Jdi na obsah Jdi na menu
 


Studenti na cestě k Mordoru ‒ Mgr. Bc. Jan Kopal

26. 11. 2017

Blížící se Mezinárodní den studenstva (17. 11.) mne vede k úvaze o vývoji a povaze naší nastupující generace a hlavně budoucí inteligence. Čeští studenti se v minulosti projevovali bojovně, radikálně, odbojně a dlouhodobě pluli na vlně národní emancipace a uvědomění, což prokázali aktivním a neúnavným bojem s nacistickou i komunistickou totalitou. V této vřavě neváhali obětovat ani to nejcennější - své vlastní životy.

Pozoruji-li dnešní mladou generaci, tak se musím ptát, kam se vytratil obrozenecký zápal, onen duch revolučního roku 1848, omladinářský étos, budovatelský elán při vzniku republiky a odbojové memento?

Zlaté tele konzumu a falešná vějička lžihumanismu spolu se vštěpováním kosmopolitních a neomarxistických idejí už od kolébky vykonaly své. Pozéři s Respektem v kapse, plackou Havla na klopě, vyznávajíce old punk knížete Hajaji a zásobováni marihuanovým fetem a soft levičáckými, pirátskými, žvásty představují tvárnou hmotu pro elity a jejich řídící orgány z Bruselu a ze Sorosových nadací.

Jistě: existují i čestné výjimky, které vyznávají tradiční a konzervativní hodnory, úctu k rodině a odpovědnost k vlasti a národu. Boj o duši se povede i po této linii. Pokud není finálně dobojováno, tak ani zde není vše ztraceno. Okovy otroctví se vždy dají přetavit a při scestí, směřujícím k branám Mordoru, se dá vykročit tím správným směrem.

Příklady táhnou a dobří lidé ještě žijí. Společně máme šanci překazit ďábelské plány globalistů a jejich přisluhovačů. Mysleme na to při výchově budoucí generace a dávejme jí ty správné příklady: hodné odkazu našich předků!

15. 11. 2017

Mgr. Bc. Jan Kopal

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář