Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hoří, hoří – František Růžička

16. 9. 2015

Nejspíše by se nechalo dodat – má panenko. Navodilo by to atmosféru tvůrčího česko-italského filmu režiséra Miloše Formana z roku 1967 s pranýřováním české národní povahy a poukazováním na prázdné hlavy, dlouhé prsty a plytké svědomí, jak uvádí filmová dokumentace. Současně by to také navodilo tropická vedra letošního léta, kdy hořela pole, lesy, dokonce i fabriky.

Dovolím si však připojit zcela jiné oslovení. „Hoří, pane hejtmane!“. Ano s vykřičníkem. Mám k tomu svůj důvod, protože bych to zároveň uvedl v množném čísle: „Hoří, páni hejtmané!“ Také nedaleko jihočeské metropole vzplál ve večerních hodinách 11. srpna požár, jehož kouř se valil nad severní část města a přilehlé obce v okolí. Plameny dosahovaly až sedmimetrové výše, když na nelegální skládce nad Vrátem, nedaleko Hůr, hořel slisovaný materiál (koberce, textil, pneumatiky). Hasiči likvidovali požár celou noc, byla použita speciální pěna a těžká technika. Když v Hůrách došla voda, museli hasiči do sousedního Rudolfova. Zde se muselo zasahovat i proti mnohým překážejícím zvědavcům. Zasahovalo třináct hasičských jednotek. Byla vydána ochranná opatření: nevycházet ven a nevětrat v místech, kam se valil kouř. Opatření byla odvolána až druhý den dopoledne. Hasiči ale nadále pokračovali ve své práci, neboť slisovaný materiál ještě doutnal a žhnul. Na pomoc přijela i armáda.

Jak uvedl místní tisk, pozemky byly pronajaty v roce 2004 (!) firmě zabývající se nakládáním s odpadem. Mělo dojít k jeho recyklaci. Firma však v roce 2007 skončila v konkurzu. Od té doby se skládku nepodařilo zlikvidovat. Varování přišlo už v roce 2008, kdy stejná firma navezla odpad do Vráta, který hořel při požáru již tehdy. Z původní dokumentace lze dohledat, že skládkou se zabývala českobudějovická pobočky Arniky již počátkem roku 2006. Jednalo se o odpad dovezený z Německa a Rakouska pro společnost Profiakont, která provozovala zařízení na drcení a recyklaci odpadů. Byl podán podnět na ČI životního prostředí. Zjistilo se, že majitelem pozemků dané lokality je několik fyzických osob a nepodařilo se prokázat, kdo je tedy vlastníkem odpadu. Uvádí se zhruba 3000 tun slisovaného materiálu. Po úpravě rozdrcením bylo již nemožné dohledat původ. S politováním lze uvést, že povolování je záležitostí krajských úřadů!!!

Takže nám hoří a hoří další skládky, hasiči se činí hašením, požárníci vymýšlejí další a další málo účinná protipožární opatření, starostové píší a píší, planě lamentují, kroutí pochmurně hlavami… Páni radní na všech úrovních jednají a jednají, ale na zvládnutí podobných podnikatelských subjektů nemají sílu ani potřebná zákonná opatření. Co tedy páni – hejtmané – kteří působíte v Jihočesku dlouhá léta, pro to ještě můžete (nebo nemůžete) udělat??? Vždyť je to i váš kraj a žijí v něm lidé potřebující klid, čisté ovzduší a nezamořenou krajinu.

František Růžička, České Budějovice

p1300162.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Všeobecný úvod do exopolitiky - přednáška - vysvětelní jak věci jsou!(2)

(Exopolitik , 19. 9. 2015 16:08)

Setkal se s mnoha lidmi s touto zkušeností v České republice, které podrobně zkoumal. Tato snaha vyústila v sepsání knihy „Setkání čtvrtého druhu, realita únosů do UFO v Čechách" (Votobia 2008). V roce 2009 založil Českou skupinu exopolitiky. Přispíval také do amerického UFO Magazine o UFO v Čechách a několikrát se objevil v různých TV pořadech ohledně UFO či ve zprávách, kde komentoval nejrůznější pozorování UFO. Je členem exopolitického poradního výboru pro střední Evropu. Co je to exopolitika ? Exopolitika je studium klíčových jedinců, politických hráčů, institucí a procesů spojených s jevem UFO a mimozemskou hypotézou. Je to studium politických procesů a vládnutí v mezihvězdné společnosti. Exopolitika je založena na pochopení toho, že Země byla navštívena mnoha vyspělými mimozemskými rasami s rozmanitými druhy motivací, programů a etiky. Dynamika tohoto vzájemného působení mezi mimozemskými rasami a pozemšťany, je předmětem zkoumání exopolitiky.
Zájmem exopolitiky je navazování kontaktů s veřejně činnými osobami, politiky, institucemi a seznamování se s výsledky všech veřejných i soukromých aktivit související s jevem UFO a hypotézou o mimozemském původu těchto jevů. Exopolitika předpokládá, že určité skupiny osob a určité instituce mají k dispozici informace týkající se vesmírných civilizací a byly nebo dokonce jsou s nimi v kontaktu a že tyto informace jsou udržovány v tajnosti nejen před veřejností, ale i před zvolenými zastupiteli, úředníky a dokonce i před vyššími důstojníky armády.
První exopolitická skupina v České republice vznikla v červenci roku 2009. Přispěla k tomu potřeba přijetí nového paradigmatu a nových postojů, které by nahradily stávající nefunkční model přístupu k ufologii a její chápání, její statickou pozici a bagatelizování její věrohodnosti v naší zemi.
Inspirací a příkladem pro založení exopolitiky.cz byly významné projekty v západních zemích: Exopolitický vzdělávací institut PhDr. Michaela Sally; Institut pro koordinaci ve vesmíru -- exopolitický pohled JUDr Alfreda Webra; projekt Disclosure, projekt Orion a Středisko pro studium vesmírných civilizací Dr. Stevena Greera; zbudování protokolů pro kontakt a aklimatizační programy Paoly Harris; iniciativa postupného odhalování archivů ministerstva obrany Velké Británie Nicka Popa, GEIPAN ve Francii a další.
Zakladatelé české exopolitické skupiny vycházejí zejména ze skutečnosti, že exopolitika jako nová disciplína vyžaduje podporu při přechodu z okrajové oblasti zájmu mezi hlavní proudy odborného a veřejného dění na celé Zemi. To vyžaduje v tomto oboru seriózní odborné zkoumání skutečností a jejich teoretické vyhodnocování a následné publikování materiálů a jejich poskytování politickým činitelům, sdělovacím prostředkům a veřejnosti. V tomto směru se očekává spolupráce veřejnosti a využití všech prostředků, které poskytuje demokratické zřízení.
Hlavní cíle činnosti české exopolitické skupiny:
1.zvyšovat informovanost v otázce UFO a vesmírných civilizací
2.úsilí ukončit utajování existence mimozemské přítomnosti na naší planetě zodpovědnými činiteli.
3.studium klíčových dokumentů uniklých z vládních institucí týkajících se mimozemské otázky a odhalení manipulace s důkazy ohledně utajování a potlačování informací týkajících se mimozemské otázky
4. Studium a výzkum vesmíru a navázání kontaktu a spolupráce s vesmírnými civilizacemi.
5.prosadit zákaz umisťování zbraní ve vesmíru (viz návrh rezoluce OSN „Desetiletí kontaktu" www.thepetitionsite.com/takeaction/52928­7855
6.prosadit zahájení výzkumu nových čistých zdrojů energie, zejména volné energie a dále postupné opravování mylných historických faktů o původu a vývoji lidstva (exo-archeologie, exo-teologie)
7. Exopolitika v Čechách bude apelovat na českou vládu. ministerstvo obrany a další instituce ohledně spolupráce ve smyslu prioritních zájmů exopolitiky

Ať se zdají být příběhy sebešílenější, tak ve výsledku krásně zapadají do reality

(ÚSTR - archiv:, 19. 9. 2015 14:02)

Největší příběh co byl kdy popřen (CZ titulky)
https://www.youtube.com/watch?v=FFeimdj713k
Publikováno 28. 10. 2012


Dokumentární film mapuje historii fenoménu UFO v USA. Zabývá se případy a záběry ze Země i vesmíru od 40. let 20. století až po současnost. Vedle natočených materiálů předkládá nespočet výpovědí a rozhovorů s důvěryhodnými osobami, jako jsou vojenští funkcionáři, piloti, astronauti či zaměstnanci organizací CIA a NASA. Ti se svými výpověďmi pokusí poodkrýt roušku tajemství nejen o existenci mimozemských civilizací, ale i o utajovaných vládních programech, pohonných systémech a zdrojích energie, které by navždy změnily situaci na naší planetě. Originální název: "UFO - The Greatest Story Ever Denied "
ČSFD 73%: http://www.csfd.cz/film/228274-ufo-th...
a
https://www.youtube.com/watch?v=AGiSYgwpD8Q
Publikováno 18. 6. 2014
ÚSTR - archiv uvádí DOKUMENT:
https://www.youtube.com/watch?v=TZp6lV6zEJQ
Jasné důkazy, které vás jistě přesvědčí o existenci mimozemských civlizací. Zatím jich známe 16 oficiálních ras(druhů).. V dokumentu vám ukáží tajemství, které vám vláda nikdy nepoví!!! Natož Sobotkova!
Co je v pozadí za globálními přeměnami a tlaky na odpůrce marxismu?:
Světlo poznání Pochopení smyslu života: Pro lidskou rasu je nezbytné aby přestala existovat?
Odhalení Konspirační spisy Kompletní 2 serie 1-10. díl ŠOKUJÍCÍ CZ HD
Publikováno 11. 4. 2015 - díly: Soudný den, Otrávený ostrov, Ovládání mysli, Nový světový (ne)řád, Živí-Mrtví Zombie, Tajemství Aljašky a zařízení H.A.A.R.P, Klony útočí,Yetti Tajemství sněžného muže, Antikrist (Obama ?), Válka strojů - jsou názvy jednotlivých dílů celé této neuvěřitelné serie dokumentů. Bez otravných připomínek pořadu a zbytečných nedůležitých informací. Zde je pouze nálož toho největšího extrému s největší věrohodností. Ať se zdají být příběhy sebešílenější, tak ve výsledku krásně zapadají do reality.
Tedy děje v ÚSTRu zapadají do celkové devastace planety Země a její ovládnutí marxisty, slouhy pěkného hnusu - z vesmíru?Komu vadí Bc.František Stárek ?

(Kocour/ET/EBE-MyCash, 19. 9. 2015 13:48)

Bc.František Stárek (* 1952) Adresa pracoviště: Ústav pro studium totalitních režimů, Siwiecova 2, Praha 3−Žižkov, 130 00; Telefon: +420 221 008 267; E-mail: frantisek.starek@ustrcr.cz Odborné zaměření Státní správa - Praktické znalosti: činnost čs. undergroundu činnost Charty 77 samizdat -Kontakt: Adresa pracoviště: Ústav pro studium totalitních režimů, Siwiecova 2, Praha 3−Žižkov, 130 00 Telefon: +420 221 008 267
E-mail: frantisek.starek@ustrcr.cz
Vzdělání:1996 Právnická fakulta Masarykovy university v Brně, obor státní správa Profesní curriculum: 1979 – 1990 Vydavatel a šéfredaktor časopisu Vokno 1990 – 2007 Vedoucí pracovník kontrarozvědky (ÚOÚD, FIS, FBIS, BIS) - Články a rozhovory: Karel Kryl Jaro desáté, Praha 2004, ... než přišli Rusáci, Vítězové? Poražení?, Praha, 2005, díl 1, str. 857 – 889
Rozhovor pro časopis Nový prostor č. 130, 24. 2. 2003 Příběh jedné vězeňské účtenky, RADIO Revue č. 9, str. 42 a n., září 2002
atd…. viz www.cunas.cz
Životopis: Narodil jsem se 1.prosince l952 v Plzni, v rodině kde je aktivní odpor proti totalitním režimům standardem. Můj otec Jaroslav Stárek byl vězněn v 5O-tých letech a bratr JUDr. Jaroslav Stárek byl vězněn jednak za II.světové války gestapem a podruhé na začátku normalizace za hanobení hlavy spřáteleného státu. ....již řadu přátel v okruhu tehdy se formujícího českého undergroundu, ve kterém jsem znám pod přezdívkou „Čuňas“. ... případu „Plastic People“ .... U okresního soudu jsem byl odsouzen k 8 měsícům, Případ Přeštice, .... ve skutečnosti jsem strávil půl roku ve vazbě ve věznici Plzeň-Bory. rozsudek Na začátku roku l977 jsem se plně věnoval organizačním a distribučním aktivitám spojeným s Chartou 77, kterou jsem téhož roku také podepsal. .... 10.listopadu 1981 jsem byl spolu s Ivanem Jirousem (Magor), Michalem Hýbkem a Jiřím Fričem zatčen a po téměř roční vazbě odsouzen jakožto iniciátor organizované skupiny vydávající časopis Vokno k 2 a půl roku odnětí svobody a 2 rokům ochranného dohledu (§ 202 výtržnictví ). závěrečná řeč Výkon trestu jsem absolvoval v nechvalně známé věznici Příbram Bytíz. rozsudek- Už v době ochranného dohledu jsem obnovil vydávání časopisu Vokno, ....organizoval Fóra Charty 77. Mezi mé další aktivity patřila spolupráce s Výborem na obranu nespravedlivě stíhaných , práce v Polsko-československé solidaritě a další činnosti spojené s nezávislými občanskými iniciativami.
V únoru 1989 jsem byl znovu zatčen a jakožto šéfredaktor časopisu Vokno a společně s mojí manželkou Ivou Vojtkovou odsouzen zavěrečná řeč v jednom z posledních politických procesů ke dvěma a půl roku vězení a dvěma rokům ochranného dohledu za pobuřování (§ 100 odst. 4 tr.zák.). rozsudek Současně s tím připravila a odvysílala Čs.televize štvavý pořad zvaný Kamelot,....Trest jsem si odpykával v Horním Slavkově. Odtud jsem byl 26.listopadu 1989 propuštěn na základě jmenovité amnestie prezidenta republiky , kterou udělil politickým vězňům jakožto důsledek probíhajících „kulatých stolů“, Občanského fóra a vládních představitelů.
Bezprostředně po propuštění jsem se aktivně podílel na ustavování Občanského fóra, ....V dubnu 1990 jsem začal pracovat v československé a později v české kontrarozvědce, kde jsem v různých vedoucích funkcích pracoval po dobu 17 let. V roce 1996 jsem obhajobou diplomové práce na téma svoboda shromažďování ukončil studium na Právnické fakultě Masarykovy university v Brně a dosáhl jsem titulu bakalář.
U příležitosti řádového dne 1. ledna 2003 mi prezident republiky Václav Havel udělil Medaili Za zásluhy druhého stupně, a to v oblasti bezpečnosti státu. Jako životní krédo uplatňuji heslo ,,kdo chce - hledá způsoby, kdo nechce - hledá důvody.“
Související odkazy: Děti Přehled manželství Přehled zaměstnání Diplomová práce

Nabídka stipendijních pobytů: NÁZOR K TOMU - Peter Ondrasek -SK 14. 1. 2015

(Mgr. Blanka Mouralová -C.B., 19. 9. 2015 13:15)

Nabídka stipendijních pobytů:
Collegium Bohemicum podporuje vědeckou práci na nejvyšší úrovni v oblasti bádání o dějinách německojazyčných obyvatel českých zemí. Zajímají nás především projekty zabývající se obdobím od konce 18. století, které užívají moderní teoretické přístupy ke zpracování tematiky identit v širším středoevropském kontextu.
Collegium Bohemicum nabízí stipendijní místa pro česky nebo německy mluvící doktorské studenty historie a dalších sociálních a humanitních oborů za účelem dopsání doktorské dizertace.
Collegium Bohemicum umožní badatelské pobyty také dalším zájemcům, kteří předloží odpovídající projekt a získají finanční podporu z některého z existujících programů, např. přes DAAD http://www.daad.cz/. Podmínečný zvací dopis od Collegia Bohemica lze získat v krátkém termínu po zaslání životopisu, popisu projektu na tři strany (v češtině nebo němčině) a dvou doporučujících dopisů (v češtině, němčině nebo angličtině).
S případnými dotazy se obracejte a podklady posílejte na: Mgr. Blanka Mouralová, ředitelka Collegium Bohemicum, o.p.s., Brněnská 2,400 01 Ústí nad Labem
Tel. (00420) 474 282 640 Fax: (00420) 474 282 646 mouralova@collegiumbohemicum.cz
NAPŘÍKLAD z archivu ČT: http://www.collegiumbohemicum.cz/clanky/84-youtube-collegium-bohemicum/sess_ead791b34b155d108642ba5fa2eea548/
Česká televize, Kosmopolis 5. 7. 2011 - Collegium Bohemicum Publikováno 5. 8. 2013
Dokument o životě v současných Sudetech. Režisér Martin Pátek se mimo jiné zaměřil na přípravu první stálé expozice o dějinách německy mluvících obyvatel českých zemí, která by měla být do dvou let otevřena v Ústí nad Labem. Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10...

https://www.youtube.com/watch?v=XxDGN2IyFxo Publikováno 19. 7. 2013 Reportáž České televize ze dne 30. března 2011
i když se prý ÚSTR začíná prý podobat tajemné základně "dreamland 51": https://www.youtube.com/watch?v=4TkJzHgczxo
Mimozemšťané mezi námi -dokument (www.Dokumenty.TV) cz / sk Peter Ondrasek Publikováno 14. 1. 2015 Sú medzi nami mimozemšťania. Dokumentárny film sa nám to pokúsi objasniť. https://www.facebook.com/dokumentytv

Hoří i v ÚSTRu : Mlčte a vypadněte aneb ÚSTR jsme MY

( Miroslav Vodrážka -NOO ÚSTR, 19. 9. 2015 12:56)

Miroslav Vodrážka Předseda Nezávislé odborové organizace ÚSTR
Mlčte a vypadněte aneb ÚSTR jsme MY 19. září 2015
http://echo24.cz/a/wYpvV/mlcte-a-vypadnete-aneb-ustr-jsme-my
Minulý týden odešel Radim Palouš. Jedna z posledních osobností malého kmene filosofů a disidentů, kteří důsledně spojovali politické myšlení s „jiným věděním“ v duchu filosofie přirozeného světa Jana Patočky. Vědění, které není postavené na technické manipulaci, moci a vědě, ale na víře, že existuje cosi zásadně netechnického a neprůměrného, co určuje společnost a člověka. Na této myšlence byla založena i filosofie Charty 77.
Po pádu komunismu spojil politické a filosofické téma v knize Totalismus a holismus (1996), v níž vyjádřil hlubší reflexi svého protitotalitního zaměření. Je příznačné, že současní levicoví kritici teorie totalitarismu (Michal Pullmann, Michal Uhl, Lukáš Jelínek, Jan Bureš atd.) ignorují jeho dílo. S Radimem Paloušem tak symbolicky odchází i určitý minoritní diskurs,.... Ústav ignoruje mimovědecké formy poznání a z ideologických důvodů nahrazuje pojem a teorii totalitarismu pojmem diktatura, jak to příkladně udělal v Koncepci vědeckého zaměření, schválené v létě radou ÚSTR (opět Uhl, Jelínek, Bureš a s nimi taky Emilie Benešová atd.). Éra komunismu se tím staví na podobnou úroveň jako diktatura v Chile nebo režim v současném Bělorusku. Součástí sémantické války je i přejmenování Odboru zkoumání totalitních režimů, který byl depolitizován na nicneříkající Oddělení výzkumu 1945-1989, které nově vede politoložka Blanka Mouralová, jinak poradkyně předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky a ředitelka společnosti Collegium Bohemicum. Jazyk vědy podlehl ideologické dekontextualizovanosti, v níž ne náhodou chybí zkoumání tehdejší levicové ideologie.
Po hromadném propouštění zaměstnanců na jaře 2015, kdy se vedení Ústavu podařilo po mnoha letech zbavit i velké části kritiků, uspořádali v září ředitel Zdeněk Hazdra a jeho náměstek Ondřej Matějka volné setkání se zaměstnanci. Při této příležitosti jsem připomněl aktuální nezákonný postih historika Jana Kalouse (2000-2007 vedoucí oddělení dokumentace ÚDV a na ÚSTR mj. v letech 2010–2012 první náměstek a posléze až do loňska ředitel odboru zkoumání totalitních režimů) a přirovnal chování vedení k zelináři z Havlova eseje Moc bezmocných, neboť management zakládá svou existenci na alibistickém zdání, jak instituce perfektně funguje.
Zmocněnec pro transformaci digitalizace (což je jenom jiný název pro hromadné propouštění) Václav Tollar prohlásil: MY to už nechceme slyšet! Ředitel Ústavu Zdeněk Hazdra nové zaměstnance upokojil, že kritici jsou pořád jedni a tíž: Blažek (na setkání nebyl), Stárek a Vodrážka.
Přítomnému badateli undergroundu a odpůrci komunistického režimu Františku „Čuňasovi“ Stárkovi tato slova okamžitě evokovala normalizační jazyk, a proto se zeptal, za jaké MY funkcionář hromadného propouštění hovoří, když on mu svůj hlas nedal.
Ředitelka Blanka Mouralová navrhla hlasovat o tom, že se diskuse povede na jiné téma. Čuňas prohlásil, že se jedná o zástupné hlasování, jehož pravým cílem je, aby Stárek a Vodrážka mlčeli a vypadli. Náměstek Ondřej Matějka dal hlasovat a já i Stárek jsme na protest odešli. I pár zainteresovaných odešlo. Proti hlasoval pouze ing. Petr Hauptmann, který strávil šest let v komunistickém vězení.
Sémiolog Roland Barthes říká, že fašismus nespočívá v tom, že se zakazuje o něčem mluvit, nýbrž v tom, že se nutí něco říkat. ÚSTR je kontinuální politickou a institucionální laboratoří a není náhodné, že jeho současné vedení nebezpečně experimentuje s novým režimem řeči za tiché podpory politických elit a lhostejné většiny.
Jiné vědění, filosofie přirozeného světa a víra, že existuje cosi netechnického a neprůměrného, se postupně stává záležitostí minority „demokraticky“ vylučované a odcházející do různých forem podzemí.