Jdi na obsah Jdi na menu
 


Evropská rozmanitost – František Růžička

25. 8. 2015

Lze říci (i napsat), že v rámci oslav 750. výročí založení jihočeské metropole se zde střídá jedna akce za druhou. Možná, že je jich až příliš, takže běžný člověk nestačí na mnoho z nich ani reagovat a zúčastnit se jich.

Sdružení Ackermann-Gemeinde připravilo několikadenní program s různými akcemi. Nejdříve však stručná informace. SAG vzniklo počátkem roku 1999 jako občanské sdružení se záměrem navázat na působení jiného spolku, který působil nejdříve v SRN a později i v Československu. Hlásí se k jeho morálnímu odkazu a tradicím. Název je odvozen od literárního díla ze 14. století „Ackermann aus Böhmen (Oráč z Čech, Vyšehrad 1994), které napsal Jan ze Žatce, notář Nového Města Pražského. Je to dialog člověka se smrtí o životě a o smrti, o smyslu života, o bolesti.

Program pro širokou veřejnost byl zahájen ve čtvrtek na náměstí Přemysla Otakara II. panelovou propagační výstavou s malováním a skladbou puzzlí na dlažbě právě pod názvem „Evropská rozmanitost – jsme její součástí“. Podstatná část výstavy byla věnována dokumentaci o vzniku sdružení SAG. A dále společenství Dona Bosca (Salesiánské středisko mládeže, dům dětí a mládeže České Budějovice), které přispívá prostřednictvím preventivního výchovného systému Dona Boska volnočasovým aktivitám a sociální prací k celostnímu rozvoji dětí a mládeže.

V pátek ráno se uskutečnila česko-německá bohoslužba v katedrále sv. Mikuláše s hlavním celebrantem českobudějovickým biskupem Mons. V. Kročilem s hudebním doprovodem (Mše D-Dur, Ant. Dvořák). Večer pak „Benefiční koncert klasické hudby“ v klášterním kostele Obětování Panny Marie.

Sobotní ranní program pokračoval česko-německou bohoslužbou v klášterním kostele s hlavním celebrantem světícím biskupem Dr. R. Hauke z Erfurtu. Odpoledne pak akce „Město živých knih“, kdy svědci současnosti i pamětníci vyprávěli a besedovali na různých místech města. V obřadní síni radnice rozhovor s náměstkem ing. J. Talířem; v sále katedrální fary rozhovor s mladým politikem Mgr. Š. Hellerem; v katedrále sv. Mikuláše průvodkyně Mgr. J. Hansová; v klášterním kostele průvodce ing. J. Míchal; v kapli Smrtelných úzkostí Páně rozhovor s řeckokatolickým duchovním P. R. Zassiedkem; v kostele P. M. Růžencové rozhovor s mladým knězem P. J. Madarem… a řadě dalších míst (celkově 12).

Po všechny dny byla na náměstí k dispozici rikša pro jízdy po historickém centru. Zahajovací jízdu před radnicí podstoupil generální vikář českobudějovického biskupství Mons. A. Pintíř.

Na závěr doplňme, že sdružení usiluje o smíření mezi Čechy a Němci, posiluje vědomí společné kultury obou národů a přispívá k budoucnosti Evropy… Ministr kultury Daniel Herman byl zvolen na příští dva roky předsedou sdružení, když vystřídal ing. J. Talíře, který byl předsedou od roku 2010.

František Růžička, České Budějovice

p1300094.jpg

Zahájení na náměstí

p1300098.jpg

Spoluúčast generální vikáře čbu. biskupství

p1300106.jpg

Skládání puzzlí

p1300097.jpg

Děti malují

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Soudkyně uvěřila Nečasovi. Rozvědka bránila moji rodinu (2)

(Echo24 , 26. 8. 2015 19:56)

Soudkyně uvěřila Nečasovi. Rozvědka bránila moji rodinu 26. srpna 2015 Echo24
https://echo24.cz/a/w9HTz/soudkyne-uverila-necasovi-rozvedka-branila-moji-rodinu
Kauzy Jany Nečasové: uplácení i únik informací Zneužití vojenské tajné služby
Obvodní soud pro Prahu 1 na konci května Nečasovou nepravomocně zbavil obvinění ze zneužití Vojenského zpravodajství (VZ) ke sledování manželky premiéra Petra Nečase (ODS) a dvojice zaměstnanců z úřadu vlády. Loni v červnu byla Nečasová v této kauze uznána nepravomocným trestním příkazem vinnou a byla jí uložena roční podmínka s odkladem na čtyři roky. Nečasová se proti tomu ale odvolala. V případu, jenž vedl k pádu Nečasovy vlády, byli souzeni také bývalí šéfové VZ Ondrej Páleník a Milan Kovanda i zpravodajec Jan Pohůnek. Také je na konci května soud zprostil viny.
Údajné uplácení poslanců
Spolu se svým manželem, někdejším premiérem Petrem Nečasem, je Nečasová obviněna z podílu na uplácení poslanců ODS Marka Šnajdra, Ivana Fuksy a Petra Tluchoře. Ti se na podzim 2012 vzdali poslaneckého mandátu, a navzdory svým námitkám tak umožnili schválení vládního daňového balíčku, se kterým Nečasova vláda spojila žádost o vyslovení důvěry. Žalobci exposlance vinili, že se mandátů vzdali za příslib lukrativních postů ve státních firmách. Podle policie premiéra k přislíbení „trafik“ navedla právě Nečasová spolu s někdejším náměstkem ministra zemědělství Romanem Bočkem. Stíhání exposlanců zrušil v roce 2013 Nejvyšší soud s odvoláním na poslaneckou imunitu. Letos v dubnu se stát Šnajdrovi, Fuksovi i Tluchořovi za stíhání a vazbu veřejně omluvil. Trojice dostane také statisícové odškodné.
Únik informací z BIS
Vrchní státní zastupitelství v Olomouci letos v březnu podalo obžalobu v případu údajného úniku informací z Bezpečnostní informační služby (BIS). Podle dřívějších informací se týká Nečasové, lobbisty Iva Rittiga, jeho obchodního partnera Tomáše Jindry a advokáta Davida Michala z advokátní kanceláře MSB Legal. Pražský městský soud tento týden vrátil spis žalobcům k dopracování; podle tisku proto, že vyšetřování bylo vedeno v utajeném režimu a obvinění tak neměli přístup do celého spisu. Státní zastupitelství se proti tomu ohradilo a věc bude posuzovat vrchní soud.
Údajné krácení daní
Nečasová čelí obvinění, že nezaplatila daň z darů za více než deset milionů korun, které dostala jako ředitelka kabinetu premiéra. Stát tak podle žalobců připravila na daních o 736 000 korun. Žalobci ji chtěli kvůli darům původně obvinit z korupce, neměli pro to ale dostatek důkazů. Proti obvinění z krácení daně podala Nečasová stížnost k Nejvyššímu státnímu zastupitelství. To ji nicméně zamítlo.

echo24.cz -(Association of Banana Republics)

(echovalasska.cz, 26. 8. 2015 19:47)

