Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdivočelí lidovci na válečné stezce ‒ Mgr. Bc. Jan Kopal

8. 10. 2017

Střet idejí a politických programů patří ke koloritu všech demokratických voleb, kde se nejdramatičtěji utkávají soupeři z protilehlé části politického spektra, případně subjekty usilující o podporu stejného voličského elektorátu. Takovým snahám dominuje úsilí o znemožnění a eliminaci protivníka.
Je s podivem, že lidovci, známá to klidná síla, si pro letošní volby za svého sparing partnera a úhlavního nepřítele vybrali těžkou váhu v podobě SPD Tomia Okamury, na kterého od počátku vytrvale útočí, brojí proti němu a nevyhýbají se ani ranám pod pás. To by se monsignore Jan Šrámek, dlouholetý předseda lidovců v éře I. republiky, divil, kam se vytratila jeho konsenzuální politika, zosobněná heslem: „Dohodli jsme se, že se dohodneme.“
Rekapitulujme si vývoj situace: KDU-ČSL ukrývá ve svých útrobách výkvět Bratrstva Havlovy pracky, zosobněné jmény Bělobrádek, Herman, Gabal, Čižinský, Sekyra, Pithart, Svoboda... Lidovci angažují na svou kandidátku Hyata Okamuru, který nešetři výpady proti svému bratru a díky tomu dostává prostor v pravdoláskařsky orientovaných médiích a jejich hlásných troubách. Přisluhovač sudetských Němců a ministr a (ne)kultury Daniel Herman se před televizními kamerami tvrdě naváží do Tomia Okamury. Pozadu nezůstává ani europoslanec a aktivní slouha Brusele Tomáš Zdechovský: vyhrožuje lídrovi SPD trestním oznámením, když lidovci prý v europarlamentu nehlasovali pro potrestání ČR za nepřijímání imigrantů. V takové atmosféře manažer lidovců Václav Pláteník se Žlutým týmem (placená klaka mladých a nadutých fracků bez vychování), který si jako správný medvědář vodí a řídí, zinscenuje potyčky před Duelem TV Barrandov. Tuto story převypráví a s ufňukaným komentářem vysílá do světa.
Na závěr se jen zbývá zeptat na následující otázky: Je všechno jenom náhoda? Kdo tyto šaškárny osnuje? Komu je to celé ku prospěchu?

Mgr. Bc. Jan Kopal

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář