Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohádky piráta Bartoše - Mgr. Bc. Jan Kopal

12. 11. 2017

Žijeme ve věku příběhů a velkých vypravování, kde se každý snaží svou story vyprávět po svém. Činí tak i leader pirátů Ivan Bartoš, kterého zjevně dohání jeho „technařská“, „huličská“ a anarcho-marxistická minulost, o které se toho dozvídáme každým dnem stále víc a víc. V takové situaci je kouřová clona (nejen marihuanové kouře) vítaným nástrojem.

Bartošův narativ a obraz mírotvorného a pacifistického pankáče dostává jasnou trhlinu. Přesto se Ivan Bartoš snaží svou minulost maximálně retušovat a přikrášlovat, jak o tom svědčí poslední velký rozhovor z časopisu Týden č. 46 („Jak nakládačka na CzechTeku nasměrovala Ivana Bartoše do politiky. Nejsem Marxista, jsem pankáč!“), který připomíná jednu velkou pohádku pro odrostlejší děti.

Jeho líbivé řečičky a vytáčky mohou zabírat na ty, kteří si nepamatují řádění anarchistů během zasedání Mezinárodního měnového fondu a nevzpomínají si na pomlácené zasahující policisty během CzechTeku, kde anarchisté útočili mnoha důmyslnými zbraněmi a vrhali na policisty dřevěné kůly a hranoly. Levicová teroristická organizace Antifa rozhodně neproslula jako spolek filantropů, mazajících chleba bezdomovcům, a vzdělávací spolek, jak se snaží naivním čtenářům namluvit pan Bartoš. Naopak: je známa pouličními bitkami, útoky na policisty a legálně povolené demonstrace vlastenců (např. připomínajících si tradičně vznik Československa).

Antifa na svých webových stránkách protiprávně po léta shromažďovala fotografie a adresy domnělých i skutečných odpůrců, vůči kterým organizovala guerilové, zákeřné útoky zakuklených a ozbrojených bojůvek, které útočily zásadně v několikanásobné přesile. V ulicích „bijci“ Antify vrhali dlažební kostky a cihly na policisty i politické odpůrce. Za „fašisty“ a „nacisty“ označili nejen každého, kdo měl odvahu se přihlásit ke své vlasti a národu, ale dovolil si třeba jen s nimi nesouhlasit (zjevný znak opravdového a skutečného fašismu), ale o tom všem vrchní „pirát“ raději mlčí.

Takže: pane Bartoši, je zřejmé, že a) zcela nepokrytě lžete, b) vykládáte naivní pohádky, kterým ani sám nevěříte. Popravdě řečeno nevím, která z těchto variant je horší. Každým svým skutkem každopádně dokazujete, že nejste o nic lepší, nežli současní, zprofanovaní politici. Možná dokonce i o něco horší!

Mgr. Bc. Jan Kopal

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář