Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historik Vondruška versus slouhové z Bruselu ‒ Mgr. Bc. Jan Kopal

9. 10. 2017

Příznačně, coby potrefená husa ze známého českého pořekadla, která se ozve a zakejhá, se zachoval europoslanec Libor Rouček. Bruselský pantáta se navezl do historika a spisovatele Vlastimila Vondrušky, že hlásá bludy o Evropské unii. Ta podle Roučka rozhodně nepotírá vlastenectví a naopak rozvíjí a financuje rozmanitost a jinakost. Dodal také, že jinde by to Vondruškovi tak snadno neprošlo.
Historik Vondruška své teze pregnantně formuloval v úvodní části vynikající a čtivé studie „CIVILIZACE 2017“ (Mf Dnes 2. 10. 2017). Ještě téhož dne zveřejnil stoupenec internacionalismu a kosmopolitismu (též obhájce spolupráce se sudetskými Němci) Rouček svůj odsuzující status na Facebooku. Jaká je skutečnost, vidíme dnes a denně, stačí se podívat na informace plynoucí z Bruselu a od věrozvěstů, hlásajících evropské hodnoty (à la Jakub Janda a jeho nechvalně známý think-tank).
I ve své historické próze je spisovatel Vondruška současný a aktuálně varující, než na eurounijně-rigidní vlně se plavící Rouček kdy bude. 
Pozitivně kvituji vynikající počin redakce Mladé fronty Dnes a přeji, nejen na stránkách denního tisku, více Vondrušků a méně Roučků.

Mgr. Bc. Jan Kopal

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář