Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco o té mé knize – EurIng. Dr. Bohumil Kobliha

22. 11. 2012

„Máte moji knihu?“ tázával se významně, s lehkou výčitkou v hlase a s důrazem na slově „knihu“ soukromý docent Ing. Wanner studenta II. vyšší průmyslové školy strojnické v Praze-Smíchově, když ten škobrtal u tabule nad příkladem. Profesor Wanner totiž učil mechaniku, pružnost a pevnost, tedy jedny z nejobávanějších předmětů jak na průmyslovkách, tak na stupni technických fakult. Dle Ing. Wannera vše důležité a účelné bylo vypsáno v jeho třech „knihách“ na dané téma, s přehršlí praktických příkladů a výpočtů. Jako autor byl přesvědčen, že jeho dílo přivede studenty k náležitému osvícení.

Hořejší příklad a životní zkušenosti mne vedou k tomu, že i já se skláním nad klávesnicí počítače, abych vyzvedl, jak je pro život důležité mít moji knihu, totiž „Konec věku příběhů“. Jeden profesorský přítel, filozof, se mne zeptal, proč jsem tu „knihu“ vůbec napsal, a zalamentoval zároveň, že se na mne vypraví religiózní fundamentalisté, aby mne odkráglovali. Namítl jsem, že vůbec nejde o knihu náboženskou, ale o spis kritické etiky, a že jsem ji napsal, poněvadž mně je lidí a trpícího lidstva jako takového děsně líto. Že mnohý ani neuvažuje, co je život, a nehledá, proč to či ono troskotá. Zde, tuším, je namístě, abych odcitoval motto k prvnímu dílu knihy Vstupy, které zní:

„Předznamenání: Peter Woit, kritik teoretických fyziků, užil pro svoji knihu vydanou v roce 2008 titul: ‚Not EVEN WRONG.‛ Překlad a vysvětlení: ‚To není až ani chybné/špatné.‛ Woit chtěl říci, že to (totiž v daném případě právě moderní fyzikální teorie strun) jsou nesmyslné pohádky. Titul používám proto, že cesta, kterou se nejen teoretičtí fyzici, ale celá naše civilizace drahnou dobu ubírá, už není ani chybná – je nesmyslná.“

Jeden z recenzentů mé knihy napsal, že vytvářím „jakéhosi Nadboha“. Ne. Mluvím o Stvořiteli, který je nezbytně stejný pro každého, včetně teoretických fyziků. Všímám si toho, jak všechna náboženství prezentují ty „své“ specifické bohy a že jsou ochotni pro ně jít i do válek, což je teď právě na tapetě. Nejvýstižnější recenzi zatím napsal filozof PhDr. Josef Dolejší. Podtrhuje můj nástin života v řádu. Život totiž chápu jako zkoušku duše v obtížných podmínkách hmoty a uvádím to jako základní postulát existence. Jako další postulát zdůrazňuji Řád, ve kterém je vše stvořeno. K tomu se druží Autoregulace systému, která koriguje odchylky od cesty v Řádu nápověďmi, poruchami stupňujícími se až k eliminaci, zničení či sebezničení.

Moje kniha se v žádném případě neobrací proti těm, co se pokusili ukázat cestu dříve, ať už osobně, či v učení a náboženstvích. Naopak, všímám si jejich bolesti, lítosti a proč se nepodařilo. Stipuluji, jak se vyrovnat s požadavkem Řádu v „moderní“ situaci. Individuálně! To uvádím zejména ve čtvrtém díle knihy Aproximace. Věřím, že se přes všechny „konce světa“ (včetně toho dle Mayů – 21. 12. 2012) zachráníme!

Zásadním důvodem toho, proč jsem sepsal hořejší řádky, je, že očekávaná aktivita distribuce knihy se nedostavila. Převzal jsem tedy o prázdninách v Praze část nákladu, abych mohl posloužit zájemcům mimo vlast. Nominální cena pro ČR byla stanovena na Kč 247.00 (objednáte-li, prosím šeky vystavte ve vaší lokální měně, P&P hradím). Adresa: EurIng. Dr. Bohumil Kobliha, 8 Egerton Gardens, London NW4 4BA, Great Britain.

EurIng. Dr. Bohumil Kobliha

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pravda vítězí a každý příspěk ke studiu PRAVDY je cenný

(Muller, 22. 11. 2012 10:07)

Dobrý den,
nerad chrlím moudra, jsa vlastně jen polomoudrý. Ctím vzdělanější a vím, že psát je těžké a o to těžší je číst a pochopit. Udělal jsem osobně MAXIMUM pro upozorňování na tuto knihu „Konec věku příběhů“ a řadu výtisků koupil. Věnoval ji pak blízkým jako svůj dar. I toto je cesta - já vím - "pro movité"....

A nyní trochu legrace "z ufonie": to vozítko Curiositity (pojízdná laboratoř NASA - kde zejména od prvních minut od přistání na Marsu nefunguje tato meteorologická stanice a NASA červení zelené fleky na Marsu!) už třeba našlo pečlivě položenou tuto nebo jinou tam třeba rozečtenou knihu jako Analýzu 17.11. 2012. Rozečtenou na Marsu - více NASA...

Žertuji a vtipkuji neustále? Nebo to "tak nějak" ve skutečnosati už dlouho je?
22.11. 2012 na své "nové" 40. narozeniny 1972 - 2012

OMLUVA: K pravda vítězí a každý příspěk ke studiu PRAVDY je cenný

(mULLER, 22. 11. 2012 10:12)

Omlouvám se tímto za nahoře udělané překlepy. BYL JSEM ZASE 15.5. 2012 v Praze BRUTÁLNĚ ZMLÁCEN nějakými aktivisty POLICIE ČR, případ se intenzivně řeší, už 19.11.2012 jsem dostal 1. výstup z justice... A před tím stále nic!

Ovšem má i nová stará zranění se prohlubují, mám dost poškozenou neurologii, a za čas už asi nebudu moci vůbec psát...

Tak veřejnosti mé překlepy promiňte, soukromí sem nepatří!
HOWG