kde palestinských obětí je zatím 581 a přibývají. Dne 22. července 2014 nedělník The Sunday Times (dále jen ST) spustil protiruskou kanonádu pod titulkem „MH17: Russia in the dock“ – Rusko na lavici obžalovaných. V článku se uvádí, že US a britské tajné služby jsou přesvědčeny, že letadlo bylo sestřeleno ukrajinskými proruskými rebely, a dokonce obviňují Ruskou federaci, že za tím vším je. Tři dny po katastrofě odsuzovat dokonce třetí osobu bez vyšetřování je trestuhodné a nechutným aktem špinavé propagandy, která se proti Rusku a Putinovi osobně delší dobu vede. K tomu připomeňme „montáž“ ST z 6. 7. 2014 profesora zahraničních záležitostí Waltera Russell Mead z New York Board College (Annadale), s titulem „An axis of aggresion…“Osa agrese, jak se Rusko, Čína a Írán (!) chystají na Západ!!!

Vzpomeňme, kolik USA mají mateřských letadlových lodí (MLL) – čtrnáct a připojené útočné bojové grupy. Kolik jich má Rusko? Žádnou (!), poněvadž tu jednu jedinou MLL Krivoj přenechali Číňanům, aby měli čím hájit území svých zájmů (naftu) v Jižním Čínském moři. Kdo tedy chystá agresi a kam?

Dne 21. 7. 2014 londýnský The Evening Standard hned na první stránce uvádí o katastrofě linky MH17 „kachnu“ o tom, že těla mrtvých byla „pašována“ bůhví kam a že Putin nedokázal zajistit přístup do místa katastrofy mezinárodním specialistům! Putin přece nevládne nad Ukrajinou!!! Den nato, 22. července, ten samý plátek oznámil, že chladírenský vlak s oběťmi katastrofy „konečně“ dorazil do Charkova. Odtud letecky do Holandska, jak už víme.

V komuniké 23. 7. 20114 TV BBC1 oznámilo, že USA neobviňují za „sestřelení“ Ruskou federaci. To je obrat! Černé schránky MH17 byly předány Západu…

Londýn, 24. 7. 2014

 

Euring. Dr. Bohumil Kobliha

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ron Paul bývalý kongresman: díry po kulkách v MH 17 mohly pocházet ze stíhačky - 14.8.2014

(Voices of Liberty , 14. 8. 2014 15:43)

Bývalý americký zákonodárce Ron Paul tvrdí, že Washington „ukrývá“ pravdu o sestřelení malajsijského osobního letadla na východě Ukrajiny.
„Americká vláda se podivně uklidnila ohledně obvinění, že Rusko a jeho spojenci stojí za sestřelením malajsijského letadla protiletadlovou střelou BUK,“ napsal Paul v článku publikovaném ve čtvrtek na Voices of Liberty .
Let MH-17 malajsijských aerolinií havaroval na východě Ukrajiny 17. července a na místě zemřelo všech 298 lidí, kteří byli na palubě. Letadlo bylo na cestě z holandského hlavního města Amsterdamu do Kuala Lumpur. K nehodě došlo ve výšce 10 km nad východní Ukrajinou.
Američtí představitelé tvrdí, že byl letoun sestřelen raketou vystřelenou pro-ruskými silami na Ukrajině, ale prezident Putin prohlásil, že je toto tvrzení neopodstatněné, protože USA nepředložily žádný důkaz, který by to potvrzoval.
„ Je těžké uvěřit, že USA, se všemi jejich špionážními družicemi, které jsou k dispozici pro sledování veškerého dění na Ukrajině, nemají k dispozici přímý důkaz, který by to dokázal,“ uvádí bývalý kongresman.
„Když jsou důkazy v rozporu s obviněním naší vlády, důkazy nikdy nejsou odhaleny veřejnosti z důvodů národní bezpečnosti, samozřejmě. Některé nezávislé zdroje tvrdí, že místo havárie odhalilo důkazy, že díry po kulkách mohly pocházet ze stíhačky. Je-li to pravda, byla by v tom zapletená západní Ukrajina,“ dodal.
Paul také odsoudil americké představitele za to, že nechtějí odhalit pravdu. „Škoda, že se nemůžeme spolehnout na naši vládu, aby nám řekli pravdu a ukázali nám důkazy,“ napsal. „Jsem přesvědčen, že ví mnohem více, než nám tvrdí.“

Díky za odvahu psát pravdu o nepohodlných faktech!

(Muller, 30. 7. 2014 19:13)

Je výborné, že Svobodné noviny mají autory, kteří hledají pravdu v těch všech dezinformačních akcích pro ospravedlnění plánovaných válek. Případ letu MH 17 se časově kryje s přípravou a provedením podivné války v Palestině. Nechci ironizovat, ale "zlí" Palestinci prý masově střílí rakety na "hodný" Izrael. Každá válka je hrozná, ale jen že let MH 17 a paralelně probíhající odvetná akce Izraele, tolik připomínající řádění jako v Lidicích 1942, je hlavně o raketách a obviňování nevinných. Ukrajinská tragedie se zatím jeví jen jako válečný čin, kde první rétorika, že za všechno může vláda Ruska a osobně president Ruska pan V. Putin zazněla právě přímo z úst reportéra ČT 24 z demonstrace proti Rusku v Kyjevě. Ten jen v 17 hodin recitoval připravený text, a už ve večerních zprávách ČT bylo sdělení z úst presidenta USA pana dr. B. Obamy, že tajné služby USA toto nepotvrzují. Jediné co se bezpečně ví, že proruští Ukrajinci a ukrajinští Rusové v bojových podmínkách občanské války na Ukrajině s „oranžovou revolucí a jejím režimem“ zajistili místo dopadu letadla letu MH 17 a odeslali řádně oběti nehody civilizovaným způsobem pozůstalým. Vzápětí na to kyjevská vláda přenesla boje právě do oblasti trosek, která je v různých zdrojích vymezována nejčastěji 15 -20 km, ale i dokonce 50 km velkou… V těchto hodinách 30.7. 2014 oznamují tiskové agentury, že odborníci na zkoumání trosek opět nemohou kvůli těžkým bojům vůbec nic zkoumat a případně hledat další dosud nenalezené oběti. Takže celkový dojem pro nezaujatého pozorovatele, kam se snažím zařadit, je že pokud by vláda Ukrajiny měla čisté svědomí, klidně by mohla zastavit boje občanské války a dokázat světové veřejnosti, že buď nekryje nějaké vlastní ostrostřelce či skupinu raketostřelců, se zázračně přesnými raketami, které v Gaze „umí“ přesně vybrat i školu, OSN viz http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/281693-palestinske-zdroje-15-mrtvych-a-160-zranenych-po-utoku-izraele-na-trziste/ 30.7.2014 (Izrael zahájil ofenzivu před 23 dny - právě v reakci na raketové útoky tohoto radikálního křídla. Od začátku operace se počet palestinských obětí vyšplhal přes 1 200.) – tedy i v Palestině vše začalo 17.7. 2014 jako nešťastný let MH 17 17.7. 2014… Těch náhod je zde prostě moc, a fakta mluví jasně! Díky pane autore za publikaci ze seriosních zdrojů a objektivně a jistě přijmete mé shrnutí také jako objektivní.