http://www.echovalasska.cz/odtajneno/ceskou-republiku-ceka-vyhazov-z-eu-delate-nam-ostudu-rika-barroso/
Českou republiku čeká vyhazov z EU. „Děláte nám ostudu,“ říká Barroso
echovalasska.cz
echo24.cz -(Association of Banana Republics) Domina řídila republiku bičíkem skrze svého otroka. Šokující zpráva prosákla z kuloárů Evropského parlamentu. Česká republika bude v nejbližší době vyloučena z Evropské unie. Podle nepotvrzených informací byly onou poslední kapkou skandály nejvyšších českých představitelů v poslední době spojené s pádem vlády. O vykopnutí Česka z evropského spolku se mezi nejvyššími představiteli EU šuškalo už za vlády Václava Klause, ....
Důvodů pro vyloučení ČR je celá řada. Podle kritiků je Česko už tak nesmírně prohnilé, a to zejména v nejvyšších patrech politiky, že samotná korupce je považována za normální jev. Nejvyšší soud je napojený na politické kmotry a neslýchaným způsobem zasahuje do verdiktů soudů nižších instancí, takže přistižení korupčníci z řad top politiků unikají trestu. Čeští prezidenti nerespektující ústavní pořádky, s premiérem manipuluje skrze sex úřednice, aférami obestření ministři a poslanci jsou permanentně policií vyslýcháni kvůli úplatkům.
„Jde o typický a učebnicový příklad mafiánského kapitalismu, kde politická kultura poklesla za posledních 20 let na úroveň Barmy či Haiti,“ zdůvodňuje vyhazov z elitní společnosti předseda Barroso a dodává: „Jste brzdy EU, neplníte její kritéria a rozkrádáte peníze z unijních fondů. Vaší čelní představitelé tropí dlouhodobě celosvětovou ostudu nejen republice, ale především i celé Evropské unii!“
Poslední kapkou po Klausových celosvětově známých excesech byla milenecká aféra premiéra Petra Nečase spojená se zátahem na úřadě vlády, kdy policie pozatýkala vedle ředitelky Nečasova kabinetu Jany Nagyové i několik bývalých poslanců za ODS kvůli korupci a pár lampasáků z rozvědky za zneužívání svého postavení.
S vyloučením Čechů z EU souhlasí i jinak zdrženlivý Vatikán. Papeže Františka rozlítily sexuální eskapády ženatého katolíka Nečase, který si za značné sumy ze státní kasy vydržoval na úřadě vlády finančně velice nákladnou milenku.
„Exkomunikace je namístě. S vámi Čechy byly odpradávna jen problémy. Nejdřív reformátorští husité, pak protestantští evangelíci, posléze rudí komunisté a nakonec nevěřící ateisté. A tu nepatrnou menšinu katolíků reprezentuje sexem posedlý český premiér, který kvůli erotickým hrátkám se svou úřednicí zapudil manželku i čtyři děti,“ lamentuje papežský nuncius v České republice Mons. Giuseppe Lorenzo. ...
Jak je možné, že republiku prostřednictvím předsedy vlády řídila vyučená prodavačka a bývalá mzdová účetní strojíren v Chodově? Jak se mohlo stát, že chodila za premiéra vyjednávat na schůzky a rozhodovala dokonce i o tom, s kým se Nečas může či nemůže bavit?
Psychologové mají jasno. Zamilovanému Nečasovi se změnil hodnotový žebříček jako když se převrátí přesýpací hodiny. Nagyová ovládala nezkušeného Nečase, jenž jako praktikující katolík poznal intimně pouze svojí ženu, přes své vyvinuté macaté tělo. „Jako zkušená domina jej převálcovala a sexuálními praktikami přinutila k absolutní oddanosti. Jde o klasický vztah domina - otrok,“ tvrdí sexuolog Timur Bašný a dodává, že něco podobného by se žádnému ostřílenému proutníkovi, např. Berlusconimu, stát nemohlo. ....
Vymítač ďábla Josef Krobot má naproti tomu za to, že Nečas je pouze obětí čarování a magického působení čarodějnice Jany Nagyové. „Roztoužený expremiér je evidentně v tzv. erotickém rauši....
Českou republiku tak čeká přestup do méně náročného společenství, které by mělo českým poměrům více vyhovovat. Členství v ABR (Association of Banana Republics - Společenství banánových republik) přinese i nesporné výhody. Barroso Čechy chlácholí: „V ABR budete v ekonomice jednoznačně jedničky a v korupci na pěkném průměru!“

Mezi 12.8.1881 a 22.8.2015 -Praha hoří pod Krnáčovou a Babiše-Chyběly funkční hydranty!

(Lidovky.cz - velitel pražských hasičů Roman Hlinovský , 26. 8. 2015 15:21)

"Před 130 lety, 12. srpna 1881, došlo k jedné z nejtragičtějších událostí, která postihla českou kulturu: nedávno otevřené, avšak ještě ne zcela dokončené Národní divadlo v Praze vyhořelo. V kontextu obdobných neštěstí, jež tehdy postihovala také jiná divadla v Evropě i mimo ni, to nebylo nic mimořádného. Vždyť k požárům docházelo po celá staletí a ochrana před ohněm stála v popředí pozornosti obyvatel jak ve městech, tak i na vesnicích. A jistě nikoli náhodou patřily právě hasičské spolky k těm vůbec nejstarším."
Tak to bylo... a co je po velkým ANO ? :
24. srpna 2015 13:09 Lidovky.cz Požár ve Vysočanech nemusel být tak
ničivý. Chyběly funkční hydranty
Zdroj: http://www.lidovky.cz/pozar-ve-vysocanech-nemusel-byt-tak-obrovsky-chybely-vsak-funkci-hydranty-1uu-/zpravy-domov.aspx?c=A150824_121943_ln_domov_sk

v pražských Vysočanech, kde v sobotu 22.8. 20154 večer vypukl obrovský požár, chyběly podle zjištění serveru Lidovky.cz fungující hydranty. Jediný, který mohli zasahující hasiči využít, byl v Kolbenově ulici. To zpomalilo práci hasičů. „Škody mohly být významně menší,“ řekl velitel pražských hasičů Roman Hlinovský.
Příčina velkého požáru mezi stanicemi metra Kolbenova a Vysočanská zatím není známá. Případ už začala vyšetřovat policie. Na místě ale nebyla funkční hydrantová síť, která by výrazně usnadnila práci zasahujícím hasičům.

Přitom politici na Praze 9 se podobné katastrofy obávali již dříve. Hasiči halu a sklady textilu kontrovali už před třemi lety, po požáru ve vietnamské tržnici Sapa. Při minulé razii ve Vysočanech ale neměli inspektoři přístup do všech prostor.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/pozar-ve-vysocanech-nemusel-byt-tak-obrovsky-chybely-vsak-funkci-hydranty-1uu-/zpravy-domov.aspx?c=A150824_121943_ln_domov_sk

Die Presseschau aus deutschen Zeitungen

(aus deutschen Zeitungen, 26. 8. 2015 14:28)

26. August 2015 - Die Presseschau aus deutschen Zeitungen
Mit Kommentaren anlässlich des heutigen Besuchs von Bundeskanzlerin Merkel in der Flüchtlings-Notunterkunft im sächsischen Heidenau. Außerdem geht es um die staatlichen Steuer-Mehreinnahmen und um die Konjunktur- und Börsenentwicklung.
Zum ersten Thema. Aus Sicht des KÖLNER STADT-ANZEIGERS kommt der Gang der Kanzlerin nach Heidenau reichlich spät: "Der Besuch wirkt beinahe wie ein unfreiwilliger Akt, da er erst auf vielfache Aufforderung erfolgte, nun endlich Flagge zu zeigen. Die Republik steht an einer Wegmarke. Wer glaubt, dem lasse sich mit moderierender Passivität begegnen, irrt. Merkel muss ihren bisherigen Politikstil ändern, dem das Zögern vor Heidenau zuzuschreiben war. Sonst gerät das Land weiter ins Schlingern", warnt der KÖLNER STADT-ANZEIGER.
Auch die Zeitung SÜDWEST PRESSE kritisiert Merkel: "Der zögerliche Gang an die Öffentlichkeit offenbart die größte politische Schwäche Angela Merkels: Ihr fehlt der Mut zur Symbolik, zu klaren Worten, zum ersten Schritt. Es ist Aufgabe der Regierungschefin, den Deutschen zu zeigen, dass wir bereit sind, diese Herausforderung zu meistern, und es nicht hinnehmen, wenn Unterkünfte brennen oder Flüchtlinge angegriffen werden. Angela Merkel hätte als Erste Partei ergreifen müssen. Doch solche Entschiedenheit widerstrebt der Taktiererin zutiefst. Sie handelt erst, wenn sie muss. In Brüsseler EU-Runden mag das sinnvoll sein - dieses Mal hat sie den richtigen Zeitpunkt verpasst", urteilt die SÜDWEST PRESSE aus Ulm.
In der BRAUNSCHWEIGER ZEITUNG heißt es: "Kanzlerin Angela Merkel spricht von 'alkoholisierten Schreihälsen', Vizekanzler Sigmar Gabriel von 'Pack', Bundestagspräsident Norbert Lammert von einer 'Schande': So wohltuend und richtig die Distanzierungen deutscher Spitzenpolitiker nach den jüngsten rechtsextremen Krawallen sind - sie kommen viel zu spät. Die geistigen Brandstifter kommen nicht zuletzt aus den Reihen derjenigen, die als Pegida in Dresden begannen, gegen die Islamisierung des Abendlandes zu demonstrieren. Heute schmeißen sie Steine und Flaschen, greifen Polizisten an und rufen: Wir sind das Volk. Pegida ist es nicht gelungen, eine Debatte zu führen, die sich mit den Beweggründen von Flucht auseinandersetzt. Die Politik hat ihr das durchgehen lassen", bemängelt die BRAUNSCHWEIGER ZEITUNG.
Die in Weiden erscheinende Zeitung DER NEUE TAG bemerkt angesichts der zahlreichen fremdenfeinlichen und rechtsextremen Vorfälle im Bundesland Sachsen: "In Dresden wurde schon zu DDR-Zeiten mit Blick auf die Bombardierung der Stadt im Zweiten Weltkrieg ein Opfermythos gepflegt. Stadt und Freistaat haben sich nie von diesem falschen Geschichtsverständnis abgegrenzt. Für Sachsen gilt wie für alle ostdeutschen Länder: Der Rechtsextremismus kam nicht von außerhalb. Er tobte schon zu DDR-Zeiten in seiner menschenverachtenden Brutalität. Der Rechtsextremismus ist auch keine Folge der zeitweiligen wirtschaftlichen Probleme nach der Wende. Es war der Sohn eines Professors, der sich der rechtsextremistischen Terrorgruppe NSU anschloss", gibt DER NEUE TAG zu bedenken.
Die BERLINER MORGENPOST notiert: "Wenn Merkel zurück ist, sollte der nächste Bürgerdialog in Berlin stattfinden: im Bundestag. Es ist Zeit für eine Regierungserklärung über die Zuwanderung, die Asyl- und Flüchtlingspolitik. Denn sie überlagert alle anderen Probleme und ist eine der größten Herausforderungen seit der Deutschen Einheit vor 25 Jahren. Frau Merkel, übernehmen Sie!